Egidijus Dragūnas

„Sel“ nėra standartas, tuo jis ir žavus"

(39)

Klaipėdos savivaldybė nusprendė neleisti grupei „Sel“ koncertuoti liepos 9 d. Vasaros estradoje. Ne visi tiki, kad toks sprendimas priimtas tik dėl koncerto metu keliamo didelio triukšmo. Yra manančiųjų, kad tai lėmė grupės lyderio Egidijaus Dragūno leptelėjimas apie karą Ukrainoje. Teiravomės klaipėdiečių, ar palaiko savivaldybę, ar norėtų, kad draudimas būtų atšauktas.

Gintaras BENDŽIUS, prodiuseris

Gintaras BENDŽIUS

Pats gyvenu prie Vasaros estrados. Iš tikrųjų kiekvienais metais, kai vykdavo „Sel“ koncertas, tą dieną kaimynams būdavo problemų. Garsas viršydavo bet kokias normas. Tame koncerte ne savo noru dalyvaudavo visas Miško kvartalas.

Reikia suprasti, kad ne visi yra „Sel“ gerbėjai, ir ne visi nori to triukšmo, kad šeimos turi mažų vaikų, kurie negali užmigti, tad visą kitą dieną būna išsibalansavę.

Apie problemą būdavo kalbamasi su atlikėjo atstovais, bet išvados niekada nebūdavo padaromos - kiekvienais metais, nežinau, tyčia ar ne, bet tas pats daroma ir toliau. Todėl tokį savivaldybės sprendimą suprantu.

Pažadų Egidijus nesilaiko. Prieš kelerius metus buvo žadėjęs, kad prisidės prie Vasaros estrados tvarkymo. Kiek man žinoma, tai liko tik žodžiai.

Pats nesu šio atlikėjo gerbėjas ir klausytojas. Žinoma, profesija verčia domėtis, kas vyksta aplinkui, kokios muzikos žmonės klausosi. Bet man svarbi visuma, ne tik muzika. Kai kurie dalykai man galbūt patinka, bet visuma, tai, ką tas atlikėjas kalba, kokia jo pozicija, - ne. Kai kurie jo poelgiai prasilenkia su bet kokia morale.

Daina BOSAS, verslininkė

Daina BOSAS

Ar „Sel“ tapo liaudies priešu? Man išvis nepriimtinas toks susidorojimas su menininkais, su bet kokiu žmogumi. Na, negerai jis pasakė, nusišnekėjo, pati girdėjau. Matyt, nepagalvojo, gal apsvaigęs buvo. Suprantu, tai nėra lengvinanti aplinkybė, bet kam nepasitaiko. Bet paskui juk atsiprašė. Sutinku, kiekvienas žmogus turi galvoti, ką jis šneka viešai, bet ar galima jį dėl to visą gyvenimą persekioti ir izoliuoti, ar jis tikrai to vertas? Nei jis liaudies priešas, nei ką. Menininką „užgesinti“ irgi nėra labai gera idėja.

Triukšmas per koncertą? Nesuprantu, kam muzika trukdo. Išeik į balkoną ir pasiklausyk. Toje Klaipėdoje ir taip nieko nevyksta, miręs miestas, vakarais tuščios gatvės. Dar uždrauskite koncertus, tai visas jaunimas išsikels į Vilnių, į Kauną. Visur viskas vyksta, išskyrus uostamiestį. Pas mus gal tik vasarą šiek tiek daugiau žmonių būna gatvėse.

Esu buvusi „Sel“ koncerte, ir ne viename. Atlikėjas visada daro puikius šou, traukia reginys, galbūt ir noras bent kur nors išeiti. Į jo koncertus tikrai eina ne vien šešiolikmečiai.

Arvydas GIRDZIJAUSKAS, Vydūno gimnazijos direktorius, muzikantas, choro vadovas

Arvydas GIRDZIJAUSKAS

Mūsų ir populiariosios, ir nepopuliariosios - akademinės muzikos atlikėjai yra tam tikros kultūros nešėjai. Jie formuoja visuomenės kultūrą ir atstovauja mūsų tautos mentalitetui. Manau, kad „Sel“ lyderis su savo tokiais neapgalvotais ir nepagarbiais pasisakymais iškrenta iš to kultūros nešėjų rato. Negalima siekti populiarumo bet kokiomis priemonėmis. Manau, kad tokiais pasisakymais jis sau uždaro kelią į viešumą.

Žmonių kultūra ir jų elgesys visuomenėje yra susijęs su koncertine veikla. Jo muziką žinau, bet nesu gerbėjas ir į jo koncertus neinu. Vis dėlto manyčiau, kad jeigu tai yra vieši koncertai, vykstantys miesto erdvėse, turėtų būti vertinamas ir jų turinys, ir atlikėjų reputacija.

Eimantė ŠAKALINĖ, klaipėdietė

Eimantė ŠAKALINĖ

Mes ne Kaunas, kad galėtume rinktis. Manau, kad savivaldybė perlenkia lazdą. Kultūros ir meno srityse labai skirtingos nuomonės, skirtingi pozicionavimai, asmenys ir kūrėjai. Nėra vieno modelio, kažkokio standarto, kurį turi atitikti visi menininkai ir kūrėjai. „Sel“ nėra standartas, tuo jis ir žavus. Manau, kad nuspręsti, turi būti Klaipėdoje „Sel“ koncertas ar ne, gali tik tas klausytojas, kuris perka bilietą. Jeigu pilna Vasaros estrada, vadinasi, žmonės jo tikrai nori. Jis yra įdomus visuomenei ir koncertas tikrai turi įvykti.

Politikai į tai neturėtų kištis. Mano nuomone, jis nieko tokio labai blogo nėra pasakęs, kad Lietuvoje turėtų būti paskelbtas persona non grata. Klaipėdos politikai turėtų kuo daugiau priimti tokių atlikėjų, nes uostamiestis kultūriniu atžvilgiu merdi. Galėtume tik džiaugtis, kad liepą turėtume tokį atlikėją, kuris pritrauktų žmonių iš kitų miestų ir miestelių. Apskritai Klaipėda turėtų nustoti drausti ir kaip tik daugiau visko leisti, nes joje yra visiška stagnacija.

Pati nesu jo kaip atlikėjo gerbėja, mano ir tam tikros gyvenimiškos vertybės nesutampa su jo pozicionuojamomis vertybėmis. Bet toleruoju jį ir esu dalyvavusi jo koncerte. Ėjau tik dėl to, kad pamatyčiau tuos efektus, kaip kuria, bet ne dėl asmenybės. Ir man patiko. Matyti, kad žmogus šiuolaikiškai žiūri į meną, į kūrybą, naudoja įvairius audiovizualinius produktus ir sprendimus, įneša naujovių į mūsų Vakarų kultūrą. Jo visai kiti standartai. Vien tą vaizdą pamatyti tikrai verta. Jis yra išskirtinis kūrėjas, bet neprivalu jį mylėti kaip žmogų ir tapatintis. Reikėtų mylėti jo kūrybą, o ne jį patį.

Vilius TARASOVAS, dainininkas

Vilius TARASOVAS, dainininkas

Mes ne prieš koncertą, tegu jis koncertuoja kur tik nori, bet ne taip vėlai. Praneša, kad koncerto pradžia 19 val., o paskui vasarą laukia tamsos, nes tik tada gali demonstruoti savo efektus, robotus, užtat koncertas nusivėlina iki 2 val. nakties. Gyvendamas miesto centre vasarą negali lango atsidaryti. Aš jau nekalbu apie Miško kvartalo gyventojus, kurių langai dreba. 1.30 val. girdėjosi koncertas net Bangų gatvėje, kurioje gyvena draugai.

Koncertas gali vykti, bet turėtų baigtis kaip ir visi kiti renginiai. Juk žmonėms reikia eiti ir į darbus. Linkęs manyti, kad draudimui įtakos turėjo ir politiniai dalykai - jo pasisakymai. Taip, leptelėjo, žiauriai, negražiai, bet jis nuolatos vis kažką lepteli. Jeigu jis gailisi, atsiprašė, reikia suteikti jam galimybę, juk žmogaus neužmušė. Bet Linčo teismai Lietuvoje madingi - ir feisbukas teisia, ir komentarai.

Aš tai neisiu į jo koncertą. Visų pirma jis ne muzikantas, jo koncerte žaidžia kiti dalykai. Klausytis fonogramos iš scenos man nesinori. Jeigu man patiktų tokio žanro muzika, galėčiau pasileisti įrašą tiesiog namuose.

Mindaugas LEKAUSKAS, šokių studijos „Intrus“ vadovas, tarptautinių šokių renginių organizatorius

Mindaugas LEKAUSKAS

Klaipėda tituluojama liberaliausiu miestu Lietuvoje. Tai ką čia pridrausi.

Užaugau su „Sel“ muzika, bet negaliu pasakyti, kad esu baisus jo fanas. Man yra tekę matyti daug pasaulinių renginių. Pats esu šokių renginių organizatorius, mes irgi stengiamės juos daryti kokybiškus. Aš už kokybiškus renginius. O dėl triukšmo... Jeigu miestas gyvas, gali kartais ir patriukšmauti. Mano nuomone, Klaipėdoje turi vykti tokie koncertai.

„Sel“ daro įspūdingą šou. Žmonėms tai pramoga. Žinau, kad į jo koncertą važiuoja žmonės iš visos Lietuvos. Mano pažįstami į jį atvyksta iš Vilniaus. Sakyčiau, kad nereikėtų uždrausti. Pačiam neteko būti jo koncertuose, bet į juos daug mano šokėjų eina, jie būna patenkinti, pasikrauna energijos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder