
Penkių pirštų metodas: taip sodinkite burokėlius - vėliau jų nereikės retinti
Sėjai skirtą plotą turėtumėte pradėti ruošti iš anksto. Pirmiausia reikia kruopščiai iškasti dirvą. Jei lysvėje jau auga kiti augalai, pavyzdžiui, česnakai, svarbu tarp jų palikti pakankamai erdvės, kad augalai netrukdytų vienas kitam.
Po kasimo žemė išlyginama, paruošiant vietą sėjai. Eilės daromos maždaug 10 cm atstumu viena nuo kitos, kad būtų lygios ir negilios.
Paruošus eilutes, galima pereiti prie paties sėjos proceso. Kadangi burokėlių sėklos yra gana didelės, jas lengva įterpti tinkamu atstumu. Kiekviena sėkla įterpiama į dirvą, paliekant tarp jų 5-7 cm atstumą, ir taip tęsiama išilgai visos eilutės. Paskutinis etapas - sėklas padengti plonu žemės sluoksniu, kuris padės greitai ir tolygiai sudygti.
Burokėlių sėklos sudygsta greičiau nei tos pačios morkos. Reikėtų nepamiršti, kad dirvos drėgmės lygis turi įtakos derliaus kokybei: drėgnoje dirvoje šakniavaisiai bus sultingesni, o sausoje - kietesni ir mažiau prisotinti drėgmės. Po sėjos patartina šiek tiek sutankinti dirvą, kad sėklos geriau susiliestų su dirvožemiu ir greičiau sudygtų.
Norėdami apsaugoti pasėlius nuo staigių šalnų, galite juos uždengti plėvele, plastikiniais konteineriais arba įrengti mini šiltnamį. Svarbu palikti nedideles skylutes oro cirkuliacijai, kad augalai galėtų kvėpuoti. Tokia apsauga sukurs palankų mikroklimatą ir padės jauniems kopūstams ištverti vėsias pavasario naktis.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą