Šv. Jono bažnyčios bokštas kainuos pigiau nei krepšininkai (1)

Klaipėdos miesto savivaldybei siūloma stiprinti savo įtaką ne tik antrąja šalies religija laikomame krepšinyje, bet ir tarp pačių tikinčiųjų. Miesto prašoma priimti dar vieną dovaną ir tapti pagrindine Šv. Jono bažnyčios bokštą atstatysiančios viešosios įstaigos dalininke.

Uostamiesčio valdžioje esantiems politikams pritarus, miesto biudžetą netrukus patuštins dar viena savivaldybei siūloma dovana. Tik ji kainuos mažiau nei 250 tūkstančių eurų, kurių pareikalavo sutikimas tapti net ir ne pagrindine krepšinio klubo „Neptūnas“ dalininke.

Klaipėdos miesto savivaldybės prašoma tapti ir viešosios įstaigos „Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios bokšto atkūrimas“ dalininke. Tai padarius, įstaigai būtų perduoti 70 tūkstančių eurų.

Toks įnašas leistų savivaldybei turėti lemiamą balsą įstaigos visuotiniame dalininkų susirinkime. Miestas įgytų du balsus iš trijų.

"Vieną balsą turės miesto evangelikų liuteronų parapija. Su ja pasirašyta sutartyje numatyta sąlyga, kad kuriama viešoji įstaiga ir dalis jos dalių perduodama savivaldybei.

Savivaldybė taps pagrindine įstaigos dalininke. Įstaigos tikslas - bažnyčios bokšto atstatymas. Savivaldybė tam iš esmės ir reikalinga. Vargu, ar parapija turės reikiamų žinių ir kompetencijų tokią įstaigą valdyti„, - “Vakarų ekspresui" sakė savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis.

Savivaldybės biudžeto pinigai bus skirti planuojamo atstatyti Šv. Jono bažnyčios bokšto projektavimui.

Preliminari 75 metrų aukščio bokšto projekto įgyvendinimo vertė siekia apie 3 milijonus eurų.

Pagal preliminarius skaičiavimus visos bažnyčios atkūrimo, kuris bus vykdomas atskirais etapais, vertė - 16 mln. Eur.

Nors dabar kalbama apie 70 tūkstančių eurų, netrukus ši suma gali gerokai išaugti. Tarybai, greičiausiai, bus siūloma pritarti 170 tūkst. eurų skyrimui.

„Šie pinigai jau seniai numatyti miesto biudžete. Sutartys su bokšto projektuotojais jau pasirašytos“, - patikino E. Simokaitis.

Savivaldybės pinigai privalės būti naudojami skaidriai, ekonomiškai, racionaliai ir tik bokšto atkūrimui. Viešosios įstaigos darbuotojų darbo užmokesčiui, paskoloms ir kitoms išlaidoms apmokėti jie skirti būti negalės.

Įstaiga sieks gauti paramos gavėjo statusą ir pati aktyviai ieškos finansavimo Šv. Jono bažnyčios bokšto atkūrimui.

Šių metų liepą Klaipėdos miesto savivaldybės taryba kone vienbalsiai pritarė savivaldybės ir miesto evangelikų liuteronų parapijos jungtinės veiklos sutarčiai dėl Šv. Jono bažnyčios atstatymo.

Tačiau kol kas miestas finansiškai prisidės tik prie bažnyčios bokšto statybos.

Minėta sutartis sudaryta siekiant bendro tikslo - atkurti Antrojo pasaulinio karo laikotarpiu sugriautą Šv. Jono bažnyčią.

Tai numatyta ne tik miesto ilgalaikiame plėtros plane. Bažnyčios atstatymui suteiktas ir valstybei svarbaus projekto statusas.

Tačiau pastarasis faktas uostamiesčio tikinčiųjų nė kiek neguodžia.

Nors Klaipėdos mero vardu kreiptasi į Vyriausybę dėl Šv. Jono bažnyčios atstatymo finansavimo valstybės biudžeto lėšomis, iš ministerijų gautas neigiamas atsakymas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder