Jei gėlių vazonuose atsirado pelėsis - atlikite šiuos veiksmus, kad išsaugoti augalus
Pelėsis gali būti per didelės drėgmės, prastos oro cirkuliacijos arba nepakankamo apšvietimo požymis. Jis atsiranda, kai žemė yra per drėgna ir tinkamai neišdžiūsta. Taip gali atsitikti dažnai laistant, ypač jei vazone nėra drenažo angų.
Prie pelėsio augimo gali prisidėti ir nepakankama oro cirkuliacija aplink augalus. Tai ypač aktualu patalpose, kuriose yra didelė drėgmė. Pelėsio augimą gali paskatinti paruoštas dirvožemis, kuriame yra grybelių sporų, arba nepakankamai apdorotos organinės medžiagos.
Augalai, kurie negauna pakankamai šviesos, gali tapti jautresni grybelinėms ligoms, įskaitant pelėsį.
Norėdami atsikratyti pelėsio, turite pašalinti viršutinį 1-2 cm storio dirvožemio sluoksnį, kuriame matomas pelėsis.
Reikėtų naudoti švarų įrankį, kad sporų neplistų ant kitų augalų. Trūkstamą dirvožemio vietą reikėtų užpildyti šviežia ir sveika žeme.
Jį geriau sumaišyti su keliomis sutrintomis aktyvintos anglies tabletėmis. Užkrėstas gali būti ne tik viršutinis dirvožemio sluoksnis, bet ir visas dirvožemis vazone, jį reikėtų dezinfekuoti. Tam naudokite silpną rausvą kalio permanganato tirpalą.
Augalą reikia pastatyti gerai vėdinamoje vietoje arba periodiškai vėdinti patalpą, suteikiant pakankamai šviesos.
Reikėtų sumažinti laistymo dažnumą, leidžiant viršutiniam dirvožemio sluoksniui išdžiūti tarp laistymų. Vazone turėtų būti drenažo skylės, kad vanduo neužsistovėtų.
Jei pelėsis išlieka, galima naudoti specialius fungicidus grybinėms ligoms kontroliuoti. Esant dideliam užkrėtimui, gali tekti pakeisti visą vazono substratą šviežiu ir geros kokybės dirvožemiu.
Šaltinis: gordonua.com
Rašyti komentarą