Prie Pasvalio sprogo magistralinis dujotiekis

(5)

Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praneša, kad 16 val. 57 min. gautas pranešimas, kad ties Pasvaliu sprogo magistralinis dujotiekis.

Pirminiais duomenimis nukentėjusių nėra.

Policija praneša, kad uždarytas kelias ties Valakėlių k. (kelias Šiauliai-Pakruojis-Pasvalys), eismas nukreipiamas keliu padengtu žvyro danga (žvyrkeliu).

Gyvenamųjų namų 800 m. spinduliu nėra.

Evakuojamas Valakėlių kaimas

Pasvalio rajono savivaldybės administracijos direktorius Povilas Balčiūnas sako, kad praėjus porai valandų nuo dujotiekio sprogimo, liepsna atrodo truputį mažesnė.

Nepaisant to, savivaldybė yra pasiruošusi Valakėlių kaimo gyventojų evakuacijai.

„Liepsna atrodo truputį mažesnė, žmonių evakuacijai yra paruoštos dvi mokyklos – Joniškėlyje ir Pasvalyje, taip pat paruošti Pasvalio autobusų parko autobusai, tik laukiam komandos, ką štabas nuspręs“, – BNS sakė įvykio vietoje esantis P. Balčiūnas.

Pasak jo, laimingas atsitiktinumas, kad liepsna kyla kampu nuo kaimo.

Kaip skelbta, penktadienio vakarą Pasvalio rajone sprogus dujotiekio vamzdžiui, evakuojamas Valakėlių kaimas.

„Nuspręsta evakuoti Valakėlių kaimą“, – BNS sakė Panevėžio apskrities policijos atstovė Odeta Jukniūtė.

Pagal viešai skelbiamus duomenis, maždaug pustrečio šimto gyventojų turintis Valakėlių kaimas yra įsikūręs už 4 kilometrų į vakarus nuo Pasvalio, prie plento Šiauliai–Pakruojis–Pasvalys, veikia biblioteka ir parduotuvė.

„Nuo kaimo iki dujotiekio yra kažkur 500-700 metrų, jokios panikos nėra, stovi gaisrinės, žiūri, kad pastatai neįkaistų. Manau, kad padėtis bus kontroliuojama“, – BNS sakė Valakėlių kaimo bendruomenės narys Sigitas Šležas.

Jis sakė nepastebėjęs, kad gyventojai imtų palikti namus.

Panevėžio policija apie 17 val. gavo pranešimą, kad Pasvalio Vienkiemių kaime, Joniškėlio gatvėje, sprogo dujotiekio vamzdis, jis dega atvira liepsna, siekiančia apie 50 metrų aukštį.

Sprogus magistraliniam dujotiekiui, dėl šios priežasties ties Valakėlių kaimu uždaryta kelio Šiauliai-Pakruojis-Pasvalys atkarpa, eismas nukreipiamas žvyrkeliu.

Pirminiais duomenimis, nukentėjusiųjų nėra. 

Pareigūnai aiškinasi įvykio aplinkybes.

Lietuvos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorė „Amber Grid“ pranešė, kad sprogimas įvyko jai priklausančiame magistraliniame dujotiekyje.

Pasak bendrovės pranešimo, šioje vietoje dujų perdavimo sistemą sudaro du lygiagrečiai einantys dujotiekiai, pirminiais duomenimis sprogimas įvyko viename iš jų. Kitas dujotiekis nebuvo pažeistas.

„Dujų tiekimas pažeistu dujotiekiu buvo iš karto nutrauktas, tačiau Pasvalio rajono vartotojams jau užtikrinamas dujų tiekimas greta einančiu dujotiekiu,“ – rašoma pranešime.

„Apgailestaujame dėl šio įvykio dujotiekio sistemoje. Nedelsdami ėmėmės aiškintis įvykio aplinkybes ir užtikrinti dujų tiekimą vartotojams. Šiuo metu visos mūsų ir atsakingų tarnybų pastangos nukreiptos į gaisro padarinių suvaldymą ir saugumo užtikrinimą. Apie susidariusią situaciją nedelsdami informavome Vyriausybės atstovus, Energijos skirstymo operatorių (ESO) ir Pasvalio miesto tarnybas. Detaliau apie įvykio aplinkybes informuosime turėdami daugiau įvykio detalių“, – pranešime sako „Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius.

Dujotiekis, kuriame kilo gaisras, naudojamas dujų tiekimui šiaurinėje Lietuvos dalyje bei dujų transportavimui į Latviją.

„Amber Grid“ vadovas: dujų tiekimas į Latviją pristabdytas, Lietuvoje jis nebus apribotas

Penktadienio vakarą netoli Pasvalio sprogus magistraliniam „Amber Grid“ valdomam dujotiekiui, buvo pažeista viena dujotiekio trasa, antroji liko sveika. Pasak įmonės, dėl avarijos laikinai sutriko, tačiau nenutrūko, dujų tiekimas Šiaurės Lietuvoje ir Latvijoje.

„Įvykio vietoje dirba „Amber Grid“ ir priešgaisrinės apsaugos specialistai. Iškart po avarijos buvo užsuktos dujų sklendės, esančios 18 km atstumu, tad prireiks laiko kol ištekančios dujos išdegs. Šiuo metu matoma liepsna jau yra gerokai sumažėjusi“, – iš įvykio vietos sakė „Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius.

Jis prideda, kad joks turtas ir gyventojai, pirminiais duomenimis, nenukentėjo. Ugniagesiai, dėl sumažėjusios liepsnos, jau gali dirbti arčiau avarijos vietos.

N. Biknius sako, kad kol kas piktybinė veikla kaip avarijos priežastis nėra svarstoma.

N. Biknius prideda, kad dujotiekiu buvo tiekiamos dujos ir Latvijos kryptimi, tiekimą į kaimyninę šalį  planuojamą atstatyti.

„Šiuo metu tiekimas į Latviją yra pristabdytas, jį planuojama atnaujinti iškart po avarijos. (...) Regione taip pat yra požeminė dujų saugykla, iš kurios, prireikus, klientai galės būti aprūpinami dujomis“, – sakė N. Biknius.

Įmonės vadovas pridėjo, kad šioje vietovėje nuolat vykdomi dujotiekio priežiūros darbai. Tiriant avarijos priežastis, bus tikrinama, ar penktadienį toje vietoje buvo atliekami kokie nors darbai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder