Kaip paskatinti monsterų augimą: populiarus virtuvės gėrimas gali būti geriausia trąša

Namuose gana dažnai galima pamatyti monsterą vazone. Nors šią gėlę gana lengva prižiūrėti, pasitaiko atvejų, kai ji nenori leisti naujų lapų.

Przyślij Przepis papasakojo, kaip maitinti monsterą, kad ji reguliariai leistų lapą po lapo.

Ką monstera mėgsta namuose

Pavasarį ir vasaros pradžioje šis kambarinis augalas išgyvena intensyvaus augimo laikotarpį, todėl verta skirti monsterai kuo daugiau dėmesio. Ypač svarbu palaikyti sveiką jos šaknų sistemą.

Monstera populiari ne tik dėl savo išvaizdos - šis augalas taip pat labai naudingas. Pavyzdžiui, kartu su vėzdūnėmis ji yra natūralus kambario oro filtras. Todėl labai svarbu, kad monstera reguliariai turėtų naujų lapų ir taip valytų orą.

Svarbiausia monsterai yra tinkama vieta. Šis augalas mėgsta išsklaidytą šviesą be tiesioginių saulės spindulių. Taip pat pasirūpinkite, kad vazone būtų lengvos žemės su durpėmis, perlitu, dirvožemiu ir žieve.

Laistykite monsterą reguliariai, bet saikingai (kai viršutinis dirvožemio sluoksnis visiškai išdžiūsta). Pernelyg gausus laistymas gali sukelti problemų dėl šaknų puvinio. Be to, kartą per 2-3 savaites visą augalą apipurkškite filtruotu kambario temperatūros vandeniu. Monstera mėgsta drėkinamą orą, todėl jei pastatysite ją šalia oro drėkintuvo, augalas jums atsidėkos naujais lapais.

Iš stiebų dažnai išauga oro šaknys, kurias reikėtų nukreipti į vazoną arba apvynioti aplink augalo pagrindą (jei jos per ilgos). Jų nenupjaukite. Būtent oro šaknys padeda monsterai geriau įsisavinti drėgmę.

Kaip maitinti monsterą

Ypač nuo pavasario iki rudens monsterai reikia papildomos mitybos. Būtiniausi elementai, kurių jai reikia, yra azotas, kalis ir fosforas.

Specialistai taip pat pataria naudoti populiarų gėrimą, kurio yra kiekvienoje virtuvėje. Kalbame apie juodąją arbatą. Joje yra tanino ir taninų bei taninų. Jie teigiamai veikia augalo imunitetą, stiprina jo šaknų sistemą. Jei gėlės šaknys sveikos, ji reguliariai augins naujus lapus.

Jei norite paskatinti monsteros augimą, paruoškite specialų užpilą iš 2 arbatinių šaukštelių arbatos nuoviro ir 1 puodelio verdančio vandens. Svarbu naudoti natūralią arbatą be kvapiųjų ar aromatinių medžiagų. Palikite stimuliatorių 2-3 valandoms, o tada, kai jis atvės iki kambario temperatūros, užpilkite jį augalui. Taip pakanka vieną didelį augalą maitinti kartą per dvi savaites.fvėzd

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder