gelbėtojų atranka

Pirmoji gelbėtojų atranka: 40 norinčiųjų išbandė jėgas baseine

Klaipėdos "Gintaro" baseine įvyko pirmoji gelbėtojų atranka vasaros sezonui dirbti Klaipėdos paplūdimiuose. Į pirmąjį plaukimo įgūdžių vertinimo patikrinimą atvyko 40 norinčiųjų.

"Susirinkusieji plaukė 50 ir 200 m. 35 geriausieji atrinkti tolimesniems apmokymams. Dar viena grupė atrankoje - plaukimo įgūdžių vertinimo patikrinime dalyvaus gegužės 12 dieną", - "Vakarų ekspresui" sakė BĮ „Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojas, gelbėtojų vadas Aleksandras Siakki.

Šiek tiek daugiau nei po mėnesio - birželio 1-ąją - Klaipėdos paplūdimiuose startuos gelbėtojų sezonas, kuris įprastai trunka šiek tiek ilgiau nei 3 mėnesius - iki rugsėjo 15-osios.

BĮ „Klaipėdos paplūdimiai" dar prieš kelis mėnesius paskelbė vasaros sezono gelbėtojų registraciją.

"Šiai dienai yra užsiregistravę 55 žmonės, iš jų 14 merginų. Dar vyksta registracija. Tikimės, kad iki gegužės 12 dieną vyksiančio antrojo plaukimo įgūdžių vertinimo patikrinimo užsiregistruos pakankamas kiekis, norinčiųjų dirbti gelbėtojais", - vylėsi A. Siakki.

Jis teigė, kad iš viso Smiltynėje, Melnragės ruožuose ir Giruliuose reikia 70 gelbėtojų.

Gelbėtojų atranka

"Turime dar daugiau nei mėnesį. Tikimės, kad norinčiųjų atsiras. Juolab kad ir gelbėtojų atlyginimai vis kyla. 2023 metų vasaros sezono gelbėtojų atlyginimas 1 100 eurų, neatskaičius mokesčių. Tai sudaro apie 770 eurų į rankas", - paaiškino A. Siakki.

Jis ragino klaipėdiečius nebijoti išmėginti šio atsakingo, tačiau sykiu ir įdomaus darbo.

"Nuolat pabrėžiame, kad mums reikia ne tik vaikinų, bet ir merginų. Kažkodėl jos rečiau renkasi šią profesiją", - sakė A. Siakki.

A. Siakki akcentavo, kad šios profesijos dar neragavusieji yra apmokomi.

Gelbėtojai per mokymus išklauso specialiuosius gelbėjimo ir pirmosios medicininės pagalbos mokymus.

Norintieji dirbti gelbėtojais gali registruotis el. paštu [email protected].

„Svarbu, kad būtų sulaukę 18 metų, mokėtų plaukti, būtų fiziškai tvirti ir turėtų bendravimo bei psichologinio pasirengimo įgūdžių, o viso kito apmokysime", - „Vakarų ekspresui" sakė Klaipėdos gelbėtojų vadas.

Jis akcentavo ir tai, kad gelbėtojų darbo grafikas gana patogus - 2 dienas dirbama nuo 9 iki 21 val. ir dvi dienas ilsimasi.

"Taigi, jaunuoliai, baigę mokyklas ar studijas, dar per laisvas dienas gali mėgautis vasaros malonumais", - sakė A. Siakki.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder