Slaugytoja iš Ukrainos neteko kojų ir dalies rankos: dabar ji socialinių tinklų žvaigždė ir įkvepia kitus

Oksana Balandina, slaugytoja iš Lysičansko, dviejų vaikų motina, per minos sprogimą neteko kojų ir dalies rankos. Mergina nepalūžo - sukūrė "TikTok" paskyrą ir įkvepia kitus, su šypsena rodydama savo reabilitaciją laukdama protezų iš Vokietijos.

Oksana neteko dviejų kojų virš kelių, taip pat daugumos kairės rankos pirštų.

Kovo 27 d. Oksana su vyru ėjo namo. Jie nutarė eiti per upę - mergaitė šį kelią žinojo nuo vaikystės.

"Žiūrėk!" - Oksana spėjo ištarti prieš pasigirstant sprogimui.

Oksana pasakojo, kad krito veidu į žemę, jai pasidarė sunku kvėpuoti. Skaudėjo kojas, ji jautėsi taip, tarsi būtų įkritusi į duobę.

Ligoninė apšaudyta ir uždaryta

Oksana sako, kad paskutinį kartą į darbą ėjau kovo 3 d. naktį.

"Mūsų ligoninės miestelis buvo apšaudytas. Visi langai išdužo. Mums buvo atjungtas deguonis ir šildymas. Niekas neatvedė vaikų į palatą, ir mus išsiuntė namo. Daugiau nebeišeidavau į pamainą", - prisimena Oksana.

Kovo pabaigoje Lysičanske kilo humanitarinė krizė. Trūko maisto, reikėjo maitinti vaikus.

Nuotraukoje: Oksana Balandina su vaikais (instagram.com/ksyucha_kareglaska)

Tą tragišką dieną Oksana su vyru išvyko paimti humanitarinės pagalbos, kurią padėjo surinkti savanoriai. Pakeliui namo nutiko blogiausias dalykas.

Atsibudusi ryte ji pamatė, kad neturi kojų

"Ėjau šiek tiek priekyje ir pamačiau iš žemės kyšantį sprogmenį. Mano vyras ėjo iš paskos ir kalbėjosi su draugu. Pasisukau jam papasakoti apie savo radinį - ir tuoj pat pakilau į orą. Mano vyras išsigando, pribėgo prie manęs ir ėmė vynioti kraujuojančias galūnes", - pasakoja slaugytoja.

Nors greitosios pagalbos automobilis atvyko greitai, medikai laukė, kol gelbėtojai išneš moterį. Ji buvo nuvežta į ligoninę kritinės būklės, netekusi daug kraujo.

"Kovo 28 d. rytą, išsimiegojusi ir pailsėjusi po operacijos, pamačiau, kad neturiu kojų. Gydytojams teko amputuoti viršutinį šlaunies trečdalį. Kairėje rankoje turiu tik nykštį", - sako ji.

Kai visa tai įvyko, Oksana paprašė ją nužudyti. Ji nenorėjo, kad vaikai ją tokią matytų. Dabar viskas kitaip - sugrįžo gyvenimo troškimas.

"Dėl artimųjų, pažįstamų ir nepažįstamų žmonių paramos įgijau antrąjį kvėpavimą. Gyvensiu dėl savo šeimos", - sako Oksana.

"TikTok" rodo savo reabilitaciją

Dabar ji yra Dniepro mieste. Šiuo metu jai taikomas reabilitacijos kursas. Ji stengiasi iš visų jėgų, atlieka visus pratimus. Ji mokosi išlaikyti kūno pusiausvyrą ir pusiausvyrą.

Jos kojos po operacijos gyja. Ji jau deda kompresinius tvarsčius, kad būtų galima tinkamai suformuoti galūnes ir pagaminti protezus.

Po šio incidento Oksana įkūrė "TlkTok" paskyrą, kurioje pasauliui rodo savo kūną ir gydymo procesą.

Jos mylimas vyras keidžia su ja visas dienas. Jis nepalieka jos nė minutei ir padeda jai visur.

"Esame stiprūs, galime tai padaryti. Jei Dievas jus išlaiko gyvą, vadinasi, jums lemta būti", - sako jis.

Nuotraukoje: Oksana Balandina su vyru (instagram.com/ksyucha_kareglaska)

Pasibaigus karui Oksana nori grįžti namo į gimtąjį Lisičanską. Netrukus ji išvyks į Vokietiją, kur jos laukia dar vienas reabilitacijos kursas ir protezavimas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder