10 ankstyvųjų alkoholizmo požymių, kurių niekada neturėtumėte ignoruoti

Kai kalbama apie tokį dalyką kaip priklausomybė, kuriai išsivystyti reikia tam tikro laiko, mes jau galime būti nužengę kelis žingsnius keliu dar prieš suvokdami, kad juo einame, - paskelbė "Psychology Today".

Archyvų nuotr.

Dėl įvairių priežasčių žmonės gali pradėti domėtis savo alkoholio vartojimu ar kitu galimai priklausomybę sukeliančiu elgesiu. Šį klausimą dažnai skatina apgailestavimai ir kaltinimai. Jie gali suteikti progą apžvelgti situaciją.

Šie ankstyvieji alkoholizmo požymiai yra pradinis tyrimo taškas.

Jie gali atrodyti pažįstami arba net šiek tiek geranoriški ar nereikšmingi. Tačiau jei per tam tikrą laiką jie tampa įprastesni ir dažnesni, verta atkreipti į juos daugiau dėmesio.

Šis sąrašas jokiu būdu nėra baigtinis. (Be to, nors šie įspėjamieji požymiai skirti alkoholio vartojimui, juos galima keisti ir kitų priklausomybę sukeliančių medžiagų ir elgesio atžvilgiu.)

Archyvų nuotr.

1. Pastebėjote, kad savo socialinį gyvenimą organizuojate aplink gėrimą. 

Tai gali pasireikšti įvairiomis formomis: Galite pastebėti, kad norite daugiau laiko praleisti su žmonėmis, kurie mėgsta išgerti, o ne su draugais, kurie negeria.

Taip pat galite pastebėti, kad norite likti vienas namuose ir gerti, užuot ėjęs su draugais. Buvimas namie gali net pateisinti didesnį gėrimo kiekį, nes nereikia jaudintis dėl to, kad išgėrę vairuosite.

2. Prieš išeidami su draugais pradedate gerti po kelis gėrimus. 

Studentai tai vadina "išankstiniu gėrimu". Taip norima pradėti gerti iš anksto, kad atsipalaiduotumėte arba sutaupytumėte pinigų.

Galite sau pasakyti, kad vyno butelis kainuoja tik 10 eurų, o tai pigiau nei pirkti du gėrimus po 8 eurus, tačiau nors ketinate išgerti tik vieną gėrimą, vis tiek galite išgerti tą antrąjį.

Archyvų nuotr.

3. Galite pradėti skaičiuoti gėrimus naudodami "alternatyviąją matematiką". 

Galite "neskaičiuoti" gėrimų, kuriuos išgėrėte prieš išeidami į lauką, nes tai buvo prieš kelias valandas, arba nuo to laiko pavalgėte ir teoriškai neutralizavote alkoholio poveikį.

Kai pradedate kurti formulę, kad sužinotumėte, kiek išgeriate, arba kad gautumėte norimą atsakymą ar skaičių, į tai reikia žiūrėti rimtai.

4. Pradedate kitaip apibrėžti "gėrimo" sąvoką. 

Kalbant apie alkoholio kiekį, ne visi alkoholiniai gėrimai yra vienodi. Galite nuspręsti, kad, pavyzdžiui, vynas nėra "tikras" gėrimas, kaip degtinė, ir tada sakysite sau, kad skaičiuojami tik "tikri" gėrimai.

Galite nuspręsti atsisakyti kietojo "tikro" alkoholio ir pakeisti jį lengvesniu. Tačiau jei padidinsite to lengvesnio gėrimo vartojimą, rezultatai gali būti tokie patys.

5. Nerimaujate, kad pritrūksite alkoholio. 

Jei gyvenate valstybėje, kurioje galioja įstatymai, draudžiantys prekiauti alkoholiu sekmadienį, šeštadienio vakaras gali tapti rūpesčiu. Jei oras bus blogas, galite sau pasakyti, kad nusipirksite šiek tiek daugiau "tam atvejui".

Taip pat galite nuspręsti pabaigti atidarytą butelį, nes žinote, kad pirksite daugiau, todėl galite jį išgerti.

Archyvų nuotr.

6. Jūs apstulbstate, kai kas nors uždeda kamštį / dangtelį atgal ant nebaigto butelio. 

Galite net pagalvoti: "Kas galėjo žinoti, kad tokia galimybė yra?". Taip pat galite nustebti, kai kas nors nepabaigia "visiškai gero gėrimo", nes tai yra gero alkoholio švaistymas.

7. Jus erzina, kaip lėtai geria kiti žmonės. 

Gali būti, kad norėsite, jog kiti žmonės paskubėtų ir baigtų gerti savo gėrimus, kad galėtumėte gauti dar vieną. Niekas nenori išsiskirti akivaizdžiai ir atvirai gerdamas daugiau nei kiti.

Užsisakydami "dar vieną raundą" arba pripildami kitų vyno taures sudaro įspūdį, kad žmonės socialiai vienodai geria tą patį kiekį, todėl galite pasislėpti nepastebimai. Taip pat jus gali erzinti, kai draugai "pasigeria" ir nori eiti namo, kol jūs dar nemanote, kad jau pakankamai išgėrėte.

Archyvų nuotr.

8. Žvelgiate į nuotraukas ir pastebite, kad rankoje visada laikote stiklinę.

Nors tiesa, kad nuotraukoje užfiksuota tik tam tikra akimirka, pakankamai daug tokių akimirkų gali būti giliai atskleidžiančios.

Galite pradėti pastebėti, kad atrodote labiau apsvaigęs nei kiti arba kad visi atrodote gana apsvaigę. Galbūt net pastebėsite, kad jūsų veidas ir likusi kūno dalis atrodo kitaip, nei manote ar prisimenate.

9. Nerimaujate dėl savo atliekų ar šiukšlių dėžės. 

Buteliai linkę dūžti ir skleisti, atrodo, didžiulį triukšmą, kuris jus "išduotų" jūsų šeimai ar kaimynams.

Todėl galite paslėpti butelius ir išmesti juos po to, kai šiukšliadėžės bus išvežtos.

Juos galite išmesti degalinėje, į kaimyno šiukšliadėžę arba ten, kur yra neužrakintas šiukšlių konteineris, kuris nėra stebimas.

Archyvų nuotr.

10. Susipažįstate su sveikstančiais žmonėmis ir įžvelgiate juose kažką, ko norite. 

Tai gali būti žmogus, su kuriuo anksčiau gėrėte. Tai gali būti visiškai nepažįstamas žmogus. Gali būti, kad jų pasakojimuose pradėsite girdėti savo gėrimo modelius.

Taip pat galite atrasti, kad jie gėrė dėl panašių arba visai kitokių priežasčių.

Jie gali patirti panašių pasekmių kaip ir jūs, o gali būti, kad jie patyrė daug blogesnių.

Tačiau matote, kad jie gyvena sveikstantį gyvenimą, kuris daro juos laimingus, ir pradedate to norėti sau.

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder