Rasa Dargienė

Rasa Dargienė: „Suprasti nevaisingumo problemą yra labai svarbu“

Klaipėdos vaisingumo centre „Northway“ dirbanti gydytoja akušerė ginekologė Rasa Dargienė apie savo darbą kalba su didžiule meile, o galimybę prisiliesti prie gyvybės užsimezgimo ir kūdikio atėjimo į pasaulį vadina stebuklu. Ko gero, nuoširdų atsidavimą darbui ir įvertino klaipėdiečiai, kurių sprendimu gydytoja pateko į „Metų klaipėdiečio“ nominacijos finalinį trejetuką.

Dvidešimt metų akušere ginekologe dirbanti R. Dargienė daugiau nei penkerius pastaruosius metus specializuojasi vaisingumo srityje. Gydytoja konsultuoja poras, kurioms sunku susilaukti vaikų, gilinasi į nevaisingumo priežastis ir pagalbinio apvaisinimo subtilybes.

Kokios emocijos, jausmai jus apėmė, kai sužinojote, kad esate nominuota „Metų klaipėdiečio“ rinkimuose ir klaipėdiečių sprendimu patekote į finalą?

Jausmai daugialypiai. Iš tiesų man buvo nuostaba, kad iškelta mano kandidatūra. Balsavau už kolegę Agnę Čižauskaitę, vertindama jos darbus, o bežiūrėdama kitus kandidatus radau ir save. Vienu metu buvo ir smagu, ir baisu, nes pajutau atsakomybę ir svarbą to, kad žmonės vertina tai, ką darau.

Tačiau negaliu savintis nominacijos vien tik sau - dalinuosi ją su visais, kurie prisideda kuriant stebuklą ir kviečiant vaikučius į šeimas, kurios jų labai laukia. Dalinuosi šią nominaciją kaip įvertinimą su embriologais, bendrosios praktikos slaugytojomis, mokytojais ir mentoriais, iš kurių semiuosi žinias ir įgūdžius, žmonėmis, kurie sukūrė ir rūpinasi vaisingumo centru Klaipėdoje, kuriame poros gali gauti visą reikalingą gydymą. Žinoma, nominacija ir šeimos nariams, kurie supranta ir palaiko, kad tiek ilgai dirbu ir skiriu laiką mokslams bei darbui, galėdama prisidėti prie stebuklo kūrimo.

Vaisingumo tema Lietuvoje kalbama daugiau, tačiau tai vis dar „nejauki“ tema. Kokio masto tai problema?

Nevaisingų porų palaikymas, šios problemos supratimas ir įvertinimas yra labai svarbu.

Manau, kad dėmesys šiai problemai balsuojant už mano nominaciją atspindi nevaisingumo gydymo Vakarų Lietuvoje svarbą.

Iš tiesų vaisingumo problemos paliečia vieną iš 6-7 porų - tiek laukiančių pirmojo vaiko, tiek negalinčių susilaukti antrojo ar trečiojo. Priežastys yra įvairios. Visada ieškome geriausių sprendimų ir siūlome profesionalią pagalbą. Vieniems pavyksta iš pirmo karto, kitiems prireikia ir šešto ar devinto. Bet svarbiausia, kad pavyksta. Šiame procese labai svarbu poros nusiteikimas, kantrybė, pozityvumas, įsiklausymas, rekomendacijų laikymasis. Svarbiausia nenusiminti, jei nepavyksta pastoti iš pirmo karto, ir bandyti dar sykį.

Ko gero, pirmą kartą rinkimų istorijoje į finalininkų trejetuką pateko trys medikai. Jūsų nuomone, ar tai tik sutapimas, ar tokiu būdu visuomenė nori padėkoti, pagerbti gydytojus?

Galbūt toks vertinimas atspindi pastarųjų poros metų pandeminę situaciją ir pasiaukojamą medikų darbą šviečiant, gydant pacientus. Nors mano darbo sritis kita, nesusijusi su koronavirusu.

Jei būtumėte išrinkta „Metų klaipėdiete“, ką šis titulas jums reikštų?

Tai atsakomybė, bet toks palaikymas ir įvertinimas yra malonu. Kartais pačiam žmogui atrodo, kad jis tiesiog daro savo darbą ir tame nėra jokio išskirtinumo. Be abejo, smagu, kai žmonės aplink pasako, kad tie darbai yra svarbūs, išskirtiniai, kad jie tuo džiaugiasi ir palaiko.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder