Ką veikti sklype lapkritį: šeši svarbūs dalykai, kuriuos reikia atlikti ruošiantis žiemai
Lapkritis yra paskutinis rudens mėnuo. O tai reiškia, kad reikia pradėti ruošti sodą žiemai. Sodininkai įvardijo šešias pagrindines užduotis, kurias reikėtų sau išsikelti.
Paruoškite dirvą šalčiui ir šaltam orui
Prieš prasidedant žiemai sodo dirvožemiui tikrai reikia skirti dėmesio. Pirmiausia pašalinkite visus likusius augalus, kad jie netaptų kenkėjų ar ligų prieglobsčiu. Jei sklypas apaugęs piktžolėmis, lapkritis - geriausias metas jį išvalyti. Nepamirškite perkasti dirvos ir papildyti ją kompostu arba organinėmis trąšomis.
Genėkite medžius ir krūmus
Lapkritis - puikus metas atlikti sanitarinį kai kurių krūmų ir medžių genėjimą. Nepagailėkite ligotų, sausų ir pažeistų šakų, nes per jas gali plisti infekcija. Sodininkai taip pat rekomenduoja nupjauti susikertančias šakas, nes jos lūš nuo sniego svorio.
Apsaugokite augalus nuo šalčio
Norint užtikrinti, kad augalai žiemą išgyventų be nereikalingo streso, svarbu juos apsaugoti nuo šalčio. Pirmiausia mulčiuokite dirvą po krūmais ir medžiais. Čia gali tikti humuso, šiaudų, durpių sluoksnis. Šios medžiagos puikiai sulaiko šilumą. Ypatingą dėmesį skirkite jauniems ūgliams. Vynuoges ir rožes apklokite specialiais izoliatoriais, agropluoštu arba burpjuve.
Laistykite augalus prieš žiemą
Nors gali atrodyti, kad lapkritį augalų laistyti nebereikia, tačiau taip nėra. Tik reikėtų tai daryti rečiau. Paskutinis laistymas prieš žiemą yra labai svarbus, ypač jei ruduo buvo sausas. Tačiau įsitikinkite, kad vandens nelieka paviršiuje, jis gali užšalti ir pažeisti šaknų sistemą.
Daugiamečių augalų paruošimas žiemojimui
Jei dar nespėjote persodinti svogūnėlių ar kai kurių krūmų, lapkritis yra paskutinis mėnuo, kai dar galite tai padaryti. Augalus, kurie nepakenčia šalčio, reikėtų uždengti arba perkelti į patalpą laikymo vazonuose. Ten turėtų būti vėsu ir tamsu.
Apsaugokite vaismedžius nuo graužikų
Tam rekomenduojama kamienus apvynioti burpjuve arba specialiais tinklais. Taip pat galima papildomai apdoroti žievę vario sulfato ir kalkių mišiniu.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą