Šimtmečių senumo piligrimų kelyje į Meką rasti stebuklingi radiniai galėjo apsaugoti nuo blogos akies

Archeologai išanalizavo keletą eksponatų iš piligrimų stovyklos Izraelyje, kuriuos, jų manymu, „burtininkai" naudojo magiškais tikslais.

Naujame tyrime nustatyta, kad 400 metų senumo radinių, rastų palei buvusį musulmonų piligrimų maršrutą iš Egipto į Arabijos pusiasalį, galėjo būti naudojami „magiškiems ritualams" ar apeigoms.

Archeologai rado dirbinių kolekciją Eilate, pietų Izraelio regione. Tarp daiktų buvo nemažai iš molio pagamintų objektų, įskaitant nuogos moters (galbūt deivės) su pakeltomis rankomis figūrėlę, miniatiūrinius smilkalų stovelius, gremžtukų fragmentus, gyvūnų figūrėles ir daugybę spalvotų kvarco akmenukų bei kriauklių, rašoma liepos 14 d. žurnale „Journal of Material Cultures in the Muslim World" paskelbtame tyrime.

Radinių vieta - šalia stovyklavietės prie buvusio musulmonų piligrimų kelio, jungusio Kairą su šventuoju Mekos miestu, dabar esančiu Saudo Arabijoje.

Šie radiniai rodo, kad  daiktai kadaise buvo naudojami ,,magiškoms apeigoms" ir kad keliautojai, keliaudami šiuo keliu, galėjo konsultuotis su populiariais burtininkais, teigiama Izraelio antikvariato (IAA) pranešime.

Musulmonams ši kelionė į Meką, vadinamoji hadžas, yra privaloma religinė pareiga, kurią pajėgūs asmenys turėtų atlikti kasmet arba bent kartą gyvenime.

Gali būti, kad dirbiniai buvo naudojami ritualuose, skirtuose dieviškajai apsaugai, pavyzdžiui, nuo blogos akies arba ligų gydymui.

Radiniai buvo rasti sulaužyti, galbūt jie net buvo specialiai sulaužyti per apeigas.

Literatūriniai šaltiniai rodo, kad magiškų ritualų poreikis buvo jaučiamas tarp įvairių visuomenės sluoksnių žmonių. Tokie ritualai buvo atliekami kasdien greta oficialių religinių apeigų, taip pat ir musulmonų pasaulyje ir, tikėtina, kad piligrimai, keliaujantys į šventuosius Mekos ir Medinos miestus, nebuvo išimtis.

Medina yra šventasis miestas Saudo Arabijoje, kuriame Mahometas pradėjo musulmonų bendruomenę ir kur palaidotas jo kūnas.

Šis radinys - pirmas kartas, kai šiame regione rasta tokia gausybė ritualinių daiktų.

IAA bendradarbiaus su Izraelio turizmo ministerija, kad maršrutas ir netoliese esančios archeologinės vietovės taptų turizmo zona, kurioje bus vykdoma edukacinės veiklos visuomenei, pabrėžiančios jos vaidmenį kultūros paveldo srityje.

Parengta pagal: www.livescience.com

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder