1 pigus kalėdinis prieskonis gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje: ragina išbandyti

Diabetas yra rimta lėtinė liga, sukelianti padidėjusį cukraus kiekį kraujyje. Taip gali nutikti dėl to, kad jūsų organizmas negamina pakankamai insulino arba pagamintas insulinas nėra veiksmingas. Remiantis tyrimais, yra vienas kalėdinis prieskonis, dedamas į šventinius kepinius, kuris gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje.

Diabetas yra rimta lėtinė liga, sukelianti padidėjusį cukraus kiekį kraujyje. Taip gali nutikti dėl to, kad jūsų organizmas negamina pakankamai insulino arba pagamintas insulinas nėra veiksmingas. Remiantis tyrimais, yra vienas kalėdinis prieskonis, dedamas į šventinius kepinius, kuris gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje.

Kadangi diabetas sukelia padidėjusį cukraus (gliukozės) kiekį kraujyje, vienas iš svarbiausių būklės valdymo aspektų yra kontroliuoti jo lygį. Per didelis cukraus kiekis kraujyje gali sukelti įvairių problemų, pavyzdžiui, pažeisti širdį. Tačiau tam tikri maisto produktai ir gėrimai gali padėti sumažinti gliukozės kiekį kraujyje, įskaitant tam tikrus kalėdinius prieskonius, rašo express.co.uk.

Pigus prieskonis, galintis padėti sumažinti gliukozės kiekį kraujyje, yra cinamonas

Yra įvairių tyrimų, įrodančių teigiamą šio aštraus prieskonio poveikį diabetu sergantiems pacientams. Viename iš jų, paskelbtame žurnale „Diabetes Care“, nustatyta, kad „cassia“ cinamonas – cinamono žievė – gali pagerinti cukraus ir cholesterolio kiekį kraujyje tiems, kurie serga 2 tipo cukriniu diabetu.

Šis tyrimas taip pat parodė, kad gliukozės kiekis kraujyje nevalgius sumažėjo 18–29%. Cukraus kiekis kraujyje nevalgius reiškia, kad būtina aštuonias valandas nevartoti jokio maisto ar gėrimų, išskyrus vandenį, aiškina diabetes.co.uk.

Tai naudojama kaip mitybos pokyčių ar vaistų veiksmingumo testas. Šio tyrimo rezultatai rodo, kad vartojant vieną, tris ar šešis gramus cinamono per dieną, gali sumažėti gliukozės ir cholesterolio kiekis.

Šio prieskonio įtraukimas į savo mitybą taip pat gali sumažinti rizikos veiksnius, susijusius su širdies ligomis ir diabetu. Kitas tyrimas, paskelbtas Amerikos mitybos koledžo žurnale, atskleidė, kad cinamonas gali sumažinti gliukozės kiekį kraujyje ir kovoti su liga, imituodamas insuliną jūsų kūne.

Šis tyrimas parodė, kad cinamonas gali padėti padidinti gliukozės patekimą į ląsteles, o tai yra viena iš problemų, su kuriomis susiduria diabetu sergantys pacientai. Kai sergate cukriniu diabetu, gliukozė negali patekti į jūsų ląsteles, todėl pirmiausia ji kaupiasi kraujyje.

Taigi, cinamonas taip pat gali padėti sumažinti cukraus kiekį kraujyje, nes padidina jautrumą insulinui ir padeda insulinui perkelti gliukozę į ląsteles.

Dalyviai kasdien vartojo tik vieną gramą šio prieskonio

Ryšys tarp jautrumo insulinui ir cinamono taip pat buvo atliktas tyrime, paskelbtame žurnale „Agricultural Research Magazine“. Dalyviai kasdien vartojo tik vieną gramą šio prieskonio, kuris padėjo padidinti jo jautrumą insulinui. Tačiau dar nėra visiškai aiškus laikas, reikalingas jautrumo padidinimui,  nes įvairūs tyrimai skelbia apie skirtingą laiką, būtina šiam efektui sukelti.

Pavyzdžiui, vienas tyrimas rodo, kad poveikis pasireiškia iš karto, o kitas tyrimas teigia, kad tai trunka apie dvi savaites. Esmė ta, kad šis kalėdinis prieskonis vis tik gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje, nes jis padeda gliukozei patekti į jūsų ląsteles.

Tačiau diabetes.co.uk praneša, kad daugelis natūralių cinamono junginių vis dar turi būti mediciniškai patvirtinti bet kokios būklės profilaktikai ar gydymui. Cinamone taip pat yra įvairių mineralų ir vitamino A.

Jei cinamonas nėra jums priimtinas prieskonis, diabetą taip pat galite valdyti sveikai maitindamiesi, mankštindamiesi ir mažindami svorį, priduria „Mayo“ klinika.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder