Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė

Prezidento rinkimai 2024: tiriamas nemalonus incidentas Klaipėdoje

(14)

Ingrida Šimonytė ar Gitanas Nausėda – Lietuva sekmadienį taria lemiamą žodį, kas bus šalies vadovu ateinančiai penkerių metų kadencijai.

 

 

Rinkimų dieną balsavimas rinkimų apylinkėse vyksta nuo 7 iki 20 valandos.

Rinkėjai, atvykę balsuoti į rinkimų apylinkę, rinkimų organizatoriams turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Antrajame prezidento rinkimų ture varžosi antros kadencijos siekiantis šalies vadovas G. Nausėda ir premjerė I. Šimonytė.

Klaipėdoje rasta išniekinta vėliava

Klaipėdos policijos pareigūnai gavo pranešimą, kad prie rinkimų apylinkės Nidos gatvėje yra išniekinta Lietuvos Respublikos vėliava.

Policijos pareigūnai informuoja, kad pranešimas apie nusikaltimą gautas gegužės 25 d. 10 val. 38 min.

Policijai pranešta, kad Klaipėdoje, Nidos g., buitinių atliekų konteineryje rasta išmesta LR vėliava su nulaužtu kotu.

Suniokota vėliava buvo pakabinta ant pastato, esančio Nidos gatvėje.

Vėliava buvo pakabinta prie rinkimų apylinkės, kuriai pirmininkauja Darius Baleika.

„Šeštadienį ruošėme apylinkę rinkimams. Pastebėjau, kad nėra vėliavos, ją radau konteineryje. Buvo nulaužta dalis koto, tai iškvietėme policiją.

Jie išsivežė vėliavą, o aš prie rinkimų apylinkės pakabinau kitą“, - „Delfi“ sakė rinkimų apylinkės pirmininkas.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 127 str.

Tas, kas viešai nuplėšė, sudraskė, sulaužė, sunaikino, subjaurojo ar kitaip išniekino Lietuvos valstybės vėliavą ar herbą arba viešai pasityčiojo iš Lietuvos valstybės himno, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Tai ne pirmas atvejis šiais metais, kai buvo surengtas išpuolis prieš vėliavas. Kovo mėnesį tame pačiame Uosto rajone buvo suniokota 12 vėliavų.

Tuomet policija išaiškino ir sulaikė įtariamąjį.

VRK: antrajame prezidento rinkimų ture iki 10 val. iš viso balsavo 17,45 proc. rinkėjų

Sekmadienį vykstančiame antrajame prezidento rinkimų ture iki 10 val., Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, iš viso balsavo 17,45 proc. rinkėjų. Rinkimų dieną iki 10 val. prie balsadėžių atėjo 6,42 proc. rinkėjų.

Tuo metu balsuodami iš anksto ar namuose savo valią jau pareiškė 257 854 rinkėjai.

Anot VRK, tai sudaro 11,03 proc. nuo bendro visų balsavimo teisę turinčių rinkėjų skaičiaus.

Aktyviausi rinkėjai – Ignalinos regiono (28,63 proc.), Neringos (28,61 proc.) ir Kupiškio (26,19 proc.) savivaldybėse. Pasyviausi – Visagino (10,97 proc.), Klaipėdos miesto (11,84 proc.) ir Kauno rajono (12,41 proc.), rinkėjai.

ELTA primena, kad kaip ir prieš penkerius metus, antrajame rinkimų ture susitinka perrinkimo siekiantis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir konservatorių kandidatė, premjerė Ingrida Šimonytė. 2019 metais rinkdami šalies vadovą iki 10 valandos savo balsą atidavė 5,88 proc. rinkėjų, tuo metu bendras rinkėjų aktyvumas siekė 16,62 proc. Aktyviausiai balsavo Neringos (34,94 proc.), pasyviausiai Visagino (11,10 proc.) rinkėjai.

Tąkart, VRK duomenimis, suskaičiavus biuletenius iš visų rinkimų apylinkių, nugalėtoju tapo G. Nausėda, surinkęs 65,68 proc. rinkėjų balsų.

Antroje vietoje likusi I. Šimonytė sulaukė 33,04 proc. palaikymo.

Per penkias išankstinio balsavimo dienas antrajame prezidento rinkimų ture balsavo 11,03 proc. rinkėjų

Antrojo prezidento rinkimo turo metu balsuodami iš anksto savo pilietinę valią pareiškė 11,03 proc. rinkėjų. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis (VRK), per penkias išankstinio balsavimo dienas iš viso balsavo 257 854 rinkimų teisę turintys piliečiai.

Pirmajame ture prieš dvi savaites per penkias dienas iš anksto balsavo 11,6 proc. arba 269 tūkst. 955 piliečiai.

Aktyviausiai šiemet iš anksto balsavo Neringos (23,65 proc.), Ignalinos (22,57 proc.) ir Birštono (19,74) savivaldybių rinkėjai.

Pasyviausi buvo Kauno rajono (6,03 proc.), Klaipėdos miesto (6,29 proc.) ir Visagino (7,33 proc.) savivaldybių rinkėjai.
 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder