vyriška plaukų kosmetika

Akcentas gerai vyriškos dienos pradžiai

Ar žinote, kuo vyriška plaukų kosmetika skiriasi nuo moteriškos ir kodėl? Ne, jokios reikšmės neturi nei odos pH (nes vyrų ir moterų jis vienodas!), nei išskirtinė plaukų struktūra (nes ji nėra išskirtinė). „Svarbiausias akcentas: pojūčiai ir poreikiai,“ – tvirtina plaukų stilistas, kūrybinės komandos ATWINS narys Anatolijus Pajanok. Ir paaiškina, kodėl vyriškos plaukų priežiūros linijos produktai yra ta nata, kuria verta pradėti gerą vyrišką dieną.

„Dažnas vyras nenaudoja tam tikros plaukų ar kūno priežiūros priemonės tol, kol jos nepabando ir nepajaučia skirtumo. Mat net neįsivaizduoja, kad jo plaukai gali būti kitokie, kad su jais gali būti paprasta tvarkytis. Pagaliau, kad pats gali kitaip atrodyti ir jaustis,“ – pastebi Anatolijus. Ir iš karto beda pirštu į kondicionierius – būtiną plaukų priežiūros priemonę, kurios naudojimą vyrai pernelyg dažnai „pamiršta“. O juk tai – esminė ir neatsiejama ne tik sveikų plaukų, bet ir sveikos galvos odos priežiūros dalis.

Svarbiausia vyrui kasdienėje priežiūroje: gerai parinktas šampūnas ir būtinai – kondicionierius. Nes pagrindinė šampūno užduotis – valyti, o tą darydamas, jis šiek tiek sausina tiek plaukus, tiek galvos odą. Tad naudojant netinkamai parinktą, agresyvesnį šampūną, jis labai greitai išsausins plaukus ir galvos odą, o finale pasirodys vienas nemaloniausių šio proceso palydovų – pleiskanos. Tai ypač greitai gali pajusti sportuojantys vyrai, galvą plaunantys po kelis kartus per dieną.

„Todėl esminė ir svarbi taisyklė: nesvarbu, kiek kartų kasdien plausitės galvą šampūnu – kaskart po to privalote tepti ir kondicionieriaus. Tai kaip durys: užėjęs į namus (panaudojęs šampūną), jas paskui save uždarai (panaudoji kondicionierių),“ – aiškina ATWINS plaukų priežiūros profesionalas. Jo rekomendacija:  Nook Multi Active švelnus valomasis šampūnas, efektyviai pašalinantis pleiskanas, riebalus ir prakaitą, o po jo – lengvas drėkinantis kondicionierius Nook biancospino&aloevera, kuris užveria plauko žvynelius ir suteikia lengvumo.

Vertina efektyvumą ir keleriopą poveikį

Būtent į tokius kaip „pamirštas kondicionierius“ ir panašius vyriškos auditorijos niuansus atsižvelgia plaukų kosmetikos gamintojai, kurdami vyriškas linijas: nors veikliosios medžiagos išlieka identiškos universaliems šampūnams ar kondicionieriams, skiriasi jų kiekiai ir paties produkto apipavidalinimas – pavyzdžiu, didelis dėmesys tenka kvapui.

Paprastai vyrams skirti šampūnai gaminami kiek įmanoma mažiau agresyvūs, kad kuo švelniau valytų, naudojamos raminančios, žvynelių pernelyg nepraveriančios medžiagos – kad plaukai būtų kuo mažiau sausinami, net jei galva plaunama labai dažnai.

plaukų priežiūra

„Vyrui svarbu, kad tai, ką jis naudoja – veiktų. O dar geriau, jei tas poveikis keleriopas. Štai taip atsiranda specialiai jiems sukurti ir kasdienybę gerokai palengvinantys produktai – tokie kaip skubantiems skirti Nook Comfort du-viename šampūnas-kondicionierius ar Nook Man‘s Ritual plaukų ir kūno prausiklis. Abu jie – švelniai valantys ir pasižymintys ryškiu, įsimintinu vyrišku aromatu,“ – pastebi Anatolijus.

Pasak jo, lemiamas žodis renkantis produktus tenka pojūčiams, nes tai – labai svarbu: kokiu aromatu pradėsi dieną – tokį toną tai dienai ir užduosi.

„Pavyzdžiui, atlikę trumpus skutimus salone, dažnai juos užbaigiame įtrindami į odą raminantį, natūralios kilmės ingredientų kupiną Nook Man‘s Ritual gelį po skutimosi, kuriame esantys eteriniai aliejai – nuo eukaliptų iki mairūnų ir apelsinų – palieka tokį įspūdį, kad praktiškai kas antras klientas nori šią priemonę turėti ir namuose. Nes malonus tiek poveikis odai, tiek fantastiškas aromatas,“ – sako kasdien salone dirbantis meistras.

Kuo mažiau matoma – tuo geriau

O štai vyrų plaukų formavimo priemonių arsenalas įprastai nebūna itin platus: labiausiai lietuvių vyrų vertinamos matinės pastos, suteikiančios pilkšvumo, matiškumo – tai, kas atlieka savo darbą, bet nesimato, ir gaunamas efektas, tarsi plaukai taip laikosi savaime. O įvaizdis – prisižiūrintis, bet nerūpestingas; vyras, žinantis, kad puikiai atrodo, bet to nesureikšmina. Vienas populiariausių pasirinkimų – Nook Man‘s Glory Texture Clay matinė pasta, ypač tinkama trumpiems plaukams; arba stipraus matiškumo suteikianti evo Box o‘ Bollox pasta.

Barzdotieji turėtų nepamiršti barzdoms skirtų aliejų ir balzamų. Tai svarbu ne tik ilgesnių barzdų savininkams,  bet ir mėgstantiems atsiauginti 1-3 dienų barzdeles: ant jų po kiekvieno prausimosi verta užsitepti plaukus minkštinančių, odą puoselėjančių ir puikų kvapą suteikiančių priemonių. Pavyzdžiui, Nook Man‘s Ritual barzdos balzamo. Kodėl? Nes kuo ilgesnė barzda, tuo labiau nukenčia oda – sausėjantys plaukai atima iš jos drėgmę.

Atsiranda tempimo pojūtis, niežėjimas, net pleiskanos. Todėl kaip galvos plaukams naudojate kondicionierių, taip veido plaukus nepamirškite palepinti balzamais ir specialiais aliejais (pavyzdžiui, iš NOOK Man‘s Ritual serijos, kur jie yra trijų aromatų –Amber, Citrus ir Forest) nes jie ne tik suminkštinis barzdos plaukus, bet ir tausos jūsų veido odą.

plaukų priežiūra

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder