Juo siekiama sukurti sociokultūrinį tinklą, vienijantį neįgaliuosius ir jų šeimas, neįgaliųjų bendruomenes, organizacijas, užimtumo specialistus, skatinti negalią turinčių asmenų dalyvavimą kūrybinėse veiklose, sudaryti sąlygas jų meninei saviraiškai. Projekto vadovė – bibliotekos Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėja Loreta Liutkutė.
Biblioteka viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo inicijuoti ir įgyvendinti neįgaliesiems
skirtas kultūrines ir edukacines programas: 2020 m. įgyvendintas projektas „Biblioteka bendruomenei: (ne)galios įkvėpti“; 2021 – „Negalios transformacija: kūrybiškumas ir saviraiška“; 2022 – „Negalios iššūkis: integracija“; o 2023 – „Negalios jungtys: nuo integracijos link inkliuzijos“.
Plečiame bendradarbiavimo ribas veiklas pristatydami visuomeninėse organizacijose, kviesdami prisijungti neįgaliuosius, kurie nepriklauso jokioms organizacijoms.
Projekto devizas – neįgalieji ateina į bendruomenes.
Projekto metu veiks 6 renginių ciklai, iš kurių kiekvienas skatina bendradarbiavimą, savarankišką mąstymą, kūrybinę motyvaciją, mažina kultūrinę, socialinę ir skaitmeninę atskirtį:
- PAŽINIMO RATAS: etninės tradicijos, jų integravimas į šiuolaikinę kultūrą ir meną. Senovės amatai, etninė muzika, choreografija, etninis charakteris, istorijos įdomybės – daugelio neištyrinėta erdvė, kuri ne tik suteiks žinių, padės suvokti tautinį tapatumą, bet ir pasinerti į įdomias edukacijas, atkartojant senovės lietuvių tradicijas.
- KNYGOS KASDIENYBEI: literatūra ir kasdienio gyvenimo filosofija. Netradicinė pažintis su lietuvių literatūra per kūrybiškumo ugdymo pratimus ir pašnekesius apie tai, kaip literatūra keičia mus, o po to kaip mes keičiame pasaulį.
- ISTORIJOS FOTOMEDŽIOKLĖ: uostamiesčio materialusis kultūros paveldas, krašto istorijos pažinimas ir fotografija. Tikslas – pažinti miesto istoriją, domėtis kultūros paveldu ir originaliai įamžinti išlikusius objektus.
- EMOCIJŲ MUZIKA: Kinetikos mokslas atskleidžia daug įdomių garso savybių, jo įtaką žmogui ir aplinkai – gilinsimės į garso erdvės sukūrimą, kaip terpės, kurioje paliečiamas vidinis žmogaus pasaulis. Išgyventus potyrius atvaizduosime dailės priemonėmis, pasitelkdami fraktalinį piešimą arba judesį.
- ATVIRUKAS BENDRUOMENEI: įvairiomis dailės, moderniosiomis kompiuterinės grafikos technikomis neįgalieji kurs atvirukus, kalendorius, suvenyrus valstybingumo, tautos simbolių ir minėtinų datų temomis. Profesionaliai atspausdinti kūriniai taps dovana miesto bendruomenėms, primenančia, kad neįgalieji arti mūsų.
- TEATRO SVETAINĖ: priminsime apie teatro, kaip dvasinės terapijos rūšies, naudą – organizuosime susitikimus su aktoriais, režisieriais, rengsime spektaklių (jų personažų) aptarimus-diskusijas, improvizacijas.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Kviečiame dalintis informacija.
Informacija skelbiama: www.biblioteka.lt
Rašyti komentarą