Ar pagerės miegas, jei nustosite valgyti saldumynus

(2)

Specialistai pastebėjo, kad cukrus daro didžiulę įtaką miego kokybei.

Per didelis cukraus kiekis gali turėti žalingų padarinių - nuo svorio augimo ir su juo susijusių sveikatos problemų, širdies ligų, 2 tipo diabeto ir vėžio rizikos iki odos senėjimo, spuogų, depresijos ir energijos trūkumo.

O jei nustosite vartoti cukrų, jums tai bus tik į naudą.

Geriau kontroliuosite svorį, padidės jūsų energijos lygis, pagerės psichinė sveikata, oda jums padėkos ir sumažinsite riziką susirgti daugeliu ligų, rašo „Healthdigest“.

Be to, cukraus atsisakymas gali turėti įtakos jūsų miego kokybei, miegosite kokybiškai.

2016 m. atlikto tyrimo duomenimis, daug cukraus turinčios dietos gali sutrumpinti lėtųjų bangų miego trukmę.

Lėtųjų bangų miegas, dar vadinamas „giliuoju miegu“, yra atkuriamojo pobūdžio. Jis turi įtakos augimui, atminčiai ir imunitetui.

2022 m. tyrimo duomenimis, daug saldumynų vartojančios moterys paprastai nurodė prastesnę miego kokybę.

Pasak mokslininkų, didelis saldumynų vartojimas gali lemti prastą miego kokybę, cukraus kiekio kraujyje padidėjimą, mieguistumą ir alkį.

Pasak klinikinio psichologo daktaro Maiklo Breuso (Michael Breus), kuris specializuojasi miego sutrikimų srityje, čia prasideda domino efektas.

Naktį taip pat galite jaustis alkani ir norėti daugiau saldumynų, kad numalšintumėte alkį.

Jie paaiškino, kad organizmas cukrų supranta kaip energiją ir ruošiasi veiklai, nors iš tikrųjų turėtų ruoštis miegui.

Klinikinio psichologo teigimu, prastas miegas, kurį sukelia toks per didelis stimuliavimas, gali padidinti nekontroliuojamus alkio signalus ir sukelti didesnį potraukį saldumynams.

Be to, pakyla cukraus kiekis kraujyje, o dėl to atsiradę sutrikimai taip pat gali lemti potraukį ir poreikį eiti į tualetą naktį.

Dėl to taip pat gali sutrikti miegas. Be to, „cukrus sunaudoja daug magnio, kuris reguliuoja gama-aminom sviesto rūgšties arba GABA, neurotransmiterio, atsakingo už nervų sistemos nuraminimą, veiklą, kuris taip pat skatina raumenų atsipalaidavimą ir melatonino gamybą, kartu mažindamas streso hormono kortizolio kiekį. Visos šios funkcijos padeda užmigti.

Be to, per didelis cukraus vartojimas gali sukelti sveikatos sutrikimų, kurie taip pat turi įtakos miegui.

Pavyzdžiui, padidėjęs svoris yra su miegu susijusių ligų, tokių kaip miego apnėja, rizikos veiksnys.

Dėl šio miego sutrikimo dusinate miego metu ir kenčiate nuo nemigos, galite jausti mieguistumą dieną, dirglumą ir nuovargį.

Širdies sveikata taip pat gali turėti įtakos jūsų miegui.

Pavyzdžiui, dusulys yra stazinio širdies nepakankamumo, kurį gali sukelti netinkama mityba, diabetas ir padidėjęs svoris, simptomas, dėl kurio gali būti sunku užmigti ir išlikti miegant.

Žmonės, sergantys 2 tipo diabetu, taip pat turi didesnę riziką susirgti miego sutrikimais. Nemiga taip pat yra pernelyg dažna hipertenzija sergančių žmonių realybė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder