Rolandas Paksas

Pasirašė sutartį, skirtą puoselėti legendinio transatlantinio Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio istoriją

(3)

Penktadienį Klaipėdos Universitetas ir Lituanicos institutas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurios tikslas rengti abiem šalims naudingus projektus, remiant bendros mokslinių tyrimų erdvės bei švietimo erdvės kūrimą susijusį su legendiniu transatlantiniu S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiu, bei jų istorijos puoselėjimu.

 

 

Sutartį savo parašais patvirtino Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas ir buvęs Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas.

Taip pat pasirašant memorandumą dalyvavo: KU Senato pirmininkas, prof. habil. dr. Vaidutis Laurėnas, KU prof. habil. dr. Algimantas Kirkutis, LR Seimo narys Dainius Kepenis, Nacionalinės premijos laureatas, kino ir teatro režisierius Jonas Vaitkus,  „ANBO“ grupinio akrobatinio skraidymo pilotai Robertas Noreika ir Algimantas Žentelis, VšĮ Lituanicos instituto direktorius Dobilas Sinkevičius.

Politikas, lakūnas, buvęs Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas planuoja pakartoti legendinį Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydį per Atlantą.

Lėktuvą „Bellanca“, kuriuo rengdamiesi skrydžiui į Lietuvą skraidė S. Darius ir S. Girėnas, R. Paksas įsigijo Kanadoje, jis buvo išardytas ir atplukdytas į Lietuvą.

S. Darius ir S. Girėnas kelionę iš Niujorko į Kauną pradėjo 1933 metų liepos 15-ąją.

Perskridę Atlando vandenyną liepos 17 dieną neaiškiomis aplinkybėmis jie žuvo tuometinėje Vokietijoje, netoli Soldino miestelio.

Lietuvių skrydis sudėtingomis oro sąlygomis buvo pirmas, kai oficialiai iš JAV į Europą skraidintas oro paštas.

Pagal be nusileidimo įveiktą nuotolį – 6411 km per 37 val. 11 min. – tai buvo antras pasiekimas aviacijos istorijoje. Iki skrydžio pabaigos buvo likusios trys valandos.

Organizatorių nuotr.

„Bellanca“ – istorinis, beveik tos pačios laidos lėktuvas, iš kurio Steponas Darius ir Stasys Girėnas sukūrė „Lituanicą“, kuria 1933 metais įveikė Atlanto vandenyną.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Rolandas paksas ir Artūras Razbadauskas

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Režisierius Jonas Vaitkus / Gintaro TOMKAUS nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder