Eglė Deltuvaitė

Stipendijas Klaipėdoje gauna ir ukrainiečiai menininkai

(5)

2022-2023 metais Klaipėdos miesto savivaldybė pirmą kartą skyrė stipendijas ne tik klaipėdiečiams menininkams, bet ir užsienio kūrėjams. 580 Eur dydžio stipendijas gauna šeši ukrainiečiai menininkai.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjos Eglės Deltuvaitės, galvojant apie paramą ukrainiečiams kūrėjams, stipendijų skyrimo tvarka papildyta nuostata, kad stipendiją gali gauti ir užsienietis menininkas. „Tokią pat priemonę šalies mastu taiko ir Lietuvos kultūros taryba“, - pavyzdį pateikė pašnekovė.

Klaipėdos miesto taryba naujovei pritarė ir numatė papildomų lėšų, kurias būtų galima skirti 10 užsieniečių menininkų stipendijų.

Po konkurso, kuriame pateiktus kūrėjų projektus vertino nepriklausomi ekspertai, buvo skirtos 6 stipendijos ukrainiečiams menininkams.

Kaip ir kiekvienais metais, stipendijas gavo ir 15 klaipėdiečių kūrėjų.

„Mūsų noras buvo, kad ukrainiečiams būtų gera kurti mūsų mieste, kad jie įsilietų į vietos kultūros bendruomenę ir turėtų galimybę pristatyti savo kūrybą. Tiesa, ne visi stipendijas gavusieji ukrainiečiai reziduoja Klaipėdoje, tačiau visi jie bendradarbiauja su mūsų miesto kultūros įstigomis ir organizacijomis“, - komentavo E. Deltuvaitė.

Stipendijas gavę ukrainiečiai kūrėjai atstovauja skirtingoms meno sritims ir šį mėnesį dauguma jų gaus jau paskutines stipendijas.

Pusmetį stipendiją gavęs Anton Kosikov įsipareigojo sukurti grafikos kūrinių seriją „Karo sielvartas ir monstrai manyje“, Artur Sumarkov - parašyti post-dramos pjesę „Memelis-Dnepras“, Polina Verbytska - sukurti skulptūros projektą, bareljefą „Buča“, Katerina Humeniuk - įgyvendinti etninės kultūros projektą „Mano pasaulio totemai“.

Tris mėnesius stipendiją gavusi Yuliya Hutouskaya planavo surengti tapybos parodą.

Gianluca Sodaro stipendiją gaus nuo šių metų balandžio iki birželio. Ją menininkė ketina panaudoti savo fotografijos projekto pristatymams Italijoje ir Prancūzijoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder