A. Razbadauskas: dalis mūsų bendruomenės jaunimo į skiepus žiūri pasyviai (1)

Visuomenėje netylant kalboms dėl vakcinacijos proceso pastebima, kad dėl būtinybės skiepytis abejoja ir jauni žmonės. Klaipėdos universiteto rektoriaus Artūro Razbadausko nuomone, būtina stiprinti jaunuomenės pasitikėjimą skiepais. Tą esą ir daro šiomis dienomis uostamiestyje į gyvą eilę prie vakcinų stojantys aukštosios mokyklos dėstytojai, skelbia portalas LRT.lt.

Tai, jog abejonių skiepytis nuo COVID-19 ar ne turi ir jauni žmonės, paaiškėjo Klaipėdos universitetui sulaukus informacijos apie aukštosios mokyklos studentus, kurie atlieka praktikas ar savanoriauja sveikatos priežiūros įstaigose, apsisprendimą dėl vakcinacijos.

„Mes kol kas matome, kad tie skaičiai nėra džiuginantys. Informaciją mums perdavė gydymo įstaigos. Jaunimas kol kas gana pasyvus buvo“, – pastebėjo Klaipėdos universiteto (KU) rektorius prof. dr. A. Razbadauskas.

Teigiama, kad kol kas nemažai jaunų žmonių mano, kad virusas jiems nėra pavojingas ir COVID-19 liga jie neužsikrės, tad esą ir skiepytis būtinybės nėra. Todėl tokių žmonių aplinkoje esantiems žmonėms būtina skatinti jaunuomenę suprasti, jog tik vakcinacija padės išsivaduoti iš pandemijos ir grįžti į iki išplintant ligai buvusį gyvenimo ritmą.

„Jie patys serga nesunkiai, todėl jaunimas, ypač kai vienos vakcinos reputacija susvyravo ir dabar buvo skiepijama būtent ta vakcina, nesiveržia. Matome, kiek daug dirba ir vadinamieji antivakseriai. Iš tiktųjų vyksta didelis informacinis karas“, – konstatavo A. Razbadauskas.

KU rektorius, kuris taip pat yra ir medikas, pastebėjo, kad menkas jaunimo ryžtas skiepytis yra pavojingas dar ir tuo, kad nemažai jaunų žmonių serga besimptomėmis ligos formomis ir to nė nežinodami platina COVID-19 tiems, kam ši liga gali būti pražūtinga.

Akcentuojama, kad šiomis dienomis uostamiestyje į gyvą eilę prie vakcinų stojo ir nemažai KU dirbančių dėstytojų, - rašo portalas LRT.lt.

Artūras Razbadauskas / Klaipėdos universiteto nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder