Ką daryti spalį savo sode, jei rugsėjis buvo sausas

Rugsėjis mus džiugino tikra vasaros kaitra, buvo karšta ir sausa, kritulių kiekis buvo minimalus. Žemė išdžiūvo, todėl ekspertai pataria atlikti medžių laistymą dačos sklype. Papasakosime, kodėl tai reikia daryti.

Kodėl reikia laistyti medžius rudenį

Medžiai laistomi rudenį, kad jie prisipildytų drėgmės, kuri išgaruoja nuo lapų ir šakų paviršiaus. Žiemą, nepaisant šalčio, drėgmės garavimo procesas, nors ir lėtesnis, tęsiasi.

Jei prieš žiemojimą medžiai negavo pakankamai skysčių, šaltuoju metų laiku dėl žemos temperatūros jie išdžius. Todėl prieš ateinant šalčiams augalus reikia gerai palaistyti. Sudrėkinta dirva geriau praleidžia šilumą ir taip apsaugo medžių šaknis nuo nušalimo.

Jei rudenį iškrito daug kritulių, galima apsieiti ir be laistymo. Tačiau po dabartinės rugsėjo mėnesio sausros jis tiesiog būtinas.

Kaip nustatyti, ar reikia laistyti vaismedžius

Norėdami tai padaryti, sode tarp medžių iškaskite 30-50 cm gylio duobutę ir iš jos paimkite saują žemės. Jei pavyks suformuoti tankų grumstą, sodo laistyti nereikės. Jei žemė išsibarstė jūsų rankose - augalus reikia laistyti.

Kaip laistyti medžius

Suaugusius medžius reikia laistyti taip, kad vanduo prasiskverbtų į žemę 1-1,5 metro gylyje. Šiemet ar pernai pasodintam jaunam medeliui paprastai reikia maždaug 4 kibirų vandens.

10-15 metų amžiaus medžiams reikia nuo 50 iki 70 litrų vandens, o labai seniems - iki 100 litrų vandens.

Laistant rudenį reikėtų atsižvelgti į sklype esantį dirvožemį. Sklypai, kuriuose blogas drenažas ir aukštas gruntinio vandens lygis, turėtų būti laistomi labai atsargiai. Per didelis vandens kiekis gali išstumti iš dirvos orą, todėl augalai gali išmirti šaknimis.

Kada laistyti vaismedžius

Laistoma masiškai nukritus lapams, kai oro temperatūra nukrenta tiek, kad medžių šaknys nustoja vartoti daug drėgmės.

Jei laistoma anksti, tai gali paskatinti ūglių augimą, ypač jaunų medelių. Tokiu atveju augalai blogai peržiemos.

Paprastai medžiai laistomi spalio-lapkričio mėnesiais. Nustatant laistymo laiką, geriausia vadovautis nukritusiais lapais ir oro temperatūra.

Šaltinis: tsn.ua

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder