Savivaldybės desantas į Taliną atidedamas

(11)

Pandemijos laikotarpiu beveik visa Klaipėdos administracijos vadovybė buvo nusprendusi vykti trijų dienų komandiruotės į Taliną - susipažinti su estiška viešojo transporto sistema, tačiau Komandiruočių į užsienį tikslingumui nustatyti komisija šiam vizitui nepritarė.

Talinas garsėja tuo, kad pirmasis regione miestiečiams pasiūlė nemokamą važiavimą viešuoju transportu, diegia kitus pažangius sprendimus šioje srityje. Klaipėda šiuo metu taip pat atlieka studiją, kaip mieste būtų galima įgyvendinti BRT - greitojo autobusų eismo sistemą.

Tačiau Komandiruočių komisijos pirmininkas, Klaipėdos vicemeras Arūnas Barbšys „Vakarų ekspresui“ sakė, kad komisija šį kartą rekomendavo vizitą nukelti į lapkričio mėnesį. Taip pat siūloma į vizito programą įtraukti ne vien viešojo transporto klausimus, tačiau ir perimti estų patirtį įgyvendinant pramoninių miesto rajonų konversijos projektus.

Anot A. Barbšio, iki kito komisijos posėdžio turėtų paaiškėti, ar tikrai būtina į Taliną siųsti tokią didelę - 8 žmonių - Savivaldybės delegaciją.

„Prašėme, kad tikrai jie persvarstytų, ar tikrai reikia, kad tiek specialistų važiuotų“, - sakė A. Barbšys.

Be valdžios

Nedaug trūko, kad Savivaldybės administracija nuo šio trečiadienio visai savaitės pabaigai būtų likusi beveik be valdžios. Meras Vytautas Grubliauskas kaip tik spalio 11-14 d. yra išvykęs į Briuselį (Belgija) dalyvauti Europos regionų komiteto plenarinėje sesijoje.

Administracijos direktorius Gintaras Neniškis sau į kompaniją kelionei į Taliną pageidavo pasiimti pavaduotoją Andrių Dobranskį ir patarėją Gintarą Dovidaitį. Taip pat į keliaujančių sąrašus buvo įtraukti Savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus vadovas Marijus Mockus ir skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Petrulis. Taip pat miesto Tarybos narys Andrius Petraitis.

Kartu su 6 Savivaldybės atstovais planavo vykti ir Savivaldybės įmonių Klaipėdos autobusų parko bei „Klaipėdos keleivinis transportas“ vadovai Vaidas Ramanauskas ir Andrius Samuilovas.

Komandiruočių rekordas

Ši planuojama komandiruotė turėjo tapti rekordine kelione šių metų Klaipėdos savivaldybės valdininkų kalendoriuje. Per visus šiuos metus dėl pandemijos valdininkų kelionių skaičius į užsienį buvo labai apribotas. „Vakarų ekspreso“ duomenimis, per visus šiuos metus, neskaitant mero V. Grubliausko komandiruočių, įvyko tik 6 užsienio komandiruotės, į kurias vyko 5 Savivaldybės darbuotojai. Daugiausia išvykų buvo susijusių su tuo, kad Klaipėda šiemet dalyvauja Europos jaunimo sostinės projekte. Taigi bendrame kontekste tokia 8 žmonių kelionė į Taliną atrodo labai neįprastai.

Vyks minimali grupė

V. Grubliauskas mano, kad pats tikslas ir sumanymas vykti į Taliną perimti estų patirtį yra logiškas.

„Ir Klaipėdoje yra politinių deklaracijų, kad būtų galima įgyvendinti nemokamo viešojo transporto idėją, todėl logiška, kad Taline būtų galima pasisemti patirties, kokiais etapais ir kokia apimtimi tai būtų galima taikyti ir pas mus“, - sako V. Grubliauskas. Tačiau, anot mero, kyla klausimų dėl pačios delegacijos sudėties.

„Kyla klausimų, ar reikia išvažiuoti tokiam galingam ir gausiam desantui, kai išvyksta beveik visa vadovybė“, - stebisi V. Grubliauskas.

Meras tiki, kad tikrai ne ilsėtis valdininkai ruošiasi vykti į Taliną, tačiau jis mano, kad tikrai iki lapkričio pradžios klausimas bus išspręstas ir į Taliną vyks minimali valdininkų grupė, kuri reikalinga numatytiems tikslams pasiekti.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, dalis planuotos išvykos dalyvių po pirmadienio Komandiruočių komisijos posėdžio susitaikė su ta mintimi, kad išvyka į Taliną neįvyks visai, o jei ir įvyks, tai ji neatrodys kaip vyrų krepšinio komandos kelionė mikroautobusu su vairuotoju.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder