Stovėjimo aikštelėje apgadinote kitą automobilį? Raštelis atsakomybės išvengti nepadės

Likus savaitei iki didžiųjų metų švenčių, prekybos centrai prisipildo lankytojų – daugelis skuba ieškoti dovanų ir kuo šventės arčiau, tuo chaoso daugiau. Grūsčių nepavyksta išvengti stovėjimo aikštelėse, kiemuose, kitose parkavimo vietose, todėl ir apgadintų automobilių nestinga. 

Prie visos gruodžio karštinės prisideda ir sniego kalnai, užklupę Lietuvą – jie situaciją tik apsunkina.

„Lietuvos draudimo“ duomenys rodo, kad nuostoliai, patirti aikštelėse, parkavimo vietose, šiemet vairuotojams jau kainavo beveik 2,5 milijono eurų, o dabar vairuotojai turėtų būti ypač atidūs.

Gruodžio mėnesį žmonės labiau skuba, ženkliai auga lankytojų srautai prekybos centruose, todėl susidaro spūstys. Taip pat negelbėja tai, jog yra žiemos sezonas, kai parkavimo vietose tamsiau, slidžiau, langai gali būti apsnigti, apledėję.

„Žinoma, pastarąją savaitę šalį užklupusi dešimtmečio pūga vairuotojams taip pat nepadeda. Stovėjimo aikštelėse dėl sniego dar mažiau vietos, sudėtingiau prasilenkti su kitais eismo dalyviais, lengva užklimpti, daugiau slidžių vietų, todėl reikia maksimalios koncentracijos ir kantrybės“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

 

Daug nuostolių važiuojant atbulomis

Anot eksperto, pastebima, kad itin daug eismo įvykių stovėjimo aikštelėse nutinka važiuojant atbuline eiga ar parkuojantis priekine eiga.

„Mūsų bendrovės duomenimis, tokie nuostoliai šiemet klientams jau kainavo beveik 200 tūkst. eurų. Vidutinė tokio nuostolio suma siekia beveik 700 eurų, tokių kreipimųsi šiemet sulaukėme jau iš beveik 300 klientų.

Todėl ypač norisi akcentuoti gruodžio mėnesį galimus nuostolius, nes įvykiai nutinka neatsargiai manevruojant, per skubėjimą nesilaikant saugių atstumų, nors juos prisiminti labai svarbu. Taip pat panašu, kad daugelis pamiršta kelių eismo taisykles važiuojant atbulomis“, – pažymi Artūras Juodeikis.

 

Netrūksta durelėmis nudaužytų šonų

Anot jo, dar vienas dažnas nuostolių pobūdis stovėjimo aikštelėse yra žala, padaryta durelėmis.

„Tokiais atvejais dažniausiai pažeidžiamas automobilio dažų sluoksnis, apgadinamas, įlenkiamas sparnas, durelės.

Net jei abi transporto priemonės nejuda ir variklis neužvestas, tačiau atidarant dureles subraižoma, įlenkiama kito automobilio dalis – tai laikoma eismo įvykiu. Todėl nutikus nelaimei būtina užpildyti eismo įvykio deklaraciją bei kitus dokumentus.

Gali pasirodyti, kad trinktelėjimas durelėmis padaro itin smulkias ir nereikšmingas žalas, tačiau jos vis tiek atneša nuostolių bei papildomų išlaidų. Šiemet tokiems nuostoliams atlyginti jau išmokėjome daugiau nei 6 tūkst. eurų.

Pavyzdžiui, pernai didžiausia nuostolio suma siekė beveik 4 tūkst. eurų“, – sako „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

 

Raštelis atsakomybės išvengti nepadės

Artūras Juodeikis teigia, kad gana didelė problema, jog žmonės randa apgadintas transporto priemones dėl kitų kaltės.

„Už tokius nuostolius šiemet jau išmokėjome daugiau nei 335 tūkst. eurų sumą. Labai svarbu prisiminti kiekvienam vairuotojui, jog apgadinus svetimą automobilį ir turtą, niekuomet negalima pasišalinti iš įvykio vietos – galite užsitraukti rimtas pasekmes.

Dauguma aikštelių prie parduotuvių, prekybos centrų yra filmuojamos, todėl atsakomybės išvengti nepavyks. Paliktas raštelis taip pat nėra išeitis, nes nesušvelnina padaryto nuostolio ir nepadeda išvengti administracinės atsakomybės.

Na, o klientams, kurie patyrė žalą, bet kaltininkas pasišalino, pagelbėja kasko draudimas“, – sako „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

 

Per skubėjimą – daug papildomų išlaidų

Anot jo, stovėjimo aikštelėse, ypač per apsipirkimo karštinę, dažnos situacijos, kai yra sudėtinga atidaryti ar prilaikyti dureles, nes rankos yra pilnos pirkinių.

„Verčiau neapsisunkinti ir pasiimti vežimėlį, jei įsigijote daugiau prekių. Žinoma, su prekių vežimėliais taip pat reikėtų pasisaugoti, nepaslysti, neskubėti, kad netektų trinktelėti į stovinčią savo ar kitų transporto priemonę. 

Bene dažniausia automobilių apgadinimo priežastis – skubėjimas. Paskutinę minutę atvykę pirkėjai ne tik neatsakingai stato automobilius stovėjimo vietose, kuriose bus sunku išlipti, bet ir neįvertinę per arti esamo automobilio brūkšteli durelėmis“, – pastebi A. Juodeikis.

Ekspertas sako, kad įspėti bei priminti apie saugų elgesį reikėtų ir vaikus.

„Jie taip pat skuba išlipti, gali neįvertinti, jog šiuo laikotarpiu aplink automobilių daugiau, jie stovi glaudžiai vienas šalia kito, todėl durelėmis subraižyti ar sutrenkti kitam automobiliui į šoną labai paprasta.

Padėkite jiems išlipti, prilaikykite dureles ir bus tikrai daugiau šansų, jog išvengsite nuostolių.

Taip pat paraginkite vaikus, pagyvenusius žmones, patys taip pat priminkite, kad į parduotuvę reikia eiti tam skirtais takais, pasirūpinkite, kad vaikai nebėgiotų važiuojamąja dalimi“, – primena „Lietuvos draudimo“ atstovas.

Kaip sako A. Juodeikis, galiausiai, kad ir kaip gali būti sudėtinga šį gruodį – neskubėkite ir būkite kantresni. Atidumas yra būtinas.

Parkuodamiesi kantriai įvertinkite, kiek vietos palikta jūsų automobiliui, įsitikinkite, kad galėsite saugiai išlipti iš transporto priemonės, kad pavyks jums ar kitai transporto priemonei saugiai išvažiuoti.

„Parkuojantis ir išvykstant tikrai nuostolių būna daugiausiai, todėl pagalvokite tiek apie save, tiek ir apie kitus eismo dalyvius. Nepamirškite elementarių kelių eismo taisyklių, ypač važiuojant atbulomis, sukant į kairę ar dešinę.

Nebandykite kitų pergudrauti, užlįsti – paslaugumo ir kantrybės šiuo metu reikia visiems. Nepaisant to, kad aikštelėse, kiemuose greitis nėra didelis – atidumo vis tiek ypač reikia“, – sako Artūras Juodeikis.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder