Sovietinis paminklas virto neūkiškumo duobe
„Kol kas neįgrius, nesusižeis..., naivuolė, tikėjausi, kad tie vyrai ir sutvarkys. Na, kaip ir gyvenime - retai kada istorijos pabaiga būna tokia graži kaip jos pradžia, deja“, - socialinio tinklo grupėje „Tvarkau Klaipėdą“ rašė aktyvi klaipėdietė, kuri pasidalino nuotraukomis su jau metus laiko netvarkoma buvusio akmens vieta.
Socialinio tinklo grupės nariai siūlė situaciją registruoti Klaipėdos miesto savivaldybės elektroninėje sistemoje, kur galima pranešti apie miesto problemas. Tam reikia registruotis per „Valdžios vartus“.
Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė „Vakarų ekspresui“ sakė nieko nežinanti apie po akmens nukėlimo paliktą duobę.
Ji sako, kad praėjusių metų birželio mėnesį, kai buvo nukeltas akmuo, ji dar nebuvo skyriaus vedėja. Tuomet ji ėjo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus vyriausiosios patarėjos pareigas.
„Facebook“ grupės „Tvarkau Klaipėdą“ nuotr.
„Kokioje vietoje tas akmuo buvo? Ką ten reikėtų padaryti? Kodėl tik dabar, po metų teiraujatės?“ - klausė I. Kubilienė.
Ji žadėjo situaciją išsiaiškinti su atsakingais Savivaldybės darbuotojais.
„Vakarų ekspresas“ kreipėsi į Skuodo UAB „Kūlis“, kuriai vadovauja Mantas Gailevičius.
Ši įmonė pernai pasiėmė minėtą akmenį kartu su kitu sovietinės armijos didvyrį šlovinusiu rieduliu, buvusiu netoli Rimkų.
„Aš pats tos vietos nemačiau. Užsakėme įmonę, kuri mums tuos akmenis nukėlė ir mums atvežė“, - sakė „Kūlio“ atstovas.
Jis pažadėjo pats viską išsiaiškinti vietoje ir sutvarkyti duobę. Juo labiau kad problemai išspręsti užtektų poros rankų, kastuvo ir karučio likusiems rieduliams išvežti.
Pasiteiravus, kaip susiklostė nukelto granitinio akmens likimas, paaiškėjo, kad jis apipjaustytas guli „Kūlio“ įmonės kieme. Įmonė gamina paminklus ir antkapius. Tačiau akmuo nevirto paminkliniu akmeniu, nes „granito spalva nėra populiari“.
Rašyti komentarą