Ar norėtumėte, jog viena tabletė suteiktų visas fizinio aktyvumo teikiamas naudas?

Visi žinome, jog fizinis aktyvumas yra itin svarbus ir naudingas. Ši sveikos gyvensenos sudedamoji dalis leidžia palaikyti optimalų svorį, sumažinti širdies ligų, diabeto ir vėžio riziką.

Tačiau daugelis žmonių sportuoja nepakankamai. 

Vieni kaltina laiko, energijos ir motyvacijos trūkumą. Kitiems sportuoti neleidžia lėtinės ligos ar amžius. 

Ar norėtumėte gauti visas fizinio krūvio teikiamas naudas nesportuojant? Tiesiog išgeriant vieną tabletę ?

Tai gali atrodyti neįmanoma, tačiau mokslininkai dirba ties šiuo tikslu. Pirmas jų žingsnis - suprasti, kaip molekuliniame lygyje sportas paveikia mūsų kūną. 

Naujausi tyrimai rodo, jog daugiausia sporto teigiamų savybių sukelia susitraukinėjantys raumenys. Atrasta, jog egzistuoja vienas genas, kuris sporto metu aktyvuojamas ir lemia raumens pagerėjusią funkciją.

Šis C18ORF25 genas yra atsakingas už raumenų suteikiamas naudas sveikatai. 

Šie atradimai leidžia patyrinėti, kaip gali būti koreguojamos tokios ligos, kaip raumenų distrofija, miastenija gravis, amžinių pokyčių sukeltas raumenų netekimas. Tai taip pat gali padėti sportininkams pasiekti geresnių sporto rezultatų. 

Taip pat pastebėta, jog sporto metu daugėja medžiagos Lac-Phe (N-laktoil-fenilalanino). Tai yra laktatų ir fenilalanino produktas, kuris reguliuoja norą valgyti. Gyvūnų studijose pastebėta, jog ši injekuota medžiaga sumažino nutukimą ir norą valgyti. Tai gali paaiškinti, kodėl nenorime valgyti iškart po treniruotės. 

Tyrimuose taip pat nustatyta, jog sporto metu mažėja baltymo, sukeliančio Parkinsono ligą, kiekis. Taip pat atrasta medžiaga, kuri susijusi su sumažėjusiu cukraus kiekiu kraujyje, nutukimo mažinimu. 

Reikalingos tolimesnės studijos norint nuvesti šiuos atradimus iki klinikinio gydymo. O kol tai atsitiks - teks sportuoti senuoju būdu. 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai
Sidebar placeholder