SOCIALINIS. Buvusiame Klaipėdos universiteto bendrabutyje Klaipėdos savivaldybė planuoja įsigyti 5 butus, kurie bus socialiniai. Vitos JUREVIČIENĖS nuotr.

Savivaldybė perka socialinius butus

(1)

Klaipėdos savivaldybės administracija planuoja miesto socialinio būsto fondą papildyti 8 butais. Net penki planuojami pirkti butai yra buvusiame studentų bendrabutyje.

Klaipėdos savivaldybės tarybai yra parengtas sprendimo projektas įsigyti 5 butus Malūnininkų g. 4 name. Tai buvęs Klaipėdos universiteto bendrabutis.

Klaipėdos rajone registruota fizinio asmens valdoma bendrovė „Maksilika“ aukcione už Klaipėdos universiteto bendrabutį pasiūlė 1,35 mln. eurų. Sandoris vyko 2021 metų pradžioje.

Pastatas buvo renovuotas. Dabar Savivaldybė už 5 butus šiame pastate, kurių plotas nuo 31 iki 36 kvadratinių metrų, iš miesto biudžeto turėtų sumokėti 341 500 eurų. Vidutinė 1 kv. m kaina yra apie 1 998 eurus.

Įdomu tai, kad NT skelbimuose maždaug už tokią kainą (2 000 eurų už kv. m) butai šiame name ir yra pardavinėjami. Tiesa, pardavėjai tvirtina, kad tai yra fiksuota kaina ir darybos nėra galimos.

Savivaldybės parengtame dokumente nurodoma, kad su butų pardavėju vyko intensyvios derybos ir buvo nusiderėta beveik 30 000 eurų.

Panašu, kad realiai Savivaldybės vykdytos derybos buvo labai formalios, už galutinai suderėtą kainą šie butai ir yra pardavinėjami rinkoje.

Dar tris butus Klaipėdos savivaldybė planuoja pirkti kituose uostamiesčio senos statybos daugiabučiuose.

Perkami butai yra Debreceno g., Simonaitytės g. ir Jūrininkų pr.

Jų plotai yra nuo 36 iki 62 kv. metrų. Vieno kvadratinio metro kaina svyryoja nuo 1 410 iki 1 566 eurų. Šiuos 3 butus Savivaldybė įsigytų, įgyvendinant Politinių kalinių ir tremtinių bei jų šeimų sugrįžimo į Lietuvą ir jų aprūpinimo gyvenamosiomis patalpomis programą. Tam būtų naudojamos valstybės biudžeto lėšos - apie 216 000 eurų.

Derybos dėl šių butų pirkimo nebuvo tokios intensyvios. Savivaldybei pavyko nusiderėti kiek daugiau nei 10 000 eurų bendrai už 3 butus.

Visų suderėtų pirkti butų galutinė kaina yra artima tai, kurią nustatė Savivaldybės pasamdyti vertintojai, plius leidžiamas 5 procentų kainos padidinimas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder