Pijokų irštva LRT: Siaurusevičius, Valinskas, Stonkus... ir tai - ne pabaiga

(4)

Neseniai už vairo neblaivi pagauta dar viena TV žvaigždutė. Šį kartą tai vienas iš LRT veidų - Mantas Stonkus. Darosi keista ir neramu, nes „girtas už vairo" ir LRT tampa sinonimu.

Organizatorių nuotr.

Mantas Stonkus vaidina per LRT rodomose „Dviračio žiniose" bei šiaip yra dažnas svečias įvairiose, iš įpročio „visuomenine" vadinamos televizijos, laidose. Penktadienio vakarą Mantas buvo sustabdytas Dusetų miestelyje ir pripūtė 1,67 promilės.

Puikiai pamename, jog rugsėjo 19 dieną girta už vairo įkliuvo dar viena žinoma LRT asmenybė - Edita Mildažytė. Ji sugebėjo pripūsti net 2,36 promilės girtumo. Ir nors trumpam buvo kilęs šioks toks skandaliukas, ji jau spalio 25 dieną vedė savo autorinę „Svečiuose pas Editą" laidą.

Ją gynė ir teisino visas būrys „žvaigždžių".

Girtuokliavimo LRT tradicijos siekia senus dar „Skydinės" laikus, kada 2008 metų spalio 12-13 naktį Respublikos korespondentas užfiksavo tuometinį LRT vadovą Audrių Siaurusevičių pasislėpusį elektros skydinėje.

Ten jis išbuvo apie 5 valandas, o prieš jį fotografuojantį fotografą panaudojo jėgą. Spalio 13 dienos rytą jam buvo nustatytas vidutinis girtumo lygis.

Kaip manote, kokia buvo istorijos pabaiga? Spalio 14 dieną LRT taryba išreiškė A. Siaurusevičiui griežtą papeikimą, bet leido jam toliau dirbti vadovu. Juo jis buvo dar dešimt metų, iki pat 2018 metų, kai jį pakeitė Monika Garbačiauskaitė - Budrienė.

Jeigu vadas gali girtauti, tai kodėl pavaldiniai negali? O čia mes turime ilgą sąrašą pagautų girtų už vairo LRT darbuotojų arba turinio kūrėjų.

2016 metų kovo 9 d. vakare neblaivi už vairo buvo sustabdyta Regina Jokubauskaitė. Žinoma ilgametė „Sveikinimų koncertų" vedėja tada įpūtė net 2,08 promilės girtumo. Ir ką? Po 5 mėnesių grįžo toliau vesti laidas.

Verta prisiminti ir tai, kad ji laidė užuominas apie kelionę link bankomato su mintimi, jog gali nusiimti pinigų ir taip, galimai, duoti kyšį. Taip pat dviprasmiškai nuskambėjo ir toks diktorės pasisakymas: „Aš pasiryžusi daug kam. Aišku, ne modelis esu ir ne jauniklė, bet...".

Organizatorių nuotr.

Tais pačiais 2016 metais neblaivus už vairo buvo pagautas ir Arūnas Valinskas. Tiesa, įpūtė ne tiek ir daug - 0,62 promilės. Iki dabar darbuojasi kartu su Tapinu per LRT rodomose „Auksinio proto" laidose.

Verta paminėti, kad LRT vadovybei netrukdė A. Valinsko pasisakymas apie periodiškus kitaminčių šaudymus:

„Tomaševskis yra absoliutus kolorado vabalas, kuris, gaudamas finansavimą savo partijai iš Lietuvos valstybės biudžeto, yra antivalstybininkas.

Tokius reikėtų šaudyti, šiaip jau. Po vieną į metus. Pradėti nuo jo".

Nieko nuostabaus, jog A. Valinskas buvo vienas iš tų, kuris nuosekliai teisino bei gražino Mildažytės girtumo už vairo faktą.

2020 metų pabaigoje neblaivus už vairo buvo aptiktas ir LRT vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas. Pripūtė 0,92 promilės girtumo. Gavo papeikimą, bet ir toliau sėkmingai darbuojasi mokesčių mokėtojų išlaikomoje institucijoje.

Buvo ir dar liūdnesnių atvejų. 2014 metais Jonas Radzevičius, būdamas neblaivus už vairo, mirtinai sužalojo 67 metų vyrą. Vyras, nors buvo dar ryto metas, įpūtė net 2,38 promilės. J. Radzevičius savo kaltę pripažino ir realios laisvės atėmimo bausmės išvengė.

Organizatorių nuotr.

Skandalingiausia, kad po nelaimės, vykstant teismo procesui, vyras buvo įtrauktas į LRT žaidimo „Auksinis protas" kūrybinę grupę.

Jis kūrė klausimus, padėjo montuoti laidą, už kadro pristatinėjo dalyvius.

2013 metais aktorius Petras Dimša vairuodamas neblaivus sukėlė avariją, kurios metu žuvo 24 metų dviratininkas. Tada, dabar jau amžinatilsį aktorius, pripūtė 1,67 promilės alkoholio.

Tuo metu LRT dirbęs P. Dimša filmavosi per tą kanalą rodytuose serialuose „Rojus Lietuvoje" ir „Giminės po 20 metų". Vyras filmavosi net ir po tragiško įvykio, kol teismas narpliojo bylą.

Beje, teismo metu buvo paaiškėjusios nemalonios detalės, apie kurias daug nebuvo kalbėta. Pasirodo, parodymus įvykio vietoje davę žurnalistai ir pareigūnai teigė girdėję, kad P. Dimšos giminaitė prašė jo nefilmuoti, nes šis esą yra neblaivus po televizijoje vykusio vakarėlio.

Na, bet jau amžinatilsį aktorius bent jau atliko dalį bausmės.

Tačiau likę su LRT susiję asmenys ne tik, kad išvengė rimtesnių bausmių, bet ir toliau tęsia savo karjeras (Išskyrus J. Radzevičių, kuris dirba Radijo stotyje „Lietus") mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomame LRT.

Kyla klausimai? Kokio linksmumo vakarėliai ten vyksta? Ir kokio įtakingumo „šaika" įleido šaknis LRT, kad net nesirūpina išdidžiai nacionalinio transliuotoju įvardinamo kanalo reputacija?

Jau dvi žmonių gyvybes nusinešė atsainus požiūris į LRT darbuotojų girtuokliavimą. Ar reikia, kad kelis vaikus sutraiškytų kokia šio kanalo ištroškusi „žvaigždė"?

Ar ir tada viską po kilimu sušluotų sava ir įtakinga šaika?

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder