Efektyvūs patarimai, kaip nuimti rekordinį braškių derlių: dar nevėlu tai padaryti
Sklype auginkite ne vienos veislės braškes, o kelias iš karto. Pageidautina, kad būtų veislių su skirtingais nokimo terminais - ankstyvųjų, vidutinio ankstyvumo, vėlyvųjų. Ką tai duos? Kenkėjai ir ligos neturės galimybės iš karto prisitaikyti prie naujų rūšių augalų, o uogas bus galima rinkti visą sezoną. Ir jos bus skirtingo skonio.
Tiek pasirodžius lapams, tiek žydėjimo metu uogų braškių kiaušinėlius reikia laistyti. Pageidautina braškes laistyti po kiekvieno uogų skynimo.
Kad drėgmė greitai neišgaruotų ir braškių nereikėtų dažnai laistyti, jas mulčiuokite. Tam puikiai tinka pušų spygliai, nupjauta žolė arba šiaudai.
Norint apsisaugoti nuo tokios plačiai paplitusios braškių ligos kaip pilkasis puvinys, veiksmingiau mulčiuoti ne spygliais, o šiaudais. Po šiaudais vystosi mikroflora, priešiška grybinėms infekcijoms, įskaitant pilkąjį puvinį.
Netręšiant fungicidais šiaudais dengtose lysvėse pilkojo puvinio būna daug mažiau nei atviroje dirvoje. Ir, žinoma, laikykitės agrotechnikos taisyklių - venkite pertręšimo, ravėkite, purenkite arba mulčiuokite dirvą, laiku sunaikinkite sergančius uogakrūmius.
Braškes tręškite azoto trąšomis. Šiam tikslui tinka ne tik parduotuvinės, bet ir naminės trąšos, turinčios daug azoto.
Tai vištų išmatos, karvių mėšlas, pelenai, dilgėlių antpilas. Norėdami paskatinti derlingumą, po kiekvienu krūmu supilkite po 0,5 l šių trąšų tirpalo.
Buvę daržininkai rekomenduoja atkreipti dėmesį į vieną natūralią ir pigią trąšą, dėl kurios braškių uogos tampa stebėtinai saldžios ir didelės. Kalbama apie krakmolą. Reikia 200 g krakmolo sumaišyti su dviem litrais vandens ir šį tirpalą užvirinti. Tada jį praskiesti 10 litrų švaraus vandens. Šiuo tirpalu gausiai drėkinkite dirvą.
Kad braškės būtų apsaugotos nuo kenkėjų, braškių eilėse galite pasodinti česnakų arba aksombarščių. Jų kvapas atbaidys visus kenkėjus.
Rašyti komentarą