Pirmoji Klaipėdos taryba turi naują pirmininką

(3)

Ketvirtadienį Klaipėdos universitete susirinko pirmosios 1990 metais išrinktos Klaipėdos tarybos nariai. Jie išsirinko naują klubo pirmininką. Juo tapo buvusi prokurorė Nijolė Požarskienė.

Pirmosios tarybos narys, Klaipėdos universiteto prorektorius Benediktas Petrauskas „Vakarų ekspresui“ sakė, kad klubo nariai susirinko po ilgesnės pertraukos, kurią lėmė pandemija ir kiti įvykiai.

„Susitikimas simboliškai įvyko Klaipėdos universitete, nes būtent pirmoji Taryba inicijavo sprendimą įkurti universitetą“, - sako B. Petrauskas.

Rūpinosi ir maistu

Universitetas nuo 1991 metų nuėjo ilgą kelią, kad šiandien būtų regiono akademinės bendruomenės centru.

Pirmosios Klaipėdos tarybos pirmininkas Vytautas Čepas prisiminė, kad tuomet buvo įkurtas ne tik Klaipėdos universitetas, bet ir LCC, pastatyta Jūrininkų ligoninė.

„Ir mokyklą tuomet sugebėjome pastatyti, tačiau laikai buvo kiti, reikėjo derėtis su mėsos kombinatais, kad žmonės paprasčiausiai turėtų ką valgyti“, - prisimena V. Čepas.

Anot jo, dabar jau daug kas pamiršo, o jaunimas nė nežino, kad tuomet Klaipėdoje ir Lietuvoje buvo gyvenama praktiškai karo sąlygomis.

„Mieste patruliavo sovietinės armijos kareiviai su automatais, šarvuočiai. Buvo bandoma užgrobti Savivaldybės patalpas, net Klaipėdos kraštą atskirti nuo Lietuvos. Reikėjo daug pastangų, kad nebūtų pralietas kraujas“, - visiems primena V. Čepas.

Anot jo, iš 64 buvusių Tarybos narių į klubo susitikimą atėjo beveik trys dešimtys.

„Dvidešimties jau nebėra tarp mūsų, kiti išvyko iš Klaipėdos, gyvena gimtuosiuose kraštuose“, - sako V. Čepas.

Anot jo, su visais klubo nariais malonu bendrauti, nors prieš tris dešimtmečius Taryboje virė aršios politinės kovos.

„Tuomet buvome mažai girdėję apie demokratiją, todėl kai buvo leista kritikuoti viršininkus ir vadovus, visi puolė ta teise naudotis“, - prisimena V. Čepas.

Tuomet jis kaip Tarybos pirmininkas taip pat sulaukė nemažai puolimo, tačiau šiandien sako suprantąs, jog opozicija neturėjo sėdėti nuleidusi galvas. O senų politinių nesutarimų nelikę nė lašo.

Nors dauguma klubo narių jau yra garbaus amžiaus, tačiau dalis jų toliai sėkmingai vysto verslą, dalyvauja mokslinėje ir visuomeninėje veikloje, dėsto studentams.

Klubo gretose yra ir šiuo metu miesto Taryboje esantis buvęs Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius, Jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga.

Išsaugoti istoriją

„Nusprendėme, kad susitiksime porą kartų per metus, Nijolė žadėjo parengti renginių programą“, - sako V. Čepas.

Jis pats klubo narius ir visus klaipėdiečius ragina prisidėti prie kilnaus tikslo.

„Renku Klaipėdos Sąjūdžio archyvą, kurį perduosiu valstybiniam archyvui“, - sako V. Čepas.

Jis planuoja apskambinti visus klubo narius, kad surinktų išlikusias istorines nuotraukas ir dokumentus.

Taip pat pirmosios Klaipėdos tarybos klubo nariai diskutavo apie tai, kad Tarybos istorija galėtų būti įamžinta ir dabartinėje miesto Tarybos salėje.

Tačiau tai priklauso nuo šiandieninės valdžios sprendimų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder