Ramybės Nidoje besiilginčių kurortininkų balsas: reikia didinti įvažiavimo mokestį (19)

Be užsienio turistų – ypač vokiečių – likusi Nida virsta triukšmingu vasaros kurortu. Kai kurie poilsiautojai jau ilgisi ramybės oazės, kiti džiaugiasi prie svečių poreikių esą prisitaikančiu madingu kurortu, - rašo portalas LRT.lt.

Po praėjusį savaitgalį Nidoje siautusio muzikos festivalio, sutraukusio tūkstančius melomanų, poilsiautojus pasitiko tokie vaizdai: išpaišyti stendai, daugybė besimėtančių šiukšlių. Užvirė diskusija, ar reikia tokių festivalių nacionaliniame parke, UNESCO saugomoje teritorijoje.

„Baisiausia buvo didžiulis triukšmas kelias paras, kas irgi taip pat nėra suderinama, nes visos apklausos sako, kad čia žmonės važiuoja ramybės pirmiausia, aišku, šiukšlės yra surenkamos, galima greičiau tą padaryti, tačiau ar tikrai mums reikia leisti renginius iki bet kurios ribos“, – kalbėjo Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.

Nacionalinis parkas inicijuoja gyventojų ir svečių apklausą, koks turi būti Neringos kurortas, ko tikimasi čia atvykstant.

Elektriniai paspirtukai, po miestelį vežantis traukinukas, spalvoti vandens dviračiai ar mariose plūduriuojantis vienaragis:

Nida – ramybės oazė ar triukšmingas kurortas? Meras sako, kad prieš dešimtmetį nuo pusiasalio nusisuko jaunos šeimos: jos pradėjo rinktis daug veiklų siūlančią Palangą.

„Pradėjom galvoti, kaip prisitraukti turistą, kuris būtų sužavėtas, pamiltų Kuršių neriją ir grįžtų daug metų atgalios.

Pabandėme tai daryt per festivalius. Jaunimo festivalius, kuriuos ir šiandien visi miestai veja, išvaro, ant jų pyksta, panašu, kad nė vienas nebuvo jaunas ir nenorėjo pašokti per naktį ir paūžti“, – kalbėjo Neringos meras Darius Jasaitis.

Sparčiai keistis tenka taikantis prie poilsiautojų: pandemija suaktyvino vietos turizmą, pagrindinė auditorija dabar – lietuviai.

Dešimties maitinimo įstaigų personalo vadovė sako, kad pasiūlą diktuoja paklausa.

„Diktuoja madas, be abejo, didmiesčiai, mūsų tikrai didžioji dalis svečių yra iš didžiųjų Lietuvos miestų.

Jie žino, ko nori, jie žino, už ką galima mokėti vienokią arba kitokią kainą, koks yra poreikis atvažiavus atostogų, kurių laukei visus metus“, – kalbėjo restoranų atstovė Živilė Cirtautaitė.

Kurortas šią vasarą – sausakimšas, daugėja šeimų ir jaunimo.

Užsieniečių užklysta tik vienas kitas. Turizmo specialistai tikisi pandemijai pasibaigus susigrąžinti savo auditoriją, ypač vokiečius.

Archyvų nuotr.

Neringos meras Darius Jasaitis

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder