Amarai - kaip atsikratyti parazitų per 12 valandų be žalos pasėliams, gydymas specialiais preparatais

(2)

Kaip atsikratyti amarų - liaudiški kovos su jais būdai ir insekticidai

Amarai yra gerai žinomi sodų ir daržų kenkėjai. Šių mažų parazitų galima rasti beveik ant visų sodo ir daržo augalų, jie minta lapų ir ūglių sultimis, todėl jie susisuka ir džiūsta. 

Amarų gyvybinės veiklos produktas - cukringos išskyros kaupiasi lapų ir ūglių paviršiuje ir neleidžia augalams normaliai kvėpuoti. Be to, šioje saldžioje plėvelėje dauginasi grybeliai ir virusai, todėl pasėliai gali žūti.

Svarbu laiku pastebėti amarų pasirodymą, kuo greičiau neutralizuoti kenkėjus. Žinoma, aišku, kad brandžių vaisių ir uogų nereikia gydyti chemija, šiuo atveju galima naudoti biologines ar liaudiškas priemones.

Siūlome metodą, kurį nuo seno naudojo sodininkai, apdirbdami savo sklypus. Rezultatą, pasak ekspertų, galima pamatyti per 12 valandų.

Norėdami sustabdyti amarų invaziją, 50 g ūkinio muilo ištirpinkite dviejuose litruose karšto vandens. Ištirpus muilui, paruoštą tirpalą reikia atskiesti šaltu vandeniu, kad bendras tūris būtų 10 litrų vandens. Į tirpalą įpilkite du valgomuosius šaukštus amoniako, išmaišykite ir juo apdorokite augalus.

Kenkėjų pažeistų augalų lapus reikia apdoroti iš visų pusių. Tirpalas yra visiškai saugus augalams, todėl, jei jis nepadeda iš pirmo karto, gydymą galite pakartoti.

Kai augalai labai pažeisti kenkėjų, o iki derliaus nuėmimo dar toli, geriau naudoti chemines priemones.

Specialius preparatus reikėtų derinti su liaudiškomis priemonėmis.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba rekomenduoja tokius veiksmingus ir žmonėms saugius šiuolaikinius preparatus nuo amarų: Actara, Zenit (panašus įConfidor), Decis, Fitoverm ir kitus.

Purškiant cheminėmis medžiagomis svarbu laikytis bendrų taisyklių:

    Apdorojimas turi būti atliekamas esant nevėjuotam orui.
    Paruoškite darbinį tirpalą pagal instrukcijas.
    Naudokite asmenines apsaugos priemones.
    Tirpalą purkškite ant užpakalinės lapų pusės, kur kenkėjų yra daugiausia.

Dauguma šiuolaikinių preparatų yra kombinuoto poveikio, kad būtų pasiektas maksimalus poveikis naudojant mažiausią dozę. Siekiant didesnio veiksmingumo ir norint išvengti priklausomybės, preparatus reikėtų kaitalioti. Apdorojimą insekticidais galima derinti su purškimu fungicidais nuo ligų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder