Salonas „Domanija“: vieta, kur daiktai randa istorijas

(1)

Daiktai su istorija – taip trumpai būtų galima pristatyti namų interjero saloną „Domanija“. Svetingi šeimininkai Dangirutė ir Raimondas Alavočiai padeda susikurti savo svajonių namus nuo baldų iki išskirtinių kvapų.

Klientai čia užsuka ne tik įsigyti išskirtinio pirkinio ar dovanos, bet ir pasisemti įkvėpimo ar tiesiog pasiklausyti surinktų istorijų, kurias iliustruoja originalios interjero detalės.

Ypatingos portugalų istorijos

Beveik 20 metų Liepų gatvėje gyvuojantis interjero salonas „Domanija“ atsinaujino. Labiau jaukius namus nei parduotuvę primenančiame salone dabar pagrindinis dėmesys skiriamas originaliam porcelianui, krištolui, kvapams.

Vitrinose puikuojasi portugalų porceliano, krištolo ir stiklo gamintojo „Vista Alegre“ interjero detalės. 1824 metais įkurta gamykla, šiemet švenčianti 200 metų jubiliejų, yra vienas iš pasaulyje pripažintų Portugalijos prekių ženklų.

Harmoningai derindamas tradicijas ir modernumą, „Vista Alegre“ sugebėjo perteikti šiuolaikines vertybes indų kolekcijose, sukurtose bendradarbiaujant su gerai žinomais pasaulio mados dizaineriais, architektais, meno atstovais, kūrėjais ir rašytojais.

Salone galima įsigyti išskirtinių, riboto leidimo interjero detalių ir indų, turinčių savą istoriją. Tarp tokių – porceliano puodeliai kavai su užkoduotais simboliais.

Pasaulyje puikiai žinomas porceliano gamintojas sukūrė puodelių liniją apie vieną žymiausių ir mįslingiausių portugalų rašytojų Fernando Pessoa.

„Domanijos“ šeimininkai rodo prieš kelerius metus į lietuvių kalbą išverstą žymiausią šio portugalo knygą. Kai kurie pirkėjai susižavi idėja puodelius padovanoti kartu su 500 puslapių knyga.

Vos įėjus į parduotuvę, akys krypsta į „Vista Alegre“ kvepiančių žvakių porcelianiniuose induose kolekciją. Šeimininkai atkreipia dėmesį ir į vazonėlius gėlėms, ant kurių pavaizduotos Portugalijos karalienės Amelija, Izabelė, Marija ir kitos su savomis istorijomis.

„Jų vardais pavadintas vazonėlis gali būti puiki dovana ir bendravardei“, – mintį pamėtėja Dangirutė.

Istorija apie įkvėpimą

Akį traukia spalvingoji kolekcija „Amazonia“, kurią gamintojas „Vista Alegre“ sukūrė su kompanija „Ecoarts Amazonia“ – asociacija, vienijančia įvairius kūrybinius savanorius: kolekcininkus, amatininkus, menininkus ir profesionalius tyrinėtojus.

Kurdami savo gaminius, jie visomis išgalėmis stengiasi prisidėti prie Amazonės džiunglių išsaugojimo.

„Norėjome atsinaujinti ir parodyti, kiek daug pas mus yra gražaus porceliano“, – rodydama „Vista Alegre“ kartu su garsaus prancūzų dizainerio Kristiano Lakrua (Christian Lacroix) mados namais sukurtas porceliano kolekcijas aiškina salono „Domanija“ šeimininkė D. Alavočienė.

Smagi ir rafinuota „Butterfly“ kolekcija, kurioje susilieja prekių ženklų ikoniniai elementai. Taip tikrų ir įsivaizduojamų drugelių paradas su nuostabiais trimačiais efektais nutūpia ant išskirtinių porceliano indų.

„Pasižiūrėkite K. Lakrua kolekciją „Herbariae“, kuriai jis panaudojo visame pasaulyje labai gerai žinomus augalus, dažnai įkvepiančius kūrybai. Augaluose atsispindi visi metų laikai“, - rodo porceliano lėkštes šeimininkai, kviesdami pasitikrinti žinias apie augalus.

Istorija, kaip rasti istorijas

Atnaujintoje ekspozicijoje daug naujovių, padedančių prisiliesti prie Europoje vyraujančių namų dekoro tendencijų. Dangirutė ir Raimondas Alavočiai daug metų važinėja į žymiausias Europos namų interjero parodas, seka naujoves bei tendencijas ir šiomis žiniomis mielai dalinasi su į saloną užsukančiais žmonėmis.

Su gamintojais glaudžiai bendradarbiaujantys klaipėdiečiai ir patys stengiasi susirinkti kuo daugiau informacijos: skaitydami, keliaudami, ieškodami, bendraudami.

Istorija apie legendinį kvapą

Vieni pirmųjų į Lietuvą prabangius namų kvapus atvežę salono šeimininkai, būdami įgaliotu Dr. Vranjes Firenze produktų platintoju Lietuvoje, šiandien su pasididžiavimu pristato – italų kūrėjo Dr. Paolo Vranjes sukurtam legendiniam kvapui „Rosso Nobile“ šiemet sukanka 25 metai! Ta proga sukurta išskirtinė naujo dizaino dovanų pakuotė.

„Rosso Nobile“ naujai įkūnija prestižiškiausių pasaulyje raudonųjų vynų aromatus. Dr. Paolo Vranjes sukurti šį kvapą įkvėpė jo brangus draugas Pranciškus, kuris buvo vyno entuziastas ir vyno gamintojas.

Pranciškus buvo įsitikinęs, kad niekas negali atkurti raudonojo vyno kvapo, tačiau užuodęs šį kūrinį, jis persigalvojo. Jo natos apima Toskanos žavesio ir gyvenimo būdo esmę.

„Rosso Nobile“ pasižymi stulbinančiu vaisių, gėlių ir medienos natų deriniu. Vynuogių ir uogų saldumas dera su gėlinėmis žibuoklių ir magnolijų natomis. 

Istorija apie pasirinkimus

„Atrinkome prasmingus savo krypties produktus, kuriuos norisi pristatyti plačiau ir kurie kaip dekoro elementai integruotųsi į visą aplinką. Mūsų baldai – patikrinti laiko, nes su tais pačiais partneriais dirbame beveik 20 metų.

Kiekvienam klientui stengiamės pasiūlyti individualiai pritaikytą ar tinkantį baldą su pasirinktomis spalvomis, medžiagomis ir funkcionalumu“, - pristatydamas atstovaujamų Europos gamintojų stalus, kėdes, lentynas pasakoja Raimondas.

Rodydamas į didžiulį ties įėjimu kabantį sietyną, salono šeimininkas atkreipia dėmesį, kad visi siūlomi šviestuvai yra originalūs. Sukurti italų, ispanų, portugalų gamintojų šviestuvai gali tapti išskirtine namų dekoro detale arba pagrindiniu akcentu.

Tarp kitų neišvardintų salone esančių interjero detalių ir aksesuarų, čia galima įsigyti itin aukštos kokybės amerikiečių kompanijos „Chilewich“ iš vinilo austus stalo padėkliukus ir grindų kilimėlius. Tvirti ir funkcionalūs, nekeisdami formos ir spalvos kilimėliai tarnauja ilgus metus ir nereikalauja specialios priežiūros.

„Stengiamės atrasti praktiškus, šiuolaikiškus, stilingus ir tvarius daiktus namams. Mūsų verslo misija ir didžiausias spyris mums – sužinoti tai, ko nežinome, ir tuo pasidalinti su salono klientais“, – reziumuoja salono šeimininkai.

„Domanija“ – aistringai kuriantiems rytojaus namus

Interjero salonas „Domanija“

• Liepų g. 30, Klaipėda

• +370 46 312 966

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder