Šauliai Arūnas ir Gabrielė: „Ištikimybė Tėvynei yra svarbiausia"

Naryste Lietuvos šaulių sąjungoje pastaruoju metu susidomi vis daugiau tautiečių. Minėtos sąjungos duomenimis, dar 2021 metais Lietuvoje buvo 5399 šauliai, o šiandien jau net 14 707. Susidomėjimas sąjunga ir naryste išaugo 2022 metais ir nemąžta iki dabar. Į šaulius stojama net šeimomis.

Štai plungiškis 61 metų Arūnas Raudys ir jo dukra vilnietė 26-erių Gabrielė Raudytė-Dombrauskė, priklausantys Plungės 802 šaulių kuopai, tikina, kad bendra veikla sustiprino ne tik meilės Tėvynei jausmą, bet ir tėčio bei dukros ryšį.

Vieni kitus vadina broliais ir seserimis

A.Raudys įgijęs technikos mechaniko profesiją, tačiau ji niekada nebuvo vyro pagrindinė gyvenimo veikla. Įgytos žinios praverčia hobiui - bekelės motociklams. „Visą gyvenimą dirbau privataus verslo sektoriuje, esu smulkaus medienos verslo direktoriaus pavaduotojas, taip pat renginių ir projektinės veiklos direktorius. Nuo jaunystės buvau aktyvus, norisi tokiu išlikti visą gyvenimą, taigi dabar mano prioritetų sąraše - šauliška veikla, todėl buvusiems pomėgiams lieka vis mažiau laiko", - kalbėjo A.Raudys.

Į Lietuvos šaulių sąjungą Arūnas įstojo dar prieš Rusijai barbariškai užpuolant Ukrainą. Jis tikino, kad, stebėdamas tuometines aktualijas, įžvelgė saugumo grėsmes tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje, taigi sekdamas pilietine idėja nusprendė stoti į Lietuvos šaulių sąjungą, joje išėjo bazinį šaulio įgūdžių kursą.

Pasak A.Raudžio, šaulių kasdienybė yra susijusi su įvairaus tipo mokymais ir pratybomis karo tema, mokymai vyksta skirtinguose Lietuvos regionuose. „Esu labai aktyvus šaulys ir nuo pirmų dienų nepraleidau nė vieno susitikimo, mokymų ir pratybų.

Taip įgijau bendruomenės pasitikėjimą. Kasdienybė yra labai įvairi: nuo susitikimų su vietos savivalda tariantis dėl patalpų ir šauliškų renginių vietos bendruomenei iki dalyvavimo diskusijose su krašto apsaugos ministru Plungės gynybos klausimais", - vardijo Plungės 802 šaulių kuopos pavaduotojas.

Verslininkas įsitikinęs, kad šauliais tampa žmonės, kurių pagrindinė savybė - pilietiškumas, sąžiningumas, pagarba bei meilė savo Tėvynei. Arūnas džiaugiasi, kad bendruomenę sieja tvirtas ryšys ir tarpusavio pasitikėjimas ne tik šauliškoje, bet ir neformalioje aplinkoje. „Daugelis tampa draugais, vienas kitą vadina broliais ir seserimis - išties pagarbus ir tikras ryšys. Pagarba ir ištikimybė yra ypač puoselėjama savybė", - teigė šaulių gretose save įprasminęs plungiškis. Anot vyro, meilės Tėvynei deklaracija nėra tik skambūs žodžiai.

Šaulių funkcija karo metu būtų miesto ir savivaldos gynyba. Štai Plungės kuopa yra komendantinis būrys, kuris gintų Plungės miestą. A.Raudys pasakojo, jog gynybos klausimu dirbama nuolatos ir tam ruošiamasi kiekvieną savaitę. „Džiaugiamės, kad į Plungės kuopą jungiasi ir jaunieji šauliai, jų gretos auga ne savaitėmis, o dienomis", - kalbėjo Plungės 802 šaulių kuopos pavaduotojas.

Gyvensiu tik Lietuvoje

Aktyvi meno entuziastė, „Way of move" šokių mokyklos įkūrėja G.Raudytė-Dombrauskė, neseniai įstojusi į šaulių gretas, sako pastebinti, kad šauliai išties labai draugiški ir įdomūs. „Man, kaip meno atstovei, yra didžiulis džiaugsmas pabūti visai kitokioje bendruomenėje. Mūsų kuopoje galima sutikti žmonių iš įvairiausių grupių ir profesinių sričių, tai išties praplečia tiek mąstyseną, tiek bendrą akiratį", - sakė choreografe dirbanti Gabrielė.

Jauna moteris, vos prieš mėnesį tapusi šaule, prisipažino taip pasielgusi dėl kelių priežasčių. Pirmiausia nori būti pasirengusi saugumo požiūriu. Žinoma, renkantis šaulės kelią labai svarbus vaidmuo buvo tėvo.

Gabrielė jau dvejus metus sako stebinti tėčio įsitraukimą ir atsidavimą minėtai veiklai. „Matydama tėčio užsidegimą pati pradėjau domėtis šauliais, kadangi esu labai pilietiškas žmogus, labai myliu savo šalį ir neįsivaizduoju savęs gyvenančios kitur, nors ir daug keliauju, - kalbėjo G.Raudytė-Dombrauskė. - Nuoširdžiai nesuprantu kitų skundimosi gyvenimu Lietuvoje. Darbščiam, sąžiningam ir veikliam žmogui tai puiki šalis visais atžvilgiais."

Paklausta, kaip tėtis reagavo į dukros apsisprendimą jungtis prie šaulių gretų, Gabrielė tikino, jog tai buvo gana jautrus momentas. „Priesaikos dieną pati mačiau ir jaučiau, kad jis didžiuojasi ir džiaugiasi, aš - lygiai taip pat", - šypsojosi šaulė. Tiesa, pašnekovė prasitarė, jau spėjusi kai ką nuveikti - inicijavo Liepos 6 -osios šaulišką pusdienio festivalį Plungėje.

Informacija

Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) primena, kad šauliai skirstomi į kovinius šaulius, komendantinius ginkluoto pasipriešinimo, neginkluoto pasipriešinimo ir jaunuosius šaulius. Šauliu gali tapti bet kuris Lietuvos pilietis nuo 18 metų, turintis nepriekaištingą reputaciją bei neteistas pagal Baudžiamąjį kodeksą.

2023 m. sausio 1 d. įvestas Lietuvos šaulių sąjungos rėmėjo statusas - tai Lietuvos pilietis arba LR nuolat gyvenantis kitos Europos Sąjungos valstybės narės pilietis, kuris nėra LŠS narys ar tikrosios karo tarnybos karys, bet savo noru aktyviais veiksmais padeda atlikti LŠS funkcijas.

Šaulių sąjungos misija yra telkti ir įgalinti skirtingų pažiūrų, religinių įsitikinimų ir įvairaus amžiaus grupių LR piliečius aktyviai ir efektyviai prisidėti prie atsparios priešiškai įtakai visuomenės kūrimo, valstybės gynybinės galios didinimo, viešojo saugumo stiprinimo, pilietiškumo bei patriotiškumo ugdymo ir gyvybiškai svarbių valstybės funkcijų vykdymo įgyvendinant visuotinės gynybos principą.

Šaulys - tai LR pilietis, kuris laisva valia ir pasitelkdamas savo gebėjimus bei žinias prisideda prie Valstybės (ir kartu savo) gerovės, klestėjimo ir saugumo. Tai žmonės, kurie nelaukia, kad jiems bus nurodyta, pasakyta ar duota, jie sąmoningai imasi iniciatyvos ir patys sprendžia savo, Tautos ir Valstybės likimą. Šauliai žino (išmoksta LŠS), kaip pasirūpinti savimi, savo artimaisiais ir kitais bendruomenės nariais iškilus grėsmei ar bet kokios krizės akivaizdoje.

Šaulys - ne vien ginklu Tėvynę gina. Šaulys - tai ir medikas, ir žurnalistas, ir teisininkas, ir IT specialistas, ir virėjas, ir vairuotojas, ir tas, kuris, esant reikalui, padavinės šovinius ar slaugys senolius.

Šaulio tarnyba - vienas iš būdų įgyvendinti savo konstitucinę teisę ir pareigą ginti Tėvynę, įtvirtintą LR Konstitucijoje.

Šaltinis - Lietuvos šaulių sąjunga

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder