REKONSTRUKCIJA. Jau yra atlikta Klaipėdos miesto poliklinikos pastato ekspertizė ir planuojami rekonstrukcijos darbai. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Planuoja bendrą pirminės sveikatos priežiūros centrą

(8)

Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus ir atsakingi Savivaldybės specialistai apsilankė Klaipėdos miesto poliklinikoje (Taikos pr. 76). Planuojama šį pastatą rekonstruoti ir vienoje vietoje įkurti pirminės sveikatos priežiūros kompetencijų centrą.

A. Vaitkus priminė, kad prieš kelis dešimtmečius veikusi sistema, kai vienoje vietoje žmonės galėjo gauti didelį spektrą sveikatos paslaugų, buvo gera ir patogi žmogui. Todėl Klaipėda žada eiti šiuo keliu.

„Buvusi politinė valdžia kalbėjo, kad, pastačius Jūrininkų sveikatos centrą, visos problemos išsispręs. Akivaizdu, kad ne“, - teigia A. Vaitkus.

Anot jo, planuojama, kad atnaujintame pastate įsikurs visi pirminės sveikatos priežiūros specialistai, dabar išsibarstę įvairiuose pastatuose miesto teritorijoje nuo Janonio gatvės į pietus.

Kompetencijų centras

„Čia norime padaryti kompetencijų centrą. Kaip būdavo anksčiau, kai atėjęs pas šeimos gydytoją iš karto gaudavai pagalbą vietoje“, - sakė A. Vaitkus.

Anot jo, miesto bendruomenė teigia tą patį, kad nori gauti kokybišką paslaugą. Nenori blaškytis po miestą važiuojant iš vienos poliklinikos į kitą.

„Aš kalbu apie tą visuomenės dalį kuri neišgali nueiti į privačią gydymo įstaigą, mokėti didelius pinigus. Atvažiavus į vieną tašką, čia būtų tikrai puiki galimybė padėti žmogui“, - sako A. Vaitkus.

Jis sako, kad tikrai nėra taip, kad vienas meras priiminėja tokius sprendimus, vyksta diskusija, ir tai turi būti bendras miesto sprendimas.

Senas pastatas

Anot mero, matosi, kad pastatas yra ir senas, ir apleistas. Klaipėdos valdžia laikosi jau prieš kelis mėnesius paskelbtos nuoseklios pozicijos, kad negalima nematyti turto, kurį turime mieste.

„Kalbėjome su laikinai pareigas einančia poliklinikos vadove. 90 procentų kabinetų yra universalaus pobūdžio. Galim pradėti daryti rekonstrukciją nuo viršutinių aukštų“, - teigia A. Vaitkus.

Anot jo, pastate reikia perdaryti elektros instaliaciją, ventiliacijos, rekuperacijos sistemą, pakeisti šildymo sistemą. Pastatas būtų apšiltintas, kartu būtų sutvarkytas ir fasadas.

„Planuojama padaryti objektą, kurio nebūtų gėda“, - sako A. Vaitkus.

Į kitas patalpas numatoma perkelti poliklinikos pastate esantį Klaipėdos visuomenės sveikatos biurą, kitas socialines įstaigas.

Pigesnis projektas

Anot A. Vaitkaus, prie Taikos pr. esančios poliklinikos yra gerai veikiantis visuomeninis transportas. Mažas atstumas pėsčiomis nuo autobusų sustojimo.

„Yra erdvės pakankamai daug, jei matysime parkavimo vietų trūkumą, tai bus galima išspręsti“, - sako A. Vaitkus.

Jis įsitikinęs, kad sprendimas sutvarkyti seną pastatą miestui yra daug racionalesnis nei naujos Jūrininkų poliklinikos statyba, kurią buvo suplanavusi ankstesnė valdžia. Dėl to meras sulaukia politinių oponentų kritikos.

„Kalbu apie planuotą Jūrininkų sveikatos centro sakralinį pastatą, kurio vienas kvadratinis metras bendrai būtų kainavęs 5 000 eurų. Tai yra milžiniški pinigai, ir Klaipėdos nekilnojamojo turto rinkoje tokių kainų jūs nerasite“, - skaičiuoja A. Vaitkus.

Kiek galėtų kainuoti Klaipėdos miesto poliklinikos pastato rekonstrukcija, dar nėra aišku.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder