Savanorystės mugėje klaipėdiečiai dalijosi gerumu

Pirma tokia savanorystės mugė pajūryje subūrė daugiau kaip 200 miestiečių, kurie galėjo rinktis veiklas, palengvinsiančias gyvenimus senjorams, ukrainiečių vaikams, gyvūnų prieglaudų globotiniams.

SBA įmonės „Klaipėdos baldai“ darbuotojų iniciatyvoje miestiečiai savo rankomis numezgė žaislų vaikams, pagamino tvarių draskyklių ir gultų beglobiams šunims ir katėms.

Būtiniausi daiktai – rankų gamybos ir tvarūs

Kartu su didžiuliu būriu bendraminčių, atrodo, sukūrėme stebuklą. Turėjome idėją – miestiečius, kaimynus, mokyklas, verslus pakviesti prisidėti prie mažų, bet labai svarbių ir reikšmingų kasdienių daiktų gamybos.

Su kolegomis nuolat bendradarbiaudami su senjorų organizacija, gyvūnų prieglauda žinome, ko jiems labiausiai reikia, todėl nusprendėme pasidalinti savo žiniomis ir ne tik pakviesti aplinkinius prisidėti prie gerų darbų, bet ir darant juos – smagiai praleisti laiką“, – sako iniciatyvos organizatorė, „Klaipėdos baldų“ savanorystės ambasadorė ir administratorė Kristina Beržanskė.

Per visą dieną trukusią mugę savanoriai numezgė 40 žaislų vaikams iš Klaipėdos mokyklos „Svetliačiok“, kuri ugdo vaikus su specialiais poreikiais, bei karo Ukrainoje akivaizdoje priglaudė ir ukrainiečių vaikus.

Taip pat iš senų darbo džemperių dalyviai susiuvo 14 šiltų gultų beglobiams šunims, 5 draskykles katėms, kurie keliaus į gyvūnų prieglaudas „Būk mano draugas“ bei „Gyvūnų užuovėja“.

Be viso to geradariai surinko 60 porų vilnonių kojinių Všį „Ori senatvė“ organizacijos globojamiems vienišiems senjorams.

Svarbu ir tai, kad viską darėme savo rankomis ir antrą kartą panaudodami tai, ką turime. Pavyzdžiui, gultai šuniukams – iš senų mūsų įmonės džemperių, pagrindai kačių draskyklėms – iš baldų gamybos atraižų, kurių jau nebenaudojame.

Švarias, tvarkingas, bet jau nebenaudojamas kojines senjorams suaukojo mugės dalyviai, siūlus vaikų žaislams – įmonės darbuotojai bei dalyviai.

Visa mugės idėja buvo apie dalijimąsi gerumu ir tuo, ką turime. Tad mes atvykusius mokėme dar kartą panaudoti daiktus ir prikelti juos naujam gyvenimui, padovanoti tiems, kam reikia labiau“, – sako Kristina.

Be savanorystės veiklų – ir pramogos

Nors mugėje savanoriškų veiklų atrado kiekvienas – nuo darželinukų iki senjorų, organizatoriai pasirūpino ir pramogomis. Pailsėti ir pajudėti kvietė senjorų ansambliai iš Klaipėdos ir Kretingos, kurie šokdino tiek darbuotojus, tiek ir mugės svečius, dalyvius.

Taip pat savo dainomis džiugino ir atlikėja Agnė Mukauskienė. Pasirodė ir mažiausieji šventės dalyviai – „Varpo“ gimnazijos vaikų grupė „Joginta“, o dalyvius kvietė pajudėti ir apie sveikatą pasakojo Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.

Galiausiai, savanoriai visus norinčius vaišino naminiais pyragais, o alkaniausiems kepė mėsainius.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder