Skyrė paramą ypatingiems vaikams

(3)

Kasmet Naujųjų metų vakaro renginio metu viešbutis „Vanagupė“ organizuoja aukcioną, kurio metu surinktos lėšos būna skiriamos tiems, kuriems jų labiausiai reikia. Šiemet lėšos buvo skirtos VšĮ „Elgesio sprendimai“, kuri rūpinasi vaikais, turinčiais autizmo spektro, dėmesio, elgesio ir emocijų sutrikimų.

Pasak asociacijos „Mano miestas Klaipėda“ valdybos ir prezidentų klubo nario Remigijaus Žiogo, vieno iš susitikimų su asociacijomis ir organizacijomis metu buvo kalbama apie labdaringą veiklą. Po savaitės viešbutis „Vanagupė“ pasiūlė skirti paramą tiems, kuriems labiausiai to reikia.

„Nuėjus į vieną susitikimą, papasakojau apie asociaciją “Mano miestas Klaipėda", mūsų daromus darbus ir kviečiau organizacijas jungtis į labdaringą veiklą.

Po savaitės atsišaukė viešbutis „Vanagupė“. Kasmet „Vanagupė“ skiria paramą organizacijai, šeimai, žmonėms, kuriems reikia paramos", - pasakojo R. Žiogas.

Viešbutis „Vanagupė“ kasmet organizuoja aukcioną, kurio metu surinktos lėšos būna skiriamos tiems, kuriems jų labiausiai reikia. Šiemet lėšos buvo skirtos VšĮ „Elgesio sprendimai“.

„Renginys vyksta kiekvienais metais ir dažniausiai pinigėlius skirdavome senelių prieglaudai, ligoninei, Palangos miestui. Pagalvojome, kad galbūt reikėtų išnešti šią žinutę plačiau, kad atsirastų daugiau galinčių ir norinčių padėti žmonių. Reikėtų į tai pažvelgti plačiau, ne vien tik užsidėti pliusiuką, jis juk gali būti didelis pliusas visiems“, - sakė viešbučio „Vanagupė“ vykdomoji direktorė Diana Adomauskienė.

Aukciono metu buvo surinkti 3625 eurai, kurie bus skirti dviem mergaitėms, sesėms Elzei ir Urtei, turinčioms autizmo spektro sutrikimą.

„Vienos mergaitės autizmo spektro sutrikimas gana sudėtingas, mergaitė jau po truputėlį pradėjo vaikščioti, mokome ją komunikuoti kortelėmis. Mergaitės nori lankyti įvairiausius užsiėmimus, nori dalyvauti mūsų organizuojamoje “Rožių planetos„ stovykloje, tačiau joms tikrai reikia pagalbos, ergoterapeuto, logopedo ir pan. Skirsime lėšų ir “Rožių planetos„ stovyklai“, - skirta parama džiaugėsi R. Karvelienė.

Autizmo spektro, elgesio ir emocijų sutrikimų turinčių vaikų Lietuvoje vis daugėja. Tad VšĮ „Elgesio sprendimai“, taikydama įvairias terapijas, atsižvelgia į kiekvieno vaiko individualius poreikius ir padeda vaikams formuoti reikalingus įgūdžius.

Socialinėse grupėse vaikai mokomi žaisti, bendrauti, išlaikyti dėmesį, ugdomas jų savarankiškumas atliekant įvairiausius buities darbus.

„Turime socialines grupes, jas lankantys vaikai pradėjo labai keistis. Jie jau laukia vienas kito, išmoko kavą padaryti, mokosi kepti, patys pasigamina maistą, išsiplauna indus“, - pasakojo VšĮ „Elgesio sprendimai“ direktorė Rita Karvelienė.

Ragina prisidėti ir kitus

R. Žiogo teigimu, dažnai yra kalbama apie socialiai atsakingą verslą, tačiau neretu atveju socialinė atsakomybė slepiasi tik už gražių žodžių.

"Mes turime daug įvairiausių socialinių partnerių ir norime, kad socialiai atsakingas verslas pagalvotų, ką jie daro ir kaip prisideda prie miesto žmonių gerovės. Kokią kultūrą ir žinią jie neša.

Viešbučio „Vanagupė“ nešama žinia yra pavyzdys, kuriuo reikėtų vadovautis.

Naujus metus pradėjome labai gražiai ir skiriama suma nėra maža. O mes juk esame Klaipėda, maža bendruomenė, ir turime glaudžiai palaikyti santykius su visais, nešti žinią apie tai, kad iš tikrųjų reikalinga pagalba", - dėstė R. Žiogas.

VšĮ „Elgesio sprendimai“ direktorės teigimu, skiriama parama yra itin svarbi, be jos centras neišgyventų.

„Darbuotojams taip pat reikia gyventi, tai yra labai sunkus darbas, nes vaikai yra su nerimu, agresija, kartais darbuotojai būna apkandžiojami ir pan., jiems tenka dirbti ir kitur, kad išgyventų. Skiriama parama mums tikrai yra labai svarbi, tai prisidės ir prie stovyklos organizavimo“, - pasakojo R. Karvelienė.

Jos teigimu, organizuojant stovyklą ypatingiems vaikams, kiekvienam iš jų yra reikalingas savanoris, tad priimti daug vaikų į tokias stovyklas - negali.

„Mums padeda Klaipėdos licėjaus mokiniai, kurie noriai savanoriauja, bet vis tiek turime užsakyti maistą ir vaikui, ir savanoriui, o savanorių dažniausiai būna tiek pat, kiek ir vaikų. Jei važiuojame į miestą, į kokią edukaciją, turime pirkti autobuso bilietą ir vaikui, ir savanoriui, tad vėl dvigubėja suma. O kitaip mes negalime, visi vaikai turi būti prižiūrimi“, - apie patiriamus sunkumus pasakojo direktorė.

Pasak jos, pasitaiko situacijų, kad vaikai yra kviečiami į įvairiausias edukacijas, renginius, zoologijos sodą, tačiau skaičiuojant turimą biudžetą pamatoma, jog nuvykti nepavyks.

„Žinoma, jie galvoja, kad juk mums dovanoja veiklas, o mes nevažiuojame, tačiau autobuso nuoma yra brangi ir skaičiuodami biudžetą pamatome, jog trūksta pinigėlių, tad tenka atsisakyti kažkokių veiklų. Žinoma, renginys nemokamas, bet iki jo nuvažiuoti jau mums sudėtinga“, - sakė R. Karvelienė.

Galvoja apie ateitį

R. Karvelienės teigimu, VšĮ „Elgesio sprendimai“ yra ne tik centras, tai - bendruomenė. Yra vaikų, kurie užsiėmimus lanko jau daug metų, tad galvojama, o kas bus su vaikais, kai jie užaugs.

„Sunkiausia yra, kai mūsų vaikai užauga, nes kol jie vaikai, yra daug įvairiausios pagalbos. O kai vaikai užauga, jiems nebelieka jokios pagalbos, net jeigu jam 20 metų, tačiau jis negali niekur nueiti, nieko pats pasidaryti, tad tėvai turi būti su juo namuose“, - dėstė R. Karvelienė.

Suaugusiems autizmo spektro elgesio ir emocijų sutrikimų turintiesiems pagalba suteikiama tik dienos centruose, taip pat yra ir socialiniai padėjėjai, tačiau ypatingiems žmonėms pagalba reikalinga visą parą.

„Tėvų didžiausia baimė būna, o kas bus su vaiku, kai mes numirsime, ką toliau darys vaikas. Turime viziją, kad galbūt ateityje galėtume įsteigti namus, kuriuose jie galėtų patys gamintis maistą, patys daryti įvairiausius darbelius“, - pasakojo VšĮ „Elgesio sprendimai“ direktorė.

Kviečia suprasti

Balandžio 2 d. visame pasaulyje minima Pasaulinė autizmo supratimo diena. Šios dienos tikslas - didinti visuomenės informuotumą apie autizmo spektro raidos sutrikimus, atkreipti atsakingų institucijų dėmesį į kylančias problemas šeimoms, auginančioms autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus, ugdyti visuomenės supratimą bei toleranciją kitokiems vaikams ir juos auginantiems tėvams.

„Visą balandžio mėnesį bus mokoma žmones suprasti, kas yra autizmas, ir ne tik suprasti, bet ir priimti. Supratimas jau lyg ir atsirado, žmonės įpranta, kad yra kitokių žmonių, bet dabar kitas žingsnis, jog turime juos priimti“, - apie artėjančią Pasaulinę autizmo supratimo dieną kalbėjo R. Karvelienė.

Autizmas - įvairiapusis neurologinis vystymosi sutrikimas, kuriam būdingos raidos anomalijos ir / ar pažeidimai, dažniausiai išryškėjantys iki 3 metų amžiaus. Šis smegenų vystymosi sutrikimas pasireiškia socialinio bendravimo, komunikacijos bei elgesio srityse. Autizmo bruožų turintys žmonės „kitaip“ suvokia aplinką. Jie dažnai sutelkia dėmesį į detales, todėl jiems tampa sunku pamatyti bendrą situacijos kontekstą. Autistai retai ieško akių kontakto, jiems sunku atpažinti kito žmogaus nuotaiką veide. Jie mėgsta jiems įprastą rutiną (pvz., valgymas, apsirengimas, maudymasis) ir vengia naujovių, sunkiai bendrauja su žmonėmis, tačiau gali turėti puikią mechaninę atmintį, gebėjimą atlikti matematinius veiksmus, turi dailės ar muzikos gebėjimų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder