5 geriausi kasdieniai įpročiai, padedantys pasipriešinti senėjimui
1. Vaikščiojimas gryname ore su fiziniu aktyvumu
Gastroenterologas tikina, kad rytiniai pasivaikščiojimai saulės šviesoje yra svarbi jo dienos dalis. Laiką lauke jis derina su lengvais fiziniais pratimais. Bulsevičius pastebi, kad tokie pasivaikščiojimai ne tik skatina geresnį miegą, bet ir mažina streso lygį, gerina nuotaiką ir palaiko sveiką virškinimo sistemą.
2. Drėkinkite organizmą skaidulomis
Norėdamas išlaikyti energiją ir sotumą, Bulsevičius pirmenybę teikia daug skaidulų turinčių maisto produktų, pavyzdžiui, vaisių, daržovių, ankštinių daržovių ir sėklų, įtraukimui į savo mitybą. Tyrimai patvirtina, kad pakankamas tirpių ir netirpių skaidulų kiekis mažina širdies ir kraujagyslių ligų ir vėžio riziką, skatina ilgaamžiškumą.
3. Saikingas alkoholio vartojimas
Nors alkoholis gali būti sveikos mitybos dalis, svarbu kontroliuoti jo vartojimą. Bulsevičius įspėja, kad reguliarus alkoholio vartojimas didina širdies ir kraujagyslių ligų ir vėžio riziką. Jis pabrėžia saikingumo svarbą.
4. Apribokite laiką internete
Bulsiewiczius teikia pirmenybę daugiau bendrauti su žmonėmis realiame gyvenime, iki minimumo sumažindamas laiką socialiniuose tinkluose. Tyrimai parodė, kad vienatvė gali 31 % padidinti demencijos riziką. Asmeninis bendravimas su artimaisiais yra svarbus psichikos sveikatai. Dažnas slinkimas ekranu gali sutrikdyti miegą ir sukelti depresiją, todėl svarbu skirti dėmesio gyvam bendravimui.
5. Pirmenybę teikite miegui
Pasak Bulsevičiaus, kokybiškas miegas yra raktas į gerą sveikatą. Jis stengiasi anksti eiti miegoti ir užtikrina, kad miegotų 8 valandas tamsiame ir vėsiame kambaryje. Gydytojas paaiškino, kad geras miegas padeda palaikyti imuninę sistemą, širdies sveikatą, odos sveikatą ir energijos lygį. Miego trūkumas gali neigiamai paveikti atmintį ir darbingumą.
Šie paprasti įpročiai gali padėti ne tik sulėtinti senėjimą, bet ir pagerinti gyvenimo kokybę suaugus.
Šaltinis: cursorinfo.co.il
Rašyti komentarą