Gitanas Nausėda

Rusijai paskelbus dalinę mobilizaciją Prezidentas šaukia Valstybės gynimo tarybos posėdį

Prezidentas Gitanas Nausėda artėjantį pirmadienį šaukia Valstybės gynimo tarybą (VGT). Taip šalies vadovas reaguoja į Vladimiro Putino sprendimą paskelbti dalinę mobilizaciją.

„Be jokios abejonės, vis tiek bet kokius sprendimus reikia vertinti rimtai, todėl pirmadienį aš šaukiu Valstybės Gynimo Tarybos posėdį, kuriame kartu su specialistais ir kitais vadovais pasitarsime, kaip vertiname dabartinę situaciją ir ką šioje situacijoje turėtume daryti“, – Prezidentūros išplatintame vaizdo įraše kalbėjo prezidentas.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuvos saugumo situacija nesikeičia, tačiau į Maskvos pareiškimus reikia reaguoti.

„Mūsų situacija nesikeičia, saugumo situacija regione lieka tokia pati, kadangi šis Rusijos sprendimas atspindi daugiau jos desperaciją, susijusią su nesėkminga karo eiga Ukrainoje“, – pabrėžė šalies vadovas.

Visgi, G. Nausėda teigė, kad Rusijos paskelbta dalinė mobilizacija keičia jėgų santykį. Todėl, paramos Ukrainai klausimas tampa dar aktualesnis, akcentavo prezidentas.

„Turime suprasti, kad šis naujas Rusijos sprendimas kiekybine prasme keičia jėgų santykį todėl turime dar labiau susikoncentruoti į paramą Ukrainai. Parama Ukrainai šiandien yra gyvybiškai svarbi“, – sakė prezidentas, pridurdamas, kad Lietuva visada bus priešakinėse Ukrainą remiančių šalių gretose.

ELTA primena, kad VGT svarsto ir koordinuoja svarbiausius valstybės saugumo užtikrinimo ir valstybės gynybos klausimus. Į VGT įeina prezidentas – vyriausiasis valstybės ginkluotųjų pajėgų vadas, ministras pirmininkas, Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas. Tarybai vadovauja prezidentas.

Sidebar placeholder