Sėkmingas investavimas: 5 patarimai, kuriais turėtų vadovautis kiekvienas investuotojas

Veikiausiai ne vienas iš jūsų kada nors esate matęs vaidybinį filmą, kurio veiksmas sukasi apie Jungtinių Amerikos Valstijų vertybinių popierių biržose dirbančius maklerius. Įkaitusios emocijos, įtempti žvilgsniai į akcijų kreives rodančius ekranus, garsūs šūkavimai, euforija ir nusivylimas – toks intensyvus veiksmas vis dar prikausto prie ekrano milijonus dinamiškų filmų mėgėjų.

Be jokios abejonės, vienas žinomiausių tokio žanro filmų, kurį verta pamatyti kiekvienam, besidominčiam investavimo užkulisiais – tai 2013 metais ekranus pasiekęs filmas „Volstryto vilkas“ (angl. „The Wolf of Wall Street“).

Jame pasakojama intriguojanti ir tikrais įvykiais paremta istorija apie neįtikėtinas sukčiavimo schemas įgyvendinųsį amerikietį Džordaną Belfortą (angl. Jordan Belfort).

Nors dar prieš dešimtmetį, žiūrint tokius filmus, atrodė, kad šis būdas užsidirbti pinigų yra tik užjūryje gyvenančių žmonių privilegija, šiandien yra visai kitaip. Interneto prieinamumas atvėrė dar neregėtas galimybes pabandyti papildyti savo pinigines investuojant. Juolab, kad sričių, į kurias įmanoma investuoti, yra apstu.

Pavyzdžiui, galima įdarbinti savo lėšas, investuojant jas į akcijas, obligacijas, nekilnojamąjį turtą, tauriuosius metalus ir kriptovaliutas, o taip pat galima išbandyti finansų rinkoje populiarėjančią dvejetainę prekybą svetainėje binaryoptions.com/lt/.

Taigi, skaitykite toliau ir sužinokite, kokiais patarimais mes rekomenduojame vadovautis norintiems investuoti sėkmingai.

  1. Nuolat mokykitės ir domėkitės

Nors investuojant sėkmė yra vienas iš pagrindinių rezultatą lemiančių veiksnių, būkite tikri, kad, jei pasitikėsite vien tik ja, tuomet neišvengiamai nudegsite. Būtent todėl, atsakingai išsirinkus investavimo sritį, labai svarbu ja nuolat domėtis, skaityti knygas ir įvairius straipsnius bei žiūrėti mokomuosius vaizdo įrašus.

Pirmiausia, gerai išanalizuokite įvairias investavimo paslaugas teikiančias finansų įstaigas, atidžiai išnagrinėkite jų keliamas sąlygas ir taikomus aptarnavimo mokesčius.

Taip pat įsisavinkite skirtingas investavimo strategijas. Be to, mes primygtinai rekomenduojame pasinaudoti daugelio patikimų investavimo platformų siūlomomis nemokamomis konsultacijomis, o, esant galimybei, pagilinti savo žinias įvairiuose investavimo mokymuose.

Beje, dar vieną puikią progą tobulėti suteikia internete prieinami investavimo simuliatoriai, kuriuose galima mokytis investavimo meno, nerizikuojant tikrais pinigais.

  1. Pasirinkite tinkamą investavimo platformą

Nors investicijų pasaulis yra viliojantis, jis taip pat yra rizikingas. Savaime suprantama, kad rizika šioje srityje yra nuolat lydintis palydovas, nes, kaip jau minėjome, sėkmė čia atlieka svarbų vaidmenį.

Tačiau taip pat riziką didina investicijų pasaulyje veikiantys sukčiai, kurie siekia suvilioti naiviai besitikinčius pralobti šios srities naujokus. Gera žinia yra ta, kad galimybę papulti į tokių nesąžiningai veikiančių manipuliatorių rankas galima sumažinti iki minimumo.

Būtent todėl pirmiausia pasitikrinkite, ar investavimo paslaugas teikiantis juridinis asmuo turi reikiamą licenciją ar leidimą tokiai veiklai vykdyti. Lietuvoje finansų rinkos dalyvius prižiūri ir reikiamas licencijas bei leidimus išduoda Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, o užsienio šalyse – kitos oficialios institucijos.

Taip pat mes labai rekomenduojame pasidomėti, kokią reputaciją turi konkreti investavimo platforma tarp patyrusių investuotojų. Taigi, panaršykite internete ir sužinokite, kaip apie vieną ar kitą investavimo paslaugas teikiančią svetainę atsiliepia kiti investuotojai.

  1. Kritiškai vertinkite įspūdingus pasiūlymus

Kadangi investuotojų skaičius Lietuvoje kasmet auga, atsiranda vis daugiau jau minėtų sukčių. Tad yra dar vienas svarbus patarimas – nesusiviliokite ypatingai greitą ir didelį pelną siūlančiais finansų tarpininkavimo paslaugų teikėjais.

Atminkite – niekas negali jums suteikti šimtaprocentinės garantijos, kad viena ar kita investicija bus sėkminga. Kad ir kiek stulbinančios sėkmės istorijų esate girdėję, žinokite, jog per naktį milijonieriumi netapsite.

Be to, venkite tokių asmenų, kurie spaudžia jus, skatindami tučtuojau priimti sprendimą. Kiekvienas save ir klientus gerbiantis finansų makleris suteiks jums pakankamai laiko, leidžiančio gerai apsvarstyti investavimo galimybes ir priimti informacija pagrįstą sprendimą.

  1. Susidarykite investavimo planą 

Pirmiausia, žinoma, gerai įvertinkite savo finansines galimybes. Nerizikuokite lėšomis, kurios jums yra reikalingos kasdieniam pragyvenimui – investuokite santaupas. Tačiau jokiu būdu nepradėkite investitoriaus karjeros, skirdami tam iškart dideles sumas – juk investuoti galima ir vos kelis eurus.

Įvertinę savo finansinę būklę ir pasirinkę jums geriausiai suprantamą investicinį instrumentą, susidarykite asmeninį planą. Jame apibrėžkite siekiamą tikslą, laikotarpį, per kurį planuojate jį pasiekti, investuojamą sumą ir būsimus žingsnius.

Veikite neskubėdami ir niekada neleiskite sau pamiršti, kad investavimas – tai ilgalaikis procesas, o ne žaibiškas sprintas į išsvajotą sėkmę.

  1. Laikykitės savo plano

Išmokę investavimo pradmenų, išnagrinėję instrumentus ir priemones, pasirinkę tinkamą strategiją ir susidarę savo galimybėmis pagrįstą planą, nesiblaškykite. Taip, investavimas iš tiesų dažnai gali būti panašus į audringai ošiančią jūrą.

Tačiau supraskite, kad nuolatinis investicijų vertės svyravimas yra neišvengiama šios veiklos dalis. Žinoma, yra visiškai natūralu supanikuoti, pamačius staigiai krintančią vertę, ir nuspręsti išsigryninti likutį.

Vis dėlto, jeigu jūsų pasirinkta strategija yra gerai apgalvota, tuomet neskubėkite to daryti. Štai 2008-2009 metų pasaulinė finansinė krizė parodė, kad, net 50 procentų smukus akcijų vertei, galiausiai laimėjo tie, kurie kantriai investavo toliau, o ne tie, kurie atsitraukė nuo investavimo veiklos, pardavę likusias akcijas.

Žinoma, šis patarimų sąrašas tikrai nėra baigtinis, tačiau viską apibendrinti galima vienintele žymaus XVIII-ajame amžiuje gyvenusio Jungtinių Amerikos Valstijų politiko ir visuomenės veikėjo Bendžamino Franklino (angl. Benjamin Franklin) fraze: „Investicija į žinias moka didžiausias palūkanas“. Taigi, būtent šia nuostata turėtų vadovautis kiekvienas sėkmės siekiantis investitorius. 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder