Sodinimo klaidos: netinkamiausi vaismedžių kaimynai

Norint išsaugoti sveiką sodą ir gauti kuo didesnį derlių, svarbu nepamiršti, kurie augalai tarpusavyje nesuderinami.

Svarbu prisiminti, kad kai kurie augalai neduos vaisių, jei bus auginami šalia medžių, kurie jiems trukdo augti. Nepatartina toje pačioje teritorijoje auginti augalų, jei jie pritraukia bendrus kenkėjus ar vabzdžius, nes tai stabdo jų augimą ir vystymąsi.

Be to, daugelis augalų į dirvožemį išskiria chemines medžiagas, kurios gali skatinti arba stabdyti medžių augimą. Taigi, jei artėjantį pavasario sezoną planuojate sodinti naują augmeniją, patartina ištirti, kokie medžiai ar uogakrūmiai nėra palankūs vienas kito augimui.

Štai ko negalima sodinti šalia konkrečių vaismedžių:

Nesodinkite šalia eglių ir kitų spygliuočių medžių, nes jie labai oksiduoja dirvožemį ir stabdo obelų vystymąsi. Nesodinkite persikų šalia obelų, nes jie gali stabdyti augimą.

Nesodinkite medžių šalia bulvių lysvių, nes jie konkuruoja dėl jų augimui reikalingų maistinių medžiagų. Vyšnios, trešnės, šermukšniai, kadagiai ir alyvos taip pat yra blogi obelų kaimynai.

Kriaušių nereikėtų sodinti šalia raugerškių, nes jos dalijasi bendromis ligomis ir kenkėjais. 

Obelys, kriaušės, vyšnios ir trešnės nėra rekomenduojamos persikų kaimynės. Kadangi šie medžiai sukuria didelį pavėsį. Slyvų nereikėtų auginti šalia kriaušių, obelų, juodųjų serbentų ir eglių.

Venkite sodinti vyšnias šalia abrikosų, nes jos ilgainiui į dirvą išskiria nuodingų medžiagų, kurios gali pakenkti medžiams. Vyšnios taip pat netinka šalia serbentų, nes jie iš dirvos išsiurbia drėgmę.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder