6 priežastys, dėl kurių norėsite dažniau pasilepinti saunoje

Sauna žinoma kaip puikus būdas atsipalaiduoti ir sumažinti įtampą. Karštis bei drėgmė suminkština raumenis ir nuramina sielą. Tačiau, tai - ne vienintelės saunos teikiamos naudos. Sauna gali būti itin naudinga aktyviems žmonėms, norintiems pagerinti miego kokybę ir ne tik.

Nors sauna nėra tinkama visiems - atsargiau turėtų elgtis aukštą kraujo spaudimą, širdies ligų turintys žmonės, taip pat nėščiosios.

Specialistai rekomenduoja pasinaudoti sauna 3-4 kartus per savaitę, o saunoje būti po 30 minučių, tačiau tai gali būti kiek per daug pradedančiosioms moterims.

6 saunos teikiamos naudos sveikatai:

1.  Raumenų atsigavimas.

Pirtis gali būti naudinga norint greičiau atsigauti po sunkių treniruočių. Kadangi sporto metu raumenyse susidaro maži įplyšimai, sauna, gerindama kraujotaką, padės šiems įplyšimams greičiau sugyti.

2.  Mažina nugaros skausmus.

Sauna gali itin pagelbėti, norint sumažinti nugaros skausmus. Pirties karštis, penetruodamas į apatinės nugaros raumenis, raiščius, leidžia ten esančioms kraujagyslėms išsiplėsti. Tai padeda kraujui geriau cirkuliuoti ir sumažinti raumenų įtampą, ir taip sumažinti skausmus.

 3. Būdas atsipalaiduoti.

Karštis gali padėti nurimti bei sumažinti stresą. Užtenka saunoje pabūti 10-15 minučių - šio laiko pakanka pagerinti emocinę savijautą. Pabandykite saunoje pamedituoti/pabūti šioje akimirkoje, jog padidintumėte saunos teikiamas psichologines naudas.

 4. Medžiagų apykaitos pagreitinimas.

Sauna gali pagerinti metabolizmą ir padidinti kalorijų sudeginimą. Kūnas stengiasi save atvėsinti ir taip, tam tikra prasme, "sportuoja" be judesio. Tačiau tai niekada neturėtų pakeisti tikrų jėgos ar aerobinių treniruočių.

5. Kraujotakos gerinimas.

Šis saunos privalumas suteikia daug naudos sveikatai. Pagerėjusi kraujotaka gali mažinti sąnarių skausmus, didinti mobilumą bei mažinti artrito simptomus. Kai raumenys gauna didesnį deguonies kiekį, jie gali lengviau atsistatyti bei sugyti. Tai lemia mažesnius raumenų skausmus bei sumažėjusius tinimus.

6. Limfos cirkuliacijos gerinimas.

Karštis skatina kūno prakaitavimą, tai gali lemti greitesnę, pagerėjusią limfos cirkuliaciją, kuri leis odai bei figūrai vizualiai geriau atrodyti.

 Nepamirškite po saunos gerti daug vandens (bent 2 - 4 stiklines) bei atvėsti!

 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder