Ką sodinti balkone: 6 daugiamečiai augalai, puikiai tinkantys vazonams

Nesvarbu, ar turite terasą, balkoną, ar tiesiog saulėtą palangę, daugiamečių daržovių auginimas konteineriuose atveria naujas galimybes mėgautis namuose užauginta produkcija.

Daugiamečių daržovių auginimas vazonuose - vis populiaresnis užsiėmimas sodininkams, turintiems mažai vietos. Skirtingai nei vienmečiai augalai, kuriuos kasmet reikia persodinti, daugiametės daržovės sugrįžta kas sezoną, todėl daržovių daržo įkūrimas yra ilgalaikė investicija.

Kokias daržoves geriausia auginti vazonuose, pasakoja „Gardening Know How“.

Kai kurios iš šių daržovių vazonuose auga netgi geriau nei auginamos žemėje, nes vazonuose galima geriau kontroliuoti dirvožemio kokybę, drėgmės lygį ir kenkėjų kontrolę. Vis dėlto konteineriuose auginamas daržoves paprastai reikia reguliariai laistyti ir maitinti dažniau nei žemėje auginamus augalus.

Vienas iš svarbių daugiamečių daržovių auginimo vazonuose privalumų yra tas, kad indus galima lengvai perkelti, siekiant optimizuoti auginimo sąlygas ištisus metus. Pavyzdžiui, rudenį vazonus galima perkelti į saulėtesnę vietą, o per vasaros karščius - į pavėsį. Toks mobilumas ne tik pagerina augalų sveikatą, bet ir pailgina auginimo sezoną.

Daugiamečiai lapiniai kopūstai

Daugiamečiai lapiniai kopūstai yra universalus konteinerinių sodų priedas, užtikrinantis nuolatinį švelnių lapų derlių salotoms.

Daugiamečių lapinių kopūstų auginimas vazonuose - puikus būdas mėgautis šiais maistingais lapiniais žalumynais ištisus metus, nes jų derlių galima nuimti bet kurį mėnesį. Augalai gali augti 5 metus ir ilgiau, o norint juos auginti nuolatos, galima dauginti auginiais.

Augalai gali užaugti gana dideli, todėl geriausia rinktis kompaktiškesnę veislę. Pasirinkite didelį, bent 30-45 cm gylio indą ir naudokite kokybišką, gerai drenuotą vazonų mišinį, praturtintą kompostu, kad gautumėte reikiamų maistinių medžiagų. Statykite vazonus pilnoje arba dalinėje saulės šviesoje.

Labai svarbu reguliariai laistyti - palaikykite nuolatinę drėgmę, bet neperlaistykite dirvožemio. Kas 4-6 savaites tręškite, kad augalai augtų sveiki. Senų lapų genėjimas skatina naują augimą ir apsaugo nuo „ilgų lapų“.

Rabarbarai

Rabarbarai auginami dėl ryškiaspalvių stiebų, kurie puikiai tinka gardinti pikantiškus ir saldžius patiekalus. Tinkamai prižiūrimi augalai duoda vaisių 10 metų. Tačiau pirmaisiais metais po pasodinimo jų derliaus nuimti nereikėtų.

Rabarbarus auginti vazonuose nesudėtinga, tačiau indas turėtų būti ne mažiau kaip 51 cm gylio ir pločio, kad tilptų didelės augalo šaknys

Rabarbarus pavasarį sodinkite į gerai drenuotą vazonų mišinį, praturtintą kompostu arba organinėmis medžiagomis. Indą statykite saulėtoje vietoje, nors rabarbarai gali pakęsti ir lengvą pavėsį.

Gerai laistykite, ypač per karščius, ir genėkite anksti pavasarį. Senus stiebus nupjaukite rudenį, kai lapai nudžiūsta.

Rūgštynės

Rūgštynes galima valgyti kaip šviežią lapinę daržovę salotose, maišant arba kaip žalumynus kitų patiekalų skoniui pagerinti. Jos turi aitrų citrinų skonį.

Auginti rūgštynes vazonuose lengva ir naudinga - dažnai sėkmingiau nei žemėje. Pasirinkite ne mažesnį kaip 30 cm skersmens indą su geru drenažu, pripildytą gausaus organinio dirvožemio.

Sėklas sėkite lauke po šalnų arba patalpoje likus trims savaitėms iki paskutinių šalnų. Sėklas įterpkite 8 cm atstumu viena nuo kitos, užberkite 1,5 cm vazoninės žemės ir palaikykite drėgmę. Daigus retiname 30 cm atstumu vienas nuo kito, kai jie turi du tikruosius lapus.

Minimali priežiūra - laistykite kas savaitę ir mulčiuokite, kad išlaikytumėte drėgmę ir išvengtumėte piktžolių.

Derlių nuimkite po 30-40 dienų, jei tai jauni lapai, arba po dviejų mėnesių, jei tai subrendę augalai. Nupjaukite lapus iki pat stiebo, kad paskatintumėte jų augimą.

Šparagai

Šparagai yra ištverminga pavasarinė daržovė, vertinama dėl subtilaus skonio ir minkštumo. Augalai, auginami iš sėklų, gali subręsti per kelerius metus, todėl derlių reikėtų skinti tik trečiaisiais metais.

Šparagus galima auginti konteineriuose, nors tai apriboja paprastai ilgą augalo gyvenimą, nebent jis būtų persodintas į žemę. Tai jūsų neatbaido, nes, jei augalas auginamas tik vazone, skaniu derliumi galėsite mėgautis 3-4 metus.

Indas turėtų būti pakankamai didelis, kad jame tilptų gilios augalo šaknys - bent 46 cm gylio ir 31 cm skersmens - ir jame turėtų būti geras drenažas. Šparagų šaknys turėtų būti sodinamos 10-15 cm gylyje.

Pastatykite indą saulėtoje vietoje, į kurią kasdien patenka 8 valandos saulės šviesos.

Šparagai auga įvairių tipų dirvožemyje, jei jis gerai drenuojamas ir praturtintas organinėmis medžiagomis. Augalus naudinga tręšti anksti pavasarį, o vėliau kas dvi savaites likusį vegetacijos laikotarpį. Palaikykite dirvą drėgną, bet ne permirkusią.

Žalieji svogūnai

Žalieji svogūnai naudojami kaip žalumynai daugelyje patiekalų.

Svogūnų auginimas vazonuose yra paprastas procesas, leidžiantis mėgautis jų šviežiu skoniu ištisus metus. Pasirinkite vazoną su geru drenažu ir prieš sodindami pripildykite jį gausia, gerai drenuota žeme.

Svogūnai gerai auga pilnoje saulės šviesoje, tačiau gali pakęsti ir pusiau pavėsį. Reguliariai laistykite, kad dirva būtų nuolat drėgna, bet neperlaistyta. Kas kelias savaites tręškite subalansuotomis skystomis trąšomis.

Svogūnus nuimkite nuskindami lapus, augalą galite perpjauti per pusę jo nepažeisdami.

Mikrožalumynai

Jie naudojami salotoms pagardinti. Tai greitai augantis daugiametis augalas, kurį lengva auginti vazonuose.

Sėklos gali būti sėjamos patalpoje arba lauke, geriausiai dygsta vėsioje ir drėgnoje aplinkoje.

Naudokite indą su geru drenažu, užpildytą durpių mišiniu be dirvožemio. Laikykite vazoną šešėlyje arba dalinėje saulės šviesoje.
Jos gerai auga nuolat drėgnoje aplinkoje, todėl vazonėlį statykite į lėkštę, pripildytą vandens, arba auginkite indelyje su vandeniu, kas savaitę jį keisdami.

Reguliariai nuimkite derlių, nupjaukite, kad paskatintumėte naują augimą. Augalą gerai maitinkite subalansuotomis vandenyje tirpstančiomis trąšomis, kad netrūktų maistingųjų medžiagų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder