Kaip teisingai sodinti aviečių daigus: kaimynai pavydės jūsų derliaus

(2)

Kaip teisingai sodinti avietes, kad jos nesiplėstų sode per daug, nes tai tik sukels problemų jos derlingumui. 

Ekspertai teigė, kad yra patikrintų būdų, kad avietės nesiplėstų per daug.  Sodininkai rekomenduoja avietes apsupti augalais, kurie taps aviečių konkurentais dėl maisto medžiagų ir vandens. 

Pavyzdžiui, pasodinus rūgštynių, sulėtės aviečių augimas. Specialistai taip pat pranešė, kad rūgštynės augimo metu išskiria medžiagas, kurios neleidžia avietėms formuotis ir stipriai augti šaknų ūgliams.

Taip pat geras aviečių peraugimo blokatorius yra pupelės, tiek žaliosios, tiek šparaginės. Prie jų šaknų susidaro bakterijos, kurios išskiria daug azoto, todėl jos skatins žaliosios avietės masės augimą, tačiau kartu sulėtės šaknų augimas.

Kur geriau sodinti avietes - pavėsyje ar saulėje

Patyrę sodininkai pataria aviečių daigus sodinti jaukioje vietoje, kur bus pakankamai saulės. Todėl pirmenybę verta teikti vietoms, kurios bus apsaugotos nuo šaltų skersvėjų. Tačiau nesodinkite aviečių pusšešėlyje, nes tokiu atveju jos derės daug vėliau, o uogos praras neįtikėtiną skonį ir išvaizdą.

Avietėms sodinti būtina parinkti vietas lygiuose plotuose. Kategoriškai netinka įdubos ir žemumos, nes tokiose vietose užsilaiko šaltas oras ir drėgmės perteklius. Sodininkai įspėja, kad tokiose vietose augalai augs daug ilgiau, dažniau sirgs grybelinėmis ligomis ir neretai nušals. Tačiau neskubėkite sodinti aviečių į gerokai iškilusius sklypus, nes tada augalas kentės nuo drėgmės trūkumo, o tai lems aviečių šaknų sistemos išdžiūvimą.

Į ką mirkyti avietes prieš sodinimą

Daugelis patyrusių daržininkų prieš sodindami avietes į žemę iš anksto 2 valandas pamirko daigų šaknų sistemą vandenyje. Į vandenį būtina įpilti sisteminio fungicido, o jei reikia, ir insekticido, apsaugančio nuo dirvos kenkėjų.

Yra ir kitas aviečių daigų apsaugos būdas. Taip pat verta sodinukų šaknų sistemą 1-2 val. mirkyti tik vandenyje, o paskui, prieš pat sodinimą, šaknis panardinti į vandens, fungicido, molio arba hidrogelio mišinį. Šis mišinys turėtų būti panašus į skystos grietinės konsistencijos ir 1-2 mm sluoksniu laikyti ant šaknų. Tai padės apsaugoti aviečių šaknis nuo išdžiūvimo.

Ką dėti į duobutes sodinant avietes pavasarį

Kad aviečių derlius būtų gausus, patyrę sodininkai į duobutės dugną įberia humuso ir sumaišo jį su žemėmis, o ant viršaus verta pabarstyti žemės sluoksnį, kad daigų šaknys neturėtų tiesioginio šaknų sistemos kontakto su trąšomis. 

Pasodinę daigą į duobutę, palaipsniui jį užberkite žemėmis, kiekvieną sluoksnį kruopščiai sutankindami. Po to reikia gerai sudrėkinti žemę. Norėdami tai padaryti, turėtumėte gerai palaistyti daigą tarp žemės sluoksnių, palaukti, kol vanduo visiškai įsigers, ir tada užpilti kitą sluoksnį.

Specialistai taip pat pataria papildomai pasodinus avietes šaknų zoną mulčiuoti šiaudais, nerūgščiomis durpėmis arba humusu. Tai padės sumažinti drėgmės garavimą iš dirvos ir sumažins piktžolių augimą.

Šaltinis: glavred.info

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder