Didžiųjų uogų paslaptys: kaip maitinti serbentus žydėjimo metu ir po jo

Daugelis daržininkų mėgsta serbentus dėl jų nereiklumo: pasodinai - yra ir auga, imk tik ir skink. Tačiau tai ne visai tiesa - jei krūmas visiškai neprižiūrimas, ilgainiui uogos pradeda trauktis, trupėti arba tampa labai rūgščios. Yra keletas patarimų, kaip maitinti serbentus balandžio ir gegužės mėnesiais, kai jie žydi ir sudaro vaisių užuomazgas, kad surinktumėte gerą ir skanų derlių.

Kuo maitinti serbentus pavasarį žydėjimo metu ir po jo

Azotas, fosforas ir kalis - tai trys medžiagos, kurių reikia serbentams. Žydėjimo metu reikia azoto, o po žydėjimo - fosforo ir kalio.

Krūmus galite maitinti paruoštomis kompleksinėmis trąšomis arba pasiruošti organinių trąšų. Sodininkai pataria serbentus tręšti organinėmis trąšomis žydėjimo metu.

Kuo maitinti serbentus, kad uogos būtų didesnės:

  • Mielės

Viena populiariausių sodininkų naudojamų trąšų. Paruoškite jį taip: sumaišykite 0,5 kg mielių + 50 g cukraus + kibirą (10 l) vandens.

Palikite fermentuotis 1-2 dienas, o tada pamaitinkite krūmus, prieš tai išpurenę dirvą - po 10 litrų brogos kiekvienam krūmui.

Vietoj mielių galima vartoti ruginės duonos: kibirą (10 litrų) pripildykite džiūvėsėliais iki ⅓, užpilkite vandeniu ir naudokite jiems pradėjus fermentuotis.

  • Bulvių lupenos arba krakmolas

Kita gerai žinoma priemonė serbentams tręšti pavasarį - bulvių lupenos arba paprastas krakmolas.

Bulvių lupenos išdžiovinamos, susmulkinamos ir įterpiamos į dirvą po kasimo.

Vietoj lupenų galima vartoti paprastą parduotuvinį krakmolą: 200 g sausų miltelių reikia atskiesti 5 litrais vandens, užvirinti, pamaišyti. Nukelti nuo ugnies, atvėsinti ir įpilti 10 litrų vandens, gerai išmaišyti.

Žydėjimo metu po kiekvienu serbentų krūmu naudokite 3 litrus sudėties, o pasirodžius vaisių užuomazgoms - 2 litrus.

  • Žuvų kaulai

Geras fosforo, taip pat kalio, kalcio ir jodo šaltinis. Kaulai sumalami mėsmale ir išdžiovinami, tada šie milteliai įberiame purianant dirvožemį arba ištirpinami vandenyje (200 g 10 litrų) ir laistomi po 1 litrą kiekvienam krūmui.

Sodininkai tikina, kad toks metodas leidžia padidinti derlių 2 kartus.

  • Pelenų antpilas 

Iš to, kuo galima maitinti serbentus vaismedžių derėjimo ir žydėjimo metu, puikiai tinka pelenų antpilas. Jis pagerina serbentų krūmų būklę ir padidina derlių.

Pelenai beriami tiesiai į žemę, tačiau manoma, kad geriau paruošti vandens užpilą: pelenus reikia atskiesti vandeniu santykiu 1: 1 ir palikti pastovėti apie parą. Tada įpilti 10 dalių vandens ir išmaišyti. Jauniems krūmams laistyti užteks 5 litrų, vyresniems - apie 7 litrų.

Taip pat nepamirškite, kad derliui įtakos turi ir bičių apdulkinimas.

Kad priviliotų vabzdžius į savo sklypą, sodininkai naudoja vieną gudrybę: 1 litre iš anksto užvirinto vandens ištirpinkite 1 valgomąjį šaukštą natūralaus medaus ir išpurkškite mišinį ant žydinčių serbentų. Procedūra kartojama po 2 dienų.

Bitė ar kamanė, kuriai patiks toks „desertas", būtinai apie tai papasakos savo giminaičiams ir draugams ir kitą kartą į serbentus atskris gausiu būriu.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder