8 mitai bei faktai apie skausmą

8 dažniausiai visuomenėje pasitaikantys mitai ir faktai apie skausmą. 

Oras gali sustiprinti skausmą

Šis faktas - tiesa. Lietus bei šaltis, lėmęs paūmėjusius sąnarių sausmus - ne jūsų įsivaizdavimas. Nors tyrimai rodo prieštaringus rezultatus, tačiau oro slėgio pokyčiai gali lemti artrito skausmų paūmėjimą. 

Gulimas režimas yra puikus nugaros skausmo gydymo būdas

Tai - mitas. Jūsų gydytojas gali rekomenduoti trumpalaikį poilsį, tačiau svarbiausia išlikti aktyviam. Specialistai teigia, jog gulimas režimas yra vienas blogiausių dalykų jūsų nugaros sveikatai. 

Svorio metimas gali sumažinti skausmą

Faktas. Jei turite antsvorio, nereikalingų kilogramų numetimas gali sumažinti spaudimą jūsų sąnariams bei nugarai. Jūsų gydytojas rekomenduos jums labiausiai tinkantį fizinio aktyvumo režimą bei dietą. 

Galite nepastebėti neintensyvaus skausmo

Mitas. Daug žmonių galvoja, jog su skausmu galima susigyventi, tačiau jo niekada nereikėtų ignoruoti. Jei jaučiate itin intensyvų skausmą, ilgai trunkantį ar blogėjantį skausmą - pakalbėkite su savo gydytoju. 

Jūsų nuotaika gali koreguoti skausmą

Tai - faktas. Nenorime, jog ignoruotumėte savo jaučiamą skausmą, tačiau stenkitės ties juo nesusikoncentruoti, nes tai gali skausmą paūminti. Ieškokite sprendimo būdų, pasikonsultuokite su gydytoju, kuris padės rasti tinkamus problemų sprendimo būdus. 

Sporto be skausmo - nebūna

Tai - mitas. Kad ir kaip bebūtų svarbu iškelti sau tinkamus tikslus, treniruočių metu, svarbu žinoti, kada turėtumėte sustoti. Skausmas - signalas, sakantis, jog kažkas negerai. Niekada neturėtumėte jausti skausmo sportuojant. 

Skausmas - senėjimo dalis

Mitas. Lėtinis skausmas nėra žili plaukai ar raukšlės. Gali atrodyti, jog turite gyventi su skausmu, tačiau tai - netiesa. Pasikonsultuokite su gydytoju ir raskite geriausius būdus pagerinti gyvenimo kokybę. 

Vaistai nuo skausmo sukelia priklausomybę

Šis faktas - taip pat mitas. Jei vartojate vaistus pagal paskirtus nurodymus, vaistai nuo skausmo neturėtų sukelti priklausomybės. Nevartokite vaistų daugiau ar dažniau nei vaistų paskyrė jūsų gydytojas.

Nekeiskite paskirtos vaistų dozės, nevartokite kitam žmogui paskirtų vaistų. 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder