Ką daryti su tulpėmis po žydėjimo

Net jei liko žalių lapų ir stiebų, jų niekada negalima nupjauti. Nupjovus lapus, tulpės kitais metais nežydės. Vienintelis dalykas, kurį reikia padaryti, tai, kai žiedlapiai visiškai nukrenta, pašalinti kotelius, kad augalas neeikvotų savo jėgų sėklų brendimui, o sustiprintų svogūnėlį. Tačiau nupjaukite tik kotelio galvutę, stiebas lieka.

Ką daryti su tulpėmis po žydėjimo

Tulpės, kurios vienos pirmųjų pavasarį pradeda mus džiuginti savo grožiu, žydi 2-3 savaites, o paskui lieka sudžiūvusios lysvėse. Daugelis sodininkų nežino, ką daryti su nuvytusiais žiedais ir stiebais.

Žali lapai ir stiebai turi likti, kol visiškai pagelsta. Pageltonavimas reiškia, kad svogūnėlis žemėje sutvirtėjo ir susiformavo.

Nužydėjusias tulpes reikia saikingai laistyti dar 2 savaites po žydėjimo pabaigos, jas galima tręšti kaliu ir fosforu.

Iškasti tulpes galima tik tada, kai lapai, stiebai visiškai pagelsta ir lengvai nubyra. Jei jis tvirtai priglunda prie svogūnėlio, vadinasi, svogūnėlis dar nėra visiškai subrendęs žemėje.

Kada kasti tulpes

Kas kelerius metus tulpes reikia iškasti ir persodinti, geriausia liepos pabaigoje.

Svogūnėlius reikia kasti atsargiai, maži svogūnėliai gali būti nutolę nuo centrinio stiebo. Jei svogūnėlis supuvęs, jis išmetamas, dar geriau jį sudeginti, nes tai yra bakterijų ir grybelinių infekcijų veisykla. Sveiki svogūnėliai apdorojami kalio permanganatu ir kruopščiai išdžiovinami lauke, paskleidžiami vienu sluoksniu.

Kaip laikyti tulpių svogūnėlius

Išdžiovinti svogūnėliai laikomi sausoje, tamsioje patalpoje, 23-25° temperatūroje. Vėliau temperatūra palaipsniui mažinama. Optimalus temperatūros režimas rugpjūtį - 17-20°, rugsėjį - 15-17°. Rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje svogūnėlius ir mažylius vėl galima sodinti į lauką.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder