4 veido priežiūros klaidos, dėl kurių nesulaukiate norimų rezultatų

Daug pinigų ir laiko investuojate į grožio salonus arba procedūras namuose, tačiau efekto nesulaukiate? Gali būti, kad gaištate ir rezultatų tikitės visai veltui, nes darote kelias esmines klaidas. Norint gražios veido odos nebūtina pakloti daug pinigų, tačiau reikėtų suprasti, kurios procedūros atsiperka iškart, o kurios – daro daugiau žalos nei naudos.

Kad moterys mėgsta pasilepinti ir puoselėti savo grožį niekam nenuostabu. Tačiau grožio paslaugos gali kainuoti tikrai nemažai pinigų, o darantis visas jas salonuose, galima išvaistyti net ir visos šeimos biudžetui įtaką darančias sumas. Skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Credit24" atliktas tyrimas išryškino šį skirtumą tarp vyrų ir moterų, klausiant kokioms kasdienėms išlaidoms jie skiria daugiausia pinigų.

„Kas dešimta moteris (11 proc.) kaip daugiausia asmeninio biudžeto pinigų suvalgančias paminėjo išlaidas grožio procedūroms ir prekėms. Tarp vyrų tokių – net penkis kartus mažiau. Tačiau vertinant bendrai, žmonės dažnai susigundo įvairių procedūrų akcijomis ar nuolaidų kuponais nepasvėrę jų tikrosios naudos ir vertės. Pavyzdžiui, nusiperka procedūrų su didele nuolaida, o atėjus į saloną paaiškėja, kad norint rezultato, reikės pirkti visą procedūrų kursą, kuris kainuoja kur kas brangiau. Tačiau nebūtina viso to atsisakyti, nemažą dalį procedūrų galima pasidaryti namuose – išleidžiant kur kas mažiau pinigų ir gaunant tokią pačią arba dar geresnę kokybę", – sako įmonės Klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė.

Klaida nr. 1: neatsakingai naudojate rūgštines priemones

Kelias gražios odos link yra ilgas ir reikia nusiteikti skirti tam laiko. Net jei ir vaikštote pas kosmetologę reguliariai, procedūros namuose tik pagelbėtų – jų pagalba išlaikytumėte odos priežiūros tęstinumą ir pasiektumėte efektyvesnių rezultatų. 

„Namuose galima susikurti tikrą grožio saloną, tačiau ne visas jame atliekamas procedūras galima atkartoti – nepiktnaudžiaukite šveitimo procedūromis ir rūgštiniais preparatais. Ypač vasarą reikėtų vengti rūgštinių priemonių arba jas naudoti tik vakare, o ryte dar papildomai naudoti apsaugas nuo saulės. Taip pat atsargiai naudokite išpopuliarėjusį retinolį (vitaminą A) – dažna, atlikdama tokias procedūras pati, gali odai tik pakenkti arba sulaukti nemalonių efektų, tokių kaip odos bėrimas ar paraudimas", – aiškina BENU vaistinių Sveikos Odos instituto ekspertė Ramunė Uosienė.

Klaida nr. 2: per daug pasikliaujate  namudinėmis" kaukėmis

Nors kosmetologių naudojamos priemonės gali sudirginti odą namuose, tai nereiškia, kad reikėtų rinktis namų gamybos veido priemones. Pavyzdžiui, veido kaukes iš šaldytuve esančių ingredientų ekspertė vertina skeptiškai. 

„Tai moterys praktikavo senovėje, kai nebuvo tokios pažangios medicinos ir kosmetologijos, kokią turime dabar. Tikrai geriau reguliariai naudoti patikimas ir kokybiškas veido priemones, nei tepis kaukėmis iš maisto produktų. Tokias procedūras galima daryti nebent kaip pramogą", – sako R. Uosienė, tačiau pabrėžia, kad tokias kaukes gali būti pavojinga naudoti nežinant savo alergenų. Pavyzdžiui, kai kurių moterų oda gali alergiškai sureaguoti į tam tikrus produktus, tarkime, citrusus. Taip odai bus padaryta daugiau žalos nei naudos. 

Klaida nr. 3: tikitės stebuklo po vienos procedūros

Kosmetikos specialistė įspėja visas, tikinčias sulaukti rezultato po vienos procedūros – veido odos priežiūra yra kasdienės grožio rutinos dalis. Norint gauti staigų efektą, galima naudoti momentinio poveikio priemones – ampules ar veido kaukes. Tačiau jos suteiks trumpalaikį poveikį ir pravers tik ruošiantis šventei ar vakarienei. 

„Ilgalaikiai rezultatai pasiekiami tik su kasdiene ir sisteminga veido priežiūros rutina. Pavyzdžiui, kiekvieną dieną ryte ir vakare reikėtų kruopščiai nuvalyti makiažą, tonizuoti ir drėkinti veidą, naudoti serumus pagal odos tipą ar esamas problemas, ir tik tokiu būdu pasieksite matomų rezultatų", – sako R. Uosienė.

Klaida nr. 4: jūsų pastangas nusveria neigiamas saulės poveikis

Vasarą tai ypač svarbu, tačiau ir kitais metų laikais specialistė pataria nepalikti namų be apsauginio kremo nuo saulės. Veidą juo tepti reikėtų kas kelias valandas – saulė itin žalinga veido odai, ji sausina ir skatina senėjimo procesus. Dažnai klaidingai galvojama, kad patepus veidą apsauginiu kremu neįdegsite – tai mitas. Veidas įdegs, tačiau bus apsaugotas nuo žalingo saulės poveikio.

„Lepinkite veidą papildomomis drėkinančiomis procedūromis, ypač praleidus dieną saulės kaitroje. Vakarais naudokite drėkinančias lakštines kaukes, drėkinančius serumus ar naktines veido kaukes, kurios atstato veido odos drėgmės balansą. Taip pat nepamirškite ir savo lūpų – jos taip pat jūsų veido odos dalis. Norint išvengti sausėjančių ir skilinėjančių lūpų, jas reikėtų tepti apsauginiu kremu ar vazelinu su SPF apsauga", – pataria kosmetikos specialistė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder