Didžiųjų uogų paslaptys: kaip maitinti serbentus žydėjimo metu ir po jo
Kuo maitinti serbentus pavasarį žydėjimo metu ir po jo
Azotas, fosforas ir kalis - tai trys medžiagos, kurių reikia serbentams. Žydėjimo metu reikia azoto, o po žydėjimo - fosforo ir kalio.
Krūmus galite maitinti paruoštomis kompleksinėmis trąšomis arba pasiruošti organinių trąšų. Sodininkai pataria serbentus tręšti organinėmis trąšomis žydėjimo metu.
Kuo maitinti serbentus, kad uogos būtų didesnės:
- Mielės
Viena populiariausių sodininkų naudojamų trąšų. Paruoškite jį taip: sumaišykite 0,5 kg mielių + 50 g cukraus + kibirą (10 l) vandens.
Palikite fermentuotis 1-2 dienas, o tada pamaitinkite krūmus, prieš tai išpurenę dirvą - po 10 litrų brogos kiekvienam krūmui.
Vietoj mielių galima vartoti ruginės duonos: kibirą (10 litrų) pripildykite džiūvėsėliais iki ⅓, užpilkite vandeniu ir naudokite jiems pradėjus fermentuotis.
- Bulvių lupenos arba krakmolas
Kita gerai žinoma priemonė serbentams tręšti pavasarį - bulvių lupenos arba paprastas krakmolas.
Bulvių lupenos išdžiovinamos, susmulkinamos ir įterpiamos į dirvą po kasimo.
Vietoj lupenų galima vartoti paprastą parduotuvinį krakmolą: 200 g sausų miltelių reikia atskiesti 5 litrais vandens, užvirinti, pamaišyti. Nukelti nuo ugnies, atvėsinti ir įpilti 10 litrų vandens, gerai išmaišyti.
Žydėjimo metu po kiekvienu serbentų krūmu naudokite 3 litrus sudėties, o pasirodžius vaisių užuomazgoms - 2 litrus.
- Žuvų kaulai
Geras fosforo, taip pat kalio, kalcio ir jodo šaltinis. Kaulai sumalami mėsmale ir išdžiovinami, tada šie milteliai įberiame purianant dirvožemį arba ištirpinami vandenyje (200 g 10 litrų) ir laistomi po 1 litrą kiekvienam krūmui.
Sodininkai tikina, kad toks metodas leidžia padidinti derlių 2 kartus.
- Pelenų antpilas
Iš to, kuo galima maitinti serbentus vaismedžių derėjimo ir žydėjimo metu, puikiai tinka pelenų antpilas. Jis pagerina serbentų krūmų būklę ir padidina derlių.
Pelenai beriami tiesiai į žemę, tačiau manoma, kad geriau paruošti vandens užpilą: pelenus reikia atskiesti vandeniu santykiu 1: 1 ir palikti pastovėti apie parą. Tada įpilti 10 dalių vandens ir išmaišyti. Jauniems krūmams laistyti užteks 5 litrų, vyresniems - apie 7 litrų.
Taip pat nepamirškite, kad derliui įtakos turi ir bičių apdulkinimas.
Kad priviliotų vabzdžius į savo sklypą, sodininkai naudoja vieną gudrybę: 1 litre iš anksto užvirinto vandens ištirpinkite 1 valgomąjį šaukštą natūralaus medaus ir išpurkškite mišinį ant žydinčių serbentų. Procedūra kartojama po 2 dienų.
Bitė ar kamanė, kuriai patiks toks „desertas", būtinai apie tai papasakos savo giminaičiams ir draugams ir kitą kartą į serbentus atskris gausiu būriu.
Rašyti komentarą