Sužinokite, kokia miegamojo temperatūra leis puikiai išsimiegoti

Visi žinote tą jausmą, kai karštą vasaros vakarą negalite sudėti akių ir užmigti. O galbūt prisimenate žiemos naktį, kurią, nesvarbu, kaip šiltai apsiklojote, vis negalite nustoti drebėti? Turbūt nenuostabu, jog miegamojo temperatūra itin svarbi miego kokybei. 

Yra visa begalė mokslinių tyrimų, nagrinėjančių, kokią įtaką temperatūra daro miego kokybei, kiekybei bei įpročiams. Parinkta tinkama miegamojo temperatūra gali būti itin svarbus faktorius, kuris lems gerą miego kokybę.

Puiki miego kokybė - itin svarbi sveikatai. Daugelis žmonių mano, jog miego metu kūnas ilsisi, tačiau tiesa tokia, jog miego metu kūnas atsistato ir gyja. 

Geriausia temperatūra miegui - vėsi. 

Kaip atrasti tobulą temperatūrą miegui? Ekspertai pataria, koks ryšys egzistuoja tarp miego ir temperatūros, kodėl tai yra svarbu ir kaip atkreipti dėmesį į kambario temperatūrą.

Kokia yra ideali temperatūra miegui? 

Bendra vyraujanti rekomendacija yra tokia, jog miegamojo temperatūra turėtų būti apie 18C. Jei negalite palaikyti tokios kambario temperatūros, rekomenduojama, jog temperatūra būtų ne aukštesnė nei 22C. 

Kodėl kambario temperatūra yra svarbi?

Svarbu palaikyti kambario temperatūrą tarp 18 ir 22C, nes tai idealiausiai atitinka mūsų šerdinės temperatūros “nuostatus”. Tokia temperatūra geriausiai atitinka cirkadinį ritmą, nes temperatūros sumažėjimas vakare lemia miego hormono melatonino gamybos padidėjimą. Vėsi kambario temperatūra taip gerina miego kokybę. 

Kai lauke pasidaro tamsu, mūsų organizmas pradeda gaminti melatoniną - hormoną, reguliuojantį miegą. Melatoninas signalizuoja kūnui, jog laikas miegoti. Taip ir vėsi temperatūra kūną “ragina” gaminti melatoniną. 

Kas atsitinka, jei temperatūra per šilta/šalta?

Temperatūra - vienas svarbiausių faktorių, darančių įtaką mūsų miegui. Kontaktas su karščiu gali lemti padidėjusį budrumą, sutrumpėjusią gilaus miego trukmę. Taip karštis gali lemti neišsimiegojimą ir blogą miego kokybę. 

Drėgnas karštis gali sujaukti termoreguliaciją (kūno savybę reguliuoti savo temperatūrą).

Šaltis nepaveikia miego stadijų, tačiau svarbu jaustis komfortiškai miego metu. 

Jei kambario temperatūra per aukšta, mūsų šerdinė kūno temperatūra pakyla, o tai lemia diskomfortą ir nuovargį. Karštis lemia apsunkintą užmigimo procesą ir dažnesnius prabudimus naktį. Jei temperatūra per šalta, tai lemia diskomfortą, o šis - pablogėjusią miego kokybę. 

Kaip palaikyti optimalią kambario temperatūrą?

Vienas geriausių būdų palaikyti kūną vėsiai - investuoti į geros kokybės patalynę. Protingas pasirinkimas - pledas su vilna, kuri gali atvėsinti kūno karštį. Pasirinkite patalynę iš tokių medžiagų, kaip bambuko pluoštas, medvilnė, nes šios medžiagos - “natūralūs vėsintojai”.

Taip pat galite išbandyti vėsios vonios terapiją prieš miegą, kuri sumažins kūno temperatūrą ir padidins melatonino gamybą. Vasaros metu naudokite kondicionierių, atidarykite langus. Žiemos metu naudokite kambario šildytuvą. Medvilninė pižama taip pat gali būti naudinga palaikant kūno temperatūrą normalią. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder