Šunys degraduoja, o teisminiai procesai nesibaigia

Saugus, sveikas ir laimingas – PetCity edukacinių renginių sesija keliasi į Klaipėdą!

Naminis gyvūnėlis tik įžengęs pro naujų namų duris tą pačią dieną tampa neatsiejama šeimos dalis, už kurio sveikatą, gerovę, bei laimę tampa atsakingas šeimininkas.

Tačiau neretai keturkojo augintinio auklėjimas ir priežiūra ima kelti nenumatytų iššūkių, kurie ilgainiui gali virsti rimtomis problemomis. Tad kaip užtikrinti sveiką, saugų ir laimingą keturkojo augintinio gyvenimą?

„PetCity klinika“ ir dresūros mokykla „Geras šuo“ Klaipėdos gyventojus ir miesto svečius jau rugsėjo 28 dieną kviečia į renginį, kurio metu pasidalins naudingas patarimais.

Narvas – šuns „kalėjimas“ ar namai?

Niekam nėra paslaptis, kad dauguma mažų šunų yra tikri gurmanai ir mėgsta paskanauti valgomų bei nevalgomų dalykų. Visgi kai kurios vaišės yra pavojingos keturkojo sveikatai ar net gyvybei, o grėsmė gali tykoti netgi namuose.

Pasak dresūros mokyklos „Geras šuo“ įkūrėjos Donatos Venckutės, narvas gali būti puiki išeitis norint apsaugoti augintinį nuo pavojų:

Mes, žmonės, beveik visi užaugome narve, tik jo grotelės buvo medinės, na, ir vadinosi jis vaikiška lovytė. Nei vienas dėl to nesame traumuoti, nepykstame ant tėvų už tuometinį laisvės apribojimą, o didelė dalis mūsų, greičiausiai, dėl to esame sveiki ir gyvi.

Analogiškai ir šuniukams narvas turėtų būti kaip vaikiška lovytė, kurioje jis galėtų jaustis saugiai ir ramiai pabūti, kol šeimininkų nėra namuose.“

D. Venckutė renginio metu papasakos ne tik apie narvo naudas, bet ir pasidalins metodais, kaip geriausiai pratinti šunį prie jo uždaros asmeninės erdvės. Taip pat visi norintys galės užduoti rūpimus klausimus.

Profilaktika gali užkirsti kelią pavojingoms sveikatos problemoms

Nors augintinis auga sveikas ir guvus, apsilankymai pas veterinarijos gydytoją turėtų būti reguliarūs: laiku profilaktiniai kraujo tyrimai, echoskopija gali parodyti artėjančią ligą. Kokius juos reikia atlikti ir kada tai geriausia padaryti renginio metu atsakys „PetCity“ klinikos Klaipėdoje gydytojos.

Kasmet atliekama profilaktinė augintinio apžiūra padeda laiku pastebėti ligas ankstyvojoje stadijoje, kuomet dar turime galimybę išgydyti arba kontroliuoti ligą taip, kad gyvūnas gyventų normalų, kokybišką gyvenimą.

Kai kurių gyvūnų „skausmo slenkstis“ labai aukštas, todėl dažnai nutinka taip, kad atvykus į kliniką su rimtais simptomais ir atlikus tyrimus matome stiprius kraujo rodiklių pakitimus, o papildomai pritaikius specialiuosius tyrimus – ultragarsą, stebime vidaus organų struktūros pokyčius, tuomet užtikrinti kokybišką tolimesnį gyvenimą augintiniui labai sudėtinga“, – teigia Klaipėdos „PetCity“ klinikos gydytoja G. Pociūtė-Pipirienė.

Augintinių dantis prižiūrėti būtina

Renginio metu veterinarijos gydytojos palies ir tinkamos augintinių dantų priežiūros temą.

Tinkama dantų priežiūra namų sąlygomis yra labai svarbus aspektas norint užtikrinti sveiką augintinio burnos būklę bei bendrą savijautą jau nuo mažumės.

Geriausias būdas išvengti dantenų ir dantų ligų atsiradimo ir jų progresavimo – naudoti tinkamas priemones higienos palaikymui taip siekiant nutolinti burnos higienos ultragarsiniu skaleriu reikiamybę bei išmokti namų sąlygomis atpažinti prastėjančią augintinio burnos ertmės būklę“, - sako PetCity klinikos gydytoja Monika Klumbytė.

Daugiau patarimų apie augintinių priežiūrą sužinokite renginyje: „Sveikas, saugus ir laimingas – dresuotojos ir veterinarijos gydytojų patarimai šeimininkams“

Renginio vieta: šunų dresūros mokyklos „Geras šuo” patalpos. Birutes g. 12 (automobilius galima palikti aikštelėje prie Birutes g. 11);

Renginio laikas: rugsėjo 28 d. (trečiadienis), 19 val.

Renginys NEMOKAMAS!

Registracija renginiui: https://forms.gle/qiHuP8JkJUBCdhLv7

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/8002396899801556

Sidebar placeholder