Projektas „Negalios įkvėpti: sociokultūrinio tinklo kūrimas“

Pastaraisiais metais Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka itin aktyviai prisidėjo prie neįgaliųjų gerovės kūrimo rengdama įvairius projektus. Šiais metais toliau tęsiame šią kilnią misiją – laimėtas projektas „Negalios įkvėpti: sociokultūrinio tinklo kūrimas“. 

Juo siekiama sukurti sociokultūrinį tinklą, vienijantį neįgaliuosius ir jų šeimas, neįgaliųjų bendruomenes, organizacijas, užimtumo specialistus, skatinti negalią turinčių asmenų dalyvavimą kūrybinėse veiklose, sudaryti sąlygas jų meninei saviraiškai. Projekto vadovė – bibliotekos Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėja Loreta Liutkutė. 

Biblioteka viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo inicijuoti ir įgyvendinti neįgaliesiems

skirtas kultūrines ir edukacines programas: 2020 m. įgyvendintas projektas „Biblioteka bendruomenei: (ne)galios įkvėpti“; 2021 – „Negalios transformacija: kūrybiškumas ir saviraiška“; 2022 – „Negalios iššūkis: integracija“; o 2023 – „Negalios jungtys: nuo integracijos link inkliuzijos“. 

Plečiame bendradarbiavimo ribas veiklas pristatydami visuomeninėse organizacijose, kviesdami prisijungti neįgaliuosius, kurie nepriklauso jokioms organizacijoms.

Projekto devizas – neįgalieji ateina į bendruomenes. 

Projekto metu veiks 6 renginių ciklai, iš kurių kiekvienas skatina bendradarbiavimą, savarankišką mąstymą, kūrybinę motyvaciją, mažina kultūrinę, socialinę ir skaitmeninę atskirtį:

  • PAŽINIMO RATAS: etninės tradicijos, jų integravimas į šiuolaikinę kultūrą ir meną. Senovės amatai, etninė muzika, choreografija, etninis charakteris, istorijos įdomybės – daugelio neištyrinėta erdvė, kuri ne tik suteiks žinių, padės suvokti tautinį tapatumą, bet ir pasinerti į įdomias edukacijas, atkartojant senovės lietuvių tradicijas. 
  • KNYGOS KASDIENYBEI: literatūra ir kasdienio gyvenimo filosofija. Netradicinė pažintis su lietuvių literatūra per kūrybiškumo ugdymo pratimus ir pašnekesius apie tai, kaip literatūra keičia mus, o po to kaip mes keičiame pasaulį.
  • ISTORIJOS FOTOMEDŽIOKLĖ: uostamiesčio materialusis kultūros paveldas, krašto istorijos pažinimas ir fotografija. Tikslas – pažinti miesto istoriją, domėtis kultūros paveldu ir originaliai įamžinti išlikusius objektus.
  • EMOCIJŲ MUZIKA: Kinetikos mokslas atskleidžia daug įdomių garso savybių, jo įtaką žmogui ir aplinkai – gilinsimės į garso erdvės sukūrimą, kaip terpės, kurioje paliečiamas vidinis žmogaus pasaulis. Išgyventus potyrius atvaizduosime dailės priemonėmis, pasitelkdami fraktalinį piešimą arba judesį.
  • ATVIRUKAS BENDRUOMENEI: įvairiomis dailės, moderniosiomis kompiuterinės grafikos technikomis neįgalieji kurs atvirukus, kalendorius, suvenyrus valstybingumo, tautos simbolių ir minėtinų datų temomis. Profesionaliai atspausdinti kūriniai taps dovana miesto bendruomenėms, primenančia, kad neįgalieji arti mūsų. 
  • TEATRO SVETAINĖ: priminsime apie teatro, kaip dvasinės terapijos rūšies, naudą – organizuosime susitikimus su aktoriais, režisieriais, rengsime spektaklių (jų personažų) aptarimus-diskusijas, improvizacijas. 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 

Kviečiame dalintis informacija.

Informacija skelbiama: www.biblioteka.lt 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder