Po pirmojo brandos egzamino - abiturientų nuotaikos pakilios

Pirmadienį abiturientai laikė pirmąjį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. Iš pateiktų šių metų užduočių dauguma rinkosi samprotavimo rašinius. Mat kai kuriems literatūrinės temos pasirodė per sudėtingos. Tačiau 12-okų nuotaikos pakilios - tikisi gerų rezultatų.

Abiturientė Daiva tikėjosi, kad egzaminas visgi bus sunkesnis ir kad, be abejonės, rašys literatūrinį rašinį. Tačiau išvydusi šių metų temas, savo įsitikinimą pakeitė. „Pasirinkau rašyti samprotaujamąjį rašinį tema “Ką viešiname, o ką pasiliekame sau?„, nes tema buvo labiau priimtina. Daug dalykų galėjau parašyti iš savo pačios patirties“, - pasakojo pašnekovė.

Mergina džiaugiasi, kad nugalėjo ne emocijos, o žinios. „Manau, kad kas ruošėsi, tas egzaminą išlaikys gerai. Tikiuosi, kad rezultatai bus geri“, - vylėsi Daiva.

12-oką Bartą šių metų literatūrinio rašinio temos nustebino. „Šiek tiek sutrikau jas pamatęs, nes pasirodė šiek tiek per sudėtingos. Todėl teko išeiti iš savo komforto zonos ir rašyti samprotaujamąjį rašinį“, - teigė vaikinas.

Abiturientas pasirinko temą „Kaip žmogus elgiasi grėsmės akivaizdoje?“. Rašant šia tema buvo rekomenduojama remtis autorių Balio Sruogos arba Broniaus Krivicko kūryba.

„Rėmiausi abiem duotais autoriais. Buvau gerai išsianalizavęs Balio Sruogos kūrinį “Dievų miškas„ ir Broniaus Krivicko eilėraščius. Manau, kad galėjo sektis šiek tiek geriau, tačiau tikiuosi, kad blogai nebus“, - juokėsi Bartas.

Pavyko nugalėti stresą

„Sunku nebuvo. Temos - ganėtinai lengvos, nors tikėjausi, kad bus sudėtinga“, - emocijomis po egzamino dalijosi abiturientė Vivijan.

Mergina taip pat pasirinko rašyti samprotaujamąjį rašinį tokia pačia tema kaip ir 12-okas Bartas. „Pasirodė, kad tema - gana gera, o ir išplėtoti ją, manau, irgi gerai pavyko“, - džiaugėsi moksleivė.

Vivijan neslepia, kad jaudinosi prieš egzaminą. „Bet kažkaip pavyko nugalėti tą baimę, supratau, kad šis egzaminas - tai dar vienas laiptelis aukštyn, ir nėra ko čia taip bijoti“, - su šypsena veide kalbėjo mokinė.

Abiturientė džiaugėsi, kad net pandeminiu laikotarpiu, kai pamokos vyko nuotoliniu būdu, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja dėjo itin daug pastangų, kad 12-okai kuo geriau pasiruoštų.

„Aišku, ir patys labai stengėmės, turėjome gerą abipusį ryšį. Tad nors pandemija ir turėjo įtakos mokymuisi, tačiau, manau, kad užduotį įveikti pavyko“, - teigė Vivijan.

Laikyti valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą šiemet pasirinko 17 207 kandidatai, o mokyklinį laikė 9 352 mokiniai.

Informacija

Šių metų valstybinio egzamino samprotavimo rašinio užduotys: 1. Ką viešiname, o ką pasiliekame sau? Rekomenduojami pasirinkti autoriai: Šatrijos Ragana, Vincas Mykolaitis-Putinas. 2. Kaip žmogus elgiasi grėsmės akivaizdoje? Rekomenduojami pasirinkti autoriai: Balys Sruoga, Bronius Krivickas. Literatūrinio rašinio užduotys: 1. Tėvo vaizdinys literatūroje Rekomenduojami pasirinkti autoriai: Kristijonas Donelaitis, Antanas Škėma. 2. Kasdienybės vaizdavimas literatūroje Rekomenduojami pasirinkti autoriai: Marius Katiliškis, Judita Vaičiūnaitė. Lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinio brandos egzamino temos: Samprotavimo rašinio užduotys: 1. Kas žmogui suteikia laimę? Rekomenduojami pasirinkti autoriai: Vincas Kudirka, Juozas Tumas-Vaižgantas. 2. Ar literatūra padeda žmonėms suprasti save ir pasaulį? Rekomenduojami pasirinkti autoriai: Vincas Mykolaitis-Putinas, Justinas Marcinkevičius. Literatūrinio rašinio užduotys: 1. Santykis su kitokiu žmogumi literatūroje Rekomenduojami pasirinkti autoriai: Vincas Krėvė, Jurgis Savickis. 2. Kaltė ir atgaila literatūroje Rekomenduojami pasirinkti autoriai: Jonas Biliūnas, Salomėja Nėris.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder